• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

pytanie o komputer ktos sie zna?

Tipic

Active Member
Joined
May 23, 2013
Messages
294
Reaction score
32
Location
niggatown
witam moj stary kumpel sie rozjebczyl po powrocie sam z siebie
kiedy odpalam go gasnie po 1 sekundzie wiatraczki rusza na sekunde i koniec ale guzik od pc sie ciagle pali, 0 dzwiekow

wto plyta glowna albo zasilacz, teraz pytanie

gdybym podlaczyl sam zasilac to pradu bez niczego czy wiatraczek powinien sie krecic czy tylko po podlaczeniu do plyty glownej sie kreci?
 
jak odpalisz zasilacz to w zależności od modelu jego wentylator powinien się kręcić
jednak pod zbyt niskim obciążeniem może nie wstać w ogóle, podłącz jakieś dyski twarde itp bez mobo i wtedy go odpalaj (teraz nie pamiętam które to piny ale ogarniesz)
 
Sam zasilacz możesz sprawdzić w bardzo latwy sposób wyjmij go i zrób takie coś.

Złącz jakimś kabelkiem te kable:

wlaczanie_01.jpg


i odpal zasilacz :)


Testowałem to na swoim corsair vs 450 i 100% działa normalnie si wiatrak w nim kręci.
 
Ja startuje na 1 s i wiatraczki chodzą to pewnie płyta główna padła albo zasilacz.Sprawdz na innym zasilaczu.

UP
Zapomniałeś że to musi być krótkotrwałe sprawdzanie.
 
mostki na płycie gównej posprawdzaj


#dół
identyczny problem ostatnio miałem, mostek nawalił.
 
Last edited:
mostki na płycie gównej posprawdzaj
moim zdaniem to się nie zda....
miałem taki problem jestem informatykiem na 2 roku technikum i wiem że może to być albo zasilacz lub płyta główna cała lub jakiś podzespół robi zwarcie,szwagier dał kompa do servisu ten mu powiedział że płyta główna padła jak ja go uruchomiłem go normalnie no ale jak już dał to ma pecha.W biosie pisało V-BAT FAill czyli bateria biosu nie trzymała 3.3v tylko poniżej.

1. Sprawdź na innym zasilaczu.
2. Zrób tak:
1.1 Kup nową baterię biosu,zmontuj ją i uruchom jak to nie zadziała odłącz dysk i uruchom jesli sie uruchomi to dysk robi zwarcie,zrób to samo z kartą graficzną,uruchom pc na zintegrowanej.
1.2 Sprawdz wszystkie wentylatory czy all jest podpięte czy kondensatory nie wpuklone są.
 
Back
Top