• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Problem z dwoma mapami

Keram

Member
Joined
Jan 8, 2012
Messages
491
Reaction score
12
Location
DUBLIN
Post został edytowany żeby nie trzeba było dużo czytać :blink:

Hej,
(Przede wszystkim: mówiąc "razachai" w tym poście odnoszę się do całego obszaru farmine aż do tego zamku na razachai - żeby nie było nieporozumień.)

Chodzi mi szczególnie tylko o tereny razachai... ujmę to w jak najkrótszy i najprostszy sposób jaki istnieje ponieważ zauważyłem, że niektórzy użytkownicy są tak leniwi, że czytać im się nawet nie chce...

Są 2 mapy:
1. full rl (+ razachai)
2. samo razachai

Pytanie 1: plik items.xml w folderze z map edytorem ma jakieś znaczenie skąd pochodzi? czy to tylko items.otb jest ważnym plikiem?

problem:
1. ładuję w rme full rl mapę, okazuje się, że razachai jest zdeformatowane ;s
2. ładuję mapę z samym razachai, okazuje się, że ładnie wszystko wygląda w stu%.

zamieniam plik items.otb/xml na te z mojej daty i:
wyskakuje błąd, że items.otb jest nieaktualne i żebym zaktualizował ale nieważne, klikam OK.

1. ładuję w rme full rl mapę, okazuje się, że razachai jest w 80% dobre poza wieloma podłogami i borderami (stanowczo za dużo ich żeby naprawia)ć.
2. ładuję mapę z samym razachai, okazuje się, że jest zdeformatowane.


pytanie:
co robić? myślałem nad:
1. skopiowaniem tego dobrego razachai do full rl mapy z tym złym razachai i jakoś przez cały dzień po kawałku zamieniać je.
całego tak nie skopiuje od razu bo laguje jak kura, która zniosła strusie jajko.

no chyba, że znacie jakiś sposób na to... mi już ręce opadają bo pracuję nad tym od wczoraj...

p.s jeżeli są jakieś tajne techniki kopiowania map i ich wklejania to podzielcie się plsss :) podziwiam tych, którzy mają cierpliwość robienia czegoś takiego...
 
Last edited:
dobra nie czytałem połowy, ale tu nie ważne jak podmienisz te itemsy, tu chodzi, że jedna mapa jest zapisana inaczej niż druga

1. robisz nowy plik remere map editor
2. importujesz do niego razachai mapę
3. zapisujesz sobie jako nowe_razachai
4. robisz nowy plik remere map editor
5. importujesz do niego full rl map
6. zapisujesz sobie jako nower_full_rl_map
7. zamykasz

8. robisz nowy plik remeremap editor
9. importujesz do niego najpierw nower_full_rl_map
10. importujesz do niego nower_razachai
11. zapisujesz


Da się to krócej zrobić, ale taka ścieżka postępowania powinna dać 100% pewność, że all bd git.
 
@up

lol, jakbyś przeczytał całość jednak to może byś zrozumiał... zaraz edytuje posta żeby to wszystko ująć w kilku słowach żeby nie było tyle czytania...

zrobiłem to co ty mówisz, no i zostałem z full rl mapą, która ma 2 razachai, jedno złe drugie dobre... <facepalm> ale to nie prościej było po prostu importować to dobre razachai do poprzedniej rl mapy niż robić te wszystkie twoje importy??? nie widzę w ogóle sensu w tym co zrobiłem zwłaszcza, że to dobre razachai jest 32 tysiące sqm od moich innych miast... chociaż powiem, że już prościej jest usunąć to złe razachai i dać to dobre... ale kurde, jaką będę miał pewność, że serwer mi odczyta tą mapę poprawnie???? więc chyba muszę zrobić to co @up napisał ale z plikami items.otb z mojej daty...

@EDIT
edytowałem pierwszego posta żeby nie trzeba było tyle czytać.
 
Last edited:
@up

lol, jakbyś przeczytał całość jednak to może byś zrozumiał... zaraz edytuje posta żeby to wszystko ująć w kilku słowach żeby nie było tyle czytania...

zrobiłem to co ty mówisz, no i zostałem z full rl mapą, która ma 2 razachai, jedno złe drugie dobre... <facepalm> ale to nie prościej było po prostu importować to dobre razachai do poprzedniej rl mapy niż robić te wszystkie twoje importy??? nie widzę w ogóle sensu w tym co zrobiłem zwłaszcza, że to dobre razachai jest 32 tysiące sqm od moich innych miast... chociaż powiem, że już prościej jest usunąć to złe razachai i dać to dobre... ale kurde, jaką będę miał pewność, że serwer mi odczyta tą mapę poprawnie???? więc chyba muszę zrobić to co @up napisał ale z plikami items.otb z mojej daty...

@EDIT
edytowałem pierwszego posta żeby nie trzeba było tyle czytać.

po to, żeby nie było opcji by się rozjebała mapa :D
 
@up
ale czy po tym nie będę musiał zamieniać items.otb z mojej daty na te z map edytora?

po 2. Rozumiem, że jak już zrobiłem to co powiedziałeś, jedynym sposobem teraz to usunięcie tego złego, starego razachai i przeniesienie tego nowego w miejsce tego starego? bo kurde nie chce mieć tak, że to wszystko zrobię a potem się okaże, że wszystko na marne bo coś nie halo...
 
@up
a jednorożca też masz w pokoju?

jeżeli dajesz mapę za free to nawet nie chce wiedzieć co to jest... a płacić nie mam zamiaru.
 
@up
a jednorożca też masz w pokoju?

jeżeli dajesz mapę za free to nawet nie chce wiedzieć co to jest... a płacić nie mam zamiaru.

wiesz, jak dziewczyna da za free to jest normala, a jak da za hajs to jest dziwką

więc czemu tutaj ma być na odwrót i mapa za free ma być nie czysta, a płatna ma być ok>?

po za tym masz rację, nie chce mi sięza free
 
@up

ogólnie dzięki za te kroki... zrobiłem wszystko i mam pięknie rl mapkę z full pięknym razachai :)) reput leci, temat do zamknięcia :)

p.s muszę jedynei wszystkie te sqm przed depotami pozamieniać na te pomarańczowe ;d;d ale no cóż... wolę to niż poprawiać razachai : D

EDIT. Temat nie do zamknięcia ;d czemu teraz pomarańczowe sqm przed depotami mi nie działają tak jak powinny? ^.- ;s

wtf omg... żeby itemki były normalne to muszę przełożyć items.xml z RME do data/items... omg... a jak z tym uruchamiam serwa to tysiąc pińćset sto dziwińćset błędów wyskakuje z itemkami omg.... -.- + nawet jak zamienię to i tak te glowing switch pomarańczowe przy depotach nei spełniają swoich obowiązków :((( ale naknocone kurde... z tymi otsami to jest gorzej niż nie wiem...
 
Last edited:
lol, ty poprostu nie ogarniasz XD

btw. jak nie działają poprawnie? jeśli nie działają to znaczy, że masz inne id wpisane w source, a inne ma ten item
 
Back
Top