• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Rps ovh

Status
Not open for further replies.

Pit2

New Member
Joined
Mar 27, 2009
Messages
71
Reaction score
0
Siema jak myślicie jaka by musiała być mapa na rps 4 premium bo all mówią że na tym pociągnie rl mapa 200 os a jak wbilem mape 30 mb z scryptami całą date zmieniłem to już na 2 os były lagi. lawa w mieście może lagować? jeśli całe miasto z lawy?
 
Ta druga część co mówisz to brednie. Tzn na pewno lagi nie były przez rps-a (no chyba że był źle zainstalowany, trzeba bylo reinstalować).

Wydaje mi sie ze te Twoje lagi to byly spowodowane tym Twoim otsem a nie rpsem
 
dawidurus możesz mi polecić jakis ots żeby go skompilować i z którym source żeby testnąć czy będą lagi?a i to zależy od tego ile ma mb mapa czy nie?

Code:
mam ten rps rl mapa 87 mb narazie mialem rekord osob 104 i lagow nie bylo ;] wiec nie wiem ile max uciagnie
tu jeden z dowodów koleś ma rps 3 i tam mu idzie więc dlaczego mi się takie lagi robią,aha kompilowałem i konfigurowałem rpsa wdług poradnika elfa tego do 0.3.5pl1

czyli puścić go normalnie na 12h nawet jeśli są lagi ?

kula jak to sprawdzić jaka komenda ?ejj to zrobie jeszcze raz kompilacje jeśli to jest ten thyrania to z jakim source tfs zrobić to bo mi pisze jeśli dam na tfs exe na windowsie to pisze że 0.3.4 a jest tu plik mods a na source 0.3.4 niema mods na jakim go kompilnać?

Ip 94.23.229.130 pass 1/1/zobaczcie czy macie lagi bo memory used mam 4.2 tylko a cpu pisze ze 0.0

odswieżam kula zobacz to :p ten ots mi chyba wogule z wydajności servera niekożysta screen
Code:
http://img269.imageshack.us/img269/3691/screenwydajno.jpg
 
Last edited by a moderator:
A przy kompilacji coś dodawałeś od siebie?

Może masz jakieś skrypty co aż za dużo z bazy korzystają?
 
hmm scrypty to all co w tym silniku thyrania i poziom w configu jest ustawiony na 5 czyli na wysoki hmm a tak to niewiem co by moglo być tam tylko dałem dodatkowo skrypt na koniec pacc tp do temple. mam tam debian 32 bit zainstalowany i normalna układanka dysków hmm jedyne co zmieniłem to repozytoria na te z poradnika elfa tam z 2008 r może to być jakiś błąd przy konfiguracji debijana ?bo ten punkt po kompilacji te asio nie jest potrzebne?
 
Last edited:
Jeżeli nie wykryło błędu to nie powinno być.

Spróbuj skompilować jeszcze raz silnik i nie używaj żadnych konfiguracji i po prostu go przetestuj np przez 12 h czy ileś tam.

Potem bd sie zastanawiać : )
 
Podaj użycie CPU i RAM podczas chodzenia serwera.

I nie słuchaj dawidurusa - on jest głupi.
 
Kula_ sam jesteś głupi. Dałem Ci kase za reklame sms tą Twoją i ni huja zrobiłeś -.-
 
Czekam aż przelew dojdzie ciemna maso.

top
albo zainstaluj sobie htop
apt-get install htop
i potem
htop
 
Ja miałem rpsa1 i ciagnałem spokojnie na mapie vanila +50 osób, ale jak zaczeli na sanie ssac torrenty to przy 50 osobach lagi.
 
ja musze go ejszcze raz instalnąć bo go usuwalem do testu to kula na który source radzisz zkompilować?fastem fastem plz bo ja bym go zaczol kompilkę i jechał do sklepu a to by mi sie tu kopiowało a kopiowanie troszke zajmuje :p moqill a jak konfigurowałeś ten rps i na jakim systemie?powie kto na którym source to kompilnąć?aa i tak jak kompiluje na 0.3.5 to mi outfity sie nieladuja i pelno errors w konsoli

mam załadowaną mape forgottena i kumpel mówi że dalej lagi ma dokladniej jest tak monstery lażą a kumple mówią że stoją w mniejscu a proces otsa bierze tylko 4,2 mem i 0,1 cpu,, aa i jeszcze jedno mapa laduje sie 1 sec a domki ponad 1 min
 
Last edited:
A Ty masz lagi?

Bo jeśli kumple mówią, że mają a jadą na neo 128 to się nie dziw.
 
nie nie kumple maja też po 1 mb jak ja.sammle możesz obczaić ip 188.165.51.19 mapa ani nic niezmienione

przeinstalowałem jescze raz debiana i dalej to samo jest to jakieś rozwiązanie że pisze ip z francji? może mi ktoś poradzić co zrobić?
 
Last edited by a moderator:
no to ip tego rpsa i servera teraz jest offline bo screena nie chcialo mi sie instalować.upss sory za nie edytowanie,,już go załączyłem.. to znaczy failover co to znaczy czym to sie różni?
 
Last edited:
Ale to jest IP failover! Zaloguj się w panelu OVH i zobacz jakie masz prawdziwe IP.
 
czym sie to różni,hmm?,zara wstawie ip
 
Last edited:
ja pierdole.. chujem sie rozni..
jak sie mowi podaj to, to to robisz a nie kurwa pytania zadajesz chcesz pomoc to dawaj to co każemy
 
Cholera, zapomniałem, że to RPS.
Powiedz mi co pokazuje takie polecenie:
Code:
hdparm -tT /dev/sda1
WYKONAJ TO POLECENIE 2-3 RAZY PRZY WYŁĄCZONYM OTS!!!! (i podaj wynik wszystkich 3)


(to nie żadne usuwanie ani nic - sprawdza to szybkosc odczytu i zapisu do dysku)


EDIT: Do mózgów - IP Failover działa na takiej samej zasadzie jak zwykłe IP więc nie ma potrzeby wymagania tego 'zwykłego'.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top