• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Problem Pomocy

szatan1x

Professional Lua
Joined
May 10, 2011
Messages
803
Reaction score
27
Location
Poland
Witam gdy właczam silnik [the forgotten server, version 0.4._SUN<>] wszystko się ladnie laduje a gdy już sie wlaczy caly czas wyskakuje ten błąd:
123uw.png
.
Próbowałem odinstalowywać xamppa i instalować baze danych też nowa .Oraz wklejałem do bazy danych:
CREATE TABLE `z_ots_comunication` (
`id` int(11) NOT NULL auto_increment,
`name` varchar(255) NOT NULL,
`type` varchar(255) NOT NULL,
`action` varchar(255) NOT NULL,
`param1` varchar(255) NOT NULL,
`param2` varchar(255) NOT NULL,
`param3` varchar(255) NOT NULL,
`param4` varchar(255) NOT NULL,
`param5` varchar(255) NOT NULL,
`param6` varchar(255) NOT NULL,
`param7` varchar(255) NOT NULL,
`delete_it` int(2) NOT NULL default '1',
PRIMARY KEY (`id`)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=latin1;
I nic proszę o szybką odpowiedź co mam zrobić.
 
Używałeś tak samo mysqla i też Ci wyskakiwały błędy z sqlite ? Zdolny jesteś.
 
Jak używam mysql to mi się silnik zacina i dalej się nie wczytuje dlatego sqlite.
 
Jak używam mysql to mi się silnik zacina i dalej się nie wczytuje dlatego sqlite.

co za typ, lepiej napisać jak się ma problem ze sqlite i na niego szukać rozwiązania? :. :: :.

:::::: ::::::::::::::::::: ::::::
:::::: ::::::::::::::::::: ::::::
:::::: :::::: :::::: ::::::
:::::: :::::: :::::: ::::::
:::::: :::::: :::::: ::::::
::::::::::: ::::::::::::::::::: ::::::::::::
::::::::::: ::::::::::::::::::: ::::::::::::


a po drugie, przeczytaj jeszcze raz ten błąd i naprawdę zastanów się dlaczego jest taki, a nie inny, bo dobrze zacząłeś kombinować, żeby dodać brakującą "zakładkę" w bazie danych, a właściwie raczej tabele ;s
 
Ale chodzi mi teraz o to że zmieniłem ots na Mysql a nie Sqlite i przy wczytywaniu się silnika zacina mi się.
 
Zacina się przez system i nie tylko silnik. Sprawdziłem przecież u Cb na TW. Więc po co dalej pytasz?
 
Zacina się przez system i nie tylko silnik. Sprawdziłem przecież u Cb na TW. Więc po co dalej pytasz?

a ty nie bądź taki ot ekspert

bo może on pomyślał logicznie, jak ktoś ci mówi, że nie działa, to żeby się upewnić to lepiej na forum zapytać, gdzie prawdopodobnie mu pomogą/ wyśmieją go, a wtedy utwierdzi się w przekonaniu, że coś jest niemożliwe

dlaczego to logiczne? bo dla wielu ludzi coś jest nieosiągalne, a dla innych jest drobnostką
 
pierdolenie o szopenie, zamiast się wykłócać w temacie pomoglibyście chłopakowi.
 
pierdolenie o szopenie, zamiast się wykłócać w temacie pomoglibyście chłopakowi.

Też dużo pomogłeś.

a ty nie bądź taki ot ekspert

bo może on pomyślał logicznie, jak ktoś ci mówi, że nie działa, to żeby się upewnić to lepiej na forum zapytać, gdzie prawdopodobnie mu pomogą/ wyśmieją go, a wtedy utwierdzi się w przekonaniu, że coś jest niemożliwe

dlaczego to logiczne? bo dla wielu ludzi coś jest nieosiągalne, a dla innych jest drobnostką

Weź nie zaczynaj do ot eksperta bo Ci na chate wjedzie ze swojo ekipo otsowo


@TOP

Wrzuć czystą baze mysqla dopiero wtedy odpal a jak nie bd dalej chulać to załącz log long querries w mysqlu, może jakieś zapytanie coś komplikuje.
 
Własnie jak mam na Mysql to nie działa a sqlite nie ogarniam.
444.jpg Gdy właczam ots na mysql to mi wyskakuje brak odpowiedzi przy items.
 
boszzz, głowa boli...

sqlite - chujostwo [po prostu to omijaj]
mysql:
krok1 - weź czystego tfsa, wypakuj, skompiluj, w config.lua(.dist) zmień sqlite na mysql
krok2 - localhost/phpmyadmin/ dodaj nową baze danych i importuj plik mysql.sql z folderu schemas
krok3 - w configu wpisz nazwę wcześniej utworzonej bazy danych, login, oraz hasło

zakończenie - jeśli nadal wywala ci taki błąd, to po prostu zmień silnik najlepiej na 0.3.6 bo nie odczułem w twoich postach że potrafisz coś więcej niż ściągnąć tak porządny 0.4

the end...
 
Chodzi o to że bawiłem się już otsami ale nigdy 0.4 a teraz postanowiłem kupić silnik a osoba od której kupiłem sprzedała mi wersje która zawsze była pod Linuxa i skompilowała ją na windowsa i teraz czy jak zmienie silnik to czy przez to ots będzie miał jakieś błedy?
 
Słuchaj, wywal wszystko z bazydanych i zrób tak:
1. W config.lua zmnień na mysql
2. Zrób nową baze
3. Importuj z folderu schemes mysql.sql
4. Zreinstaluj acc maker
5. Odpal Server i Zobacz czy działa

Odp na twoje pytanie:
Jak zmienisz na silnik z bugami tzn brakujące rzeczy w data, to będziesz miał błędy zawsze, chyba że wgrasz czysty silnik.
 
^^Nie wiem.
Troxet nie pomogło.
Może podsuniecie jakiś dobry silnik TFS pod 8.6 żeby nie sprawował kłopotów oczywiście pod windowsa.

- - - Updated - - -

A i jaka wersje xamppa polecacie ja uzywam 1.7.4
 
Last edited:
Back
Top Bottom