• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[Problem] TFS 0.2.8 (Dead Bug)

Seifer

P2Media.pl *****
Joined
Aug 6, 2007
Messages
75
Reaction score
0
Location
Poland, Bydgoszcz
Witam!

Chciałem zrobić zejście w dół, które otwierało by się za pomocą pick'a (tak jak na real Tibii) jeszcze nigdy nic w tym stylu nie robiłem więc spróbowałem zrobić to w ten sposób, że po prostu pod podłożem na którym chciałem umieścić zejście umieściłem "ropespot" i przy testowaniu mojego laickiego pomysłu zauważyłem, że każde podłoże o ID 353-355 da się rozkopać za pomocą pick'a (tworzy się "small hole")... Problem w tym, że nadal nie wiem jak zrobić, aby można było rozkopać za pomocą pick'a "działające" zejście... i z tąd właśnie mój post.

Na dodatek chciałbym się również dowiedzieć jak zrobić by niedało się rozkopać każdego podłoża o id 353-355, a tylko to podłoże pod którym znajduje się "ropespot"



Przy okazji spytam się jeszcze o debiana...
Czy widział ktoś z was może poradnik jak odpalić OTS'a na debianie "krok po kroku" od samej instalacji debiana? ;>
Jeśli tak to proszę o link do tego artykułu.



Z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam,
SeifereK.
 
Heh, zauważyłem teraz że ta dziura która sie tworzy po użyciu nawet nie działa.

No więc zastąp starego picka :)
Code:
function onUse(cid, item, fromPosition, itemEx, toPosition)
	if (itemEx.uid > 0 or itemEx.actionid > 0) and (itemEx.itemid == 354 or itemEx.itemid == 355) then
		toPosition.z = toPosition.z + 1
			if getThingfromPos(toPosition).itemid == 384 then
				doTransformItem(itemEx.uid, 383)
				doDecayItem(itemEx.uid)
				toPosition.z = toPosition.z - 1
				doSendMagicEffect(toPosition, CONST_ME_POFF)
				return TRUE
			end
	end
	return FALSE
end
 
Dzięki wielkie =)


Jednak mam jeszcze prośbę czy byś mógł zmienić ten skrypt by wejście zmieniało się w to samo podłoże na, którym zostało utworzone po około 3 minutach, tak jak jest to na real Tibii?
W tym momencie jak się otworzy wejście pick'iem to jest ono otwarte, aż do restartu silnika.



Korzystając z okazji chciałbym jeszcze zapytać, czy wersja TFS v0.2.9 (Mystic Spirit) jest pod protokół Tibii 8.1 czy 8.0?
 
Last edited:
mow mi archeolog

784px-Koparka_Warynski_K611.jpg
 
patrz bo z tą dziurą to masz w skrypcie doDecayItem, więc ta zdziura "się zdecajuje" hmm po polsku to chyba "przemieni, uśmierci" chuj wie, ale w każdym razie, by to działało musisz dodać w items.xml decayTo i wpisz itemid podłoża i jeszcze ustaw duration

decayTo=""
duration=""

//edit

ale wy kurwa debile jesteście, od razu po 2 postach odpisałem i nawet nie zauważyłem, że to odkopany temat
tempe kurwy, a chciałem pomóc komuś..
dziffki z was
 
Back
Top