• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Problem :S

Status
Not open for further replies.

Seifer

P2Media.pl *****
Joined
Aug 6, 2007
Messages
75
Reaction score
0
Location
Poland, Bydgoszcz
Niewiem jak dokładnie napisać to po angielsku...
Coś tam naskrobałem ale nikt nie odpowiedział więc pewnie mnie nie zrozumieli :p

Więc postanowiłem napisać do rodaków ;)

Mam na kompie TFS v0.2.8 i mam taki problem, że jak postać ma około i powyżej 200 levelu to tak jakby laguje...
Idzie pare kratek normalnie, zatrzymuje się i znów idzie pare kratek normalnie tym wyższy level tym częstsze "lagi".
Wie ktoś jak to naprawić lub czy Talaturen pracuje nad jakimś bugfixem do tego problemiku? ;>


Tak przy okazji jeszcze pare pytań ;)

Wydaję mi się, że bohy nie dają nic lub prawie nic speed'a :(
Jak to naprawić? Czy to tylko moje wrażenie?
I jeszcze jak dać innemu itemowi (np. armorowi) funkcję przyspieszania o pare %?

I jeszcze takie pytanko odnośnie premium account.
W jaki sposób TFS odlicza czas trwania PACC'a?
Ilość godzin online czy poprostu konkretna ilość godzin?

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam :)
Seifer.
 
1. To normalne ze im ktos ma wiekszy level tym bardziej doskwieraja mu lagi, szybciej musi sie odswiezac to co gracz widzi, szybciej silnik musi przeliczac jego droge i akcje. Na to jest jeden bugfix - lepszy sprzet lub net, lub drugi - mniej mozliwy - optymalizacja kodu :)

2. To w koncu wydaje ci sie, czy rzeczywiscie nie daja, wez postac z nie za niskim levelem i posprawdzaj, np 70. Zebys nie mial znow tych "lagow" jak wezmiesz 200 :) Co do dodawania atrybutow, z tego co slyszalem to w weapons.xml mozesz to zrobic. Ale dopiero poznaje swiat SVN, wiec nie pomoge ci w tym, wczesniej takie rzeczy robilo sie tylko w source.

3. Patrzac do bazy danych, wyglada na to ze mierzy premium w dniach, nie ma naliczania minutowego/sekundowego ;) Ale tylko moge przypuszczac.


To przy okazji i ja mam pytanie.

Mimo ze w stages.xml ustawiony mam mnoznik na x7 dla levelu 1-8 - i wylaczony config "<config enabled="0"/>" to po awansie z 1 levelu od razu gracz awansuje na jakis tysieczny level ;]

Kiedy dalem config enabled na 1, to dzieje sie tak samo.
 
Co do kwesti bohów - działają na pewno. Pewnie serwer mas zu siebie na kompie, i grasz na nim z tego samego komputera - wtedy właśnie są te zacinki, i nie widzisz pewnie różnicy w bohach. Ja np. mam OTSa na osobnych serwerze i jak tam sobie chodze to wszystko płynnie śmiga ;)

Z tym stages.xml nie wiem w czym problem, sam do niedawna miałem zmienne mnożniki na serwerze i wszystko działało. No więc nie mam pojęcia co może być nie tak, chyba że coś w ostatnich wersjach zmienili, bo stages miałem na 0.2.5
 
Slawkens, zajebisty z ciebie developer 0.0
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top