• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Studia

Status
Not open for further replies.

Zer O

Banned User
Joined
Nov 18, 2010
Messages
504
Reaction score
5
Szukam łatwych i przyszłościowych kierunków studiów.

"niechce odp nie ma takich" czy "po cholere ci studia"

prosil bym o :

Kierunek - przykładowe prace po ..
//Polska !
 
Last edited:
Zależy gdzie chcesz żyć po studiach, jeśli polska to w polsce jeszcze przez kilkanaście lat będzie dość spore zapotrzebowanie na inżynierów etc. , bankowość też w tutaj może przejść - gorzej np. w stanach, bo tam z tego co słyszałem to tylko na inżynierów są łowy.
 
idź na marketing i zarządzanie czy coś w ten deseń i powiększaj pulę bezrobotnych wykształconych
 
ty może zacznijmy wgl ile ty masz punktów z jakich matur, bo to, że chcesz się dostać to nie znaczy, że cie przyjmą
 
Idź na to co Ty chcesz a nie na to co Ci mówią inni.
 
@Seminari Nie wazne. Dostane sie tam na to na co chce. moze nie na lepsze uczelnie ale kierunek ten sam.
@up nie wiem na co chce ...
 
Idź na to co Ty chcesz a nie na to co Ci mówią inni.

ale może on woli, żeby zdecydowała za niego grupa trolli z otlandu

może nie jest kreatywny i jest niesamodzielny? może mieszka z mamą i będzie mieszkał najbliższe lata (oby, bo kurwa, jeszcze mieszkanie ci otland wybierze, potem jeszcze dziewczynę będą ci wybierać, nawet kurwa śniadanie będziesz wpierdalał wedle naszych poleceń)

a teraz wypierdalaj umyć zęby i spać


btw. Ej lol zęby pisze się przez Ę, jakby nie napisanie tego posta to jeszcze nadal bym myślał, że właściwie się pisze przez M, zemby! wooow, a tu nagle edytor na czerwono napierdala, że idiota ze mnie
 
Ogólnie to jak chcesz mieć pewną pracę to oficerki są fajne. Pensja 3k złoty po szkole później oczywiście wyżej. Emerytura bardzo dobra jak na polskie myślę, że te 3k wyciągniesz po 25 latach (no i pracujesz póki co 25-30lat wliczając w to szkołę). Ale trzeba spełnić kilka wymagań Fizyka i matma na 65% minimum najlepiej jak najwięcej do tego sprawność fizyczna + komisja lekarska. Nie mówiąc już o tym, że możesz chapnąć dodatkową pracę bo pracujesz 48h tygodniowo czyli 2 dni po 24h :). Studia z tego co wiem nie są takie trudne ale trzeba się systematycznie uczyć jak na każdych studiach inżynierskich (mam tu na myśli SGSP nie wiem jak inne oficerki). Ogólnie za rok mam zamiar się dostać do SGSP.
PS
Zapomniałem wspomnieć o darmowym utrzymaniu na studiach i jakiś groszach na życie.
 
@up thx za pierwszy konkretny post
 
zostań ninja!

...a na emeryturę i tak nie ma co zbierać, bo jej po prostu nie dostaniesz ;P
Lepiej co miesiąc przez 15 lat odkładać po 200zł i od emerytury do 75 roku życia masz po 3tys miesięcznie.
Wiadomo, im dłużej, tym lepiej, tylko pytanie, czy będziesz dłużej żyć ;)
 
Ostatnio popularny zawód jest uwaga... zawód student. Na Politechnice Rzeszowskiej jeśli masz dobre wyniki w nauce "zarabiasz" 2k miesięcznie - jak na studenta który jeszcze się uczy to majątek!!!
 
zostań ninja!

...a na emeryturę i tak nie ma co zbierać, bo jej po prostu nie dostaniesz ;P
Lepiej co miesiąc przez 15 lat odkładać po 200zł i od emerytury do 75 roku życia masz po 3tys miesięcznie.
Wiadomo, im dłużej, tym lepiej, tylko pytanie, czy będziesz dłużej żyć ;)


////////////////// Sory =D no wsumie ta... dozuc 67 to juz wyczyn
 
Last edited:
Jeśli chcesz aż tak dobrą przyszłość, to polecam WSOW Wyższą Szkołę Oficerską We wrocławiu
Szkoła ta kształtuje oficerów do wojska.
Co do zarobków na pierwszym roku studiów dostajesz około 800zł na swoje wydatki.
Z tym, że studia te wyglądają tak jak koszary, mieszkasz na terenie szkoły, tam oni opłacają Twoje ubranie, książki, środki higieny, po prostu żyjesz na koszt państwa i do tego dostajesz niezłą kasę za pierwszy rok studiów :) na około 3-4 roku dostajesz już prawie 2000zł więc jest to trochę kasy.
Jednak jest w tym pewien haczyk.
Jeżeli po roku, semestrze rezygnujesz z tej szkoły, to musisz zapłacić 100 000 zł za każdy rok np jeśli opuściłeś szkołę po 2 latach to płacisz 200 tyś zł, jeśli po jednym semestrze to płacisz również 100 tyś.

Jednak nie jest to tak hop. Tam na jedno miejsce jest od 40 do 80 osób ( zależy od kierunku ).
Aby się tam dostać potrzebujesz:
a) Zdać maturę z fizyki/chemii bądź informatyki, oraz wiadomo polski angielski
Najlepiej jakbyś miał je zdane na poziomie rozszerzonym, bo wtedy punkty rekrutacyjne do WSO są liczone razy 1.0, a w przypadku matury podstawowej 0.4 bądź 0.5 ( już dokładnie nie pamiętam, ale coś koło tego ).
b) mieć minimum te 4-5 ( najlepiej 5 ) z przedmiotów które wymagane są aby przejść rekrutację do tej szkoły
c) przejść test sprawności fizycznej
1. bieg na 1000m w krócej niż 3:10 minuty
2. podciąganie się na drążku ( tą metodą: siłownia plecy, podciąganie się na drążku - YouTube ) jednak ręce bliżej środka, na szerokości barków
3. rozstawione są dwa pachołki w odległości 10m i musisz przebiec tak w tę i spowrotem 10 razy, co razem daje 20 przebiegnięć
4. musisz przepłynąć basenem 50m stylem dowolnym

Oprócz tego jak chcesz wyjść z terenu szkoły to musisz od naczelnika dostać przepustkę, przepustki najczęściej są za dobre sprawowanie się i są na około 1-3 dni ( zależne czy to święta, czy ważne wydarzenie rodzinne czy coś innego ).
Jeśli nabroisz, to możesz nie dostać przepustki nawet na święta i wtedy spędzisz je w "koszarach".
Ogólnie przyszłość po szkole masz zajebistą, jednak dostać się tam graniczy z cudem ( chociażby ze względu na to ile osób jest na jedno miejsce ), jednak wiadomo czemu, w końcu szkoła ta kształtuje oficerów Wojska Polskiego
 
Dokładni oficerki to bardzo dobre szkoły na dodatek praktycznie za darmo a nawet Ci płacą. Kolejnym atutem jest to, że "za mundurem panny sznurem", więc może coś postukasz jak się weźmiesz za siebie :)
@up nie dodałeś, że trzeba przejść pomyślnie komisję lekarską. Na psychologu bardzo dużo osób odpada. Co do zapłąty 100złoty za oblany rok to nie do końca tak jest bo można to ominąć jak pokażesz trudne warunki w rodzinie.

Ogólnie warto :)
 
@Moqill
Ostatnio miałem okazję zwiedzić tą szkołę, ponieważ mojej nauczycielki mąż jest tam majorem i mówił, że nieważne jakie masz warunki jak zrezygnujesz/nie zdasz to musisz płacić i ich to nie obchodzi jak, płacisz albo sądy gdzie przegrasz na pewno. W końcu przez ten rok jesteś na utrzymaniu państwa i masz od nich dosłownie wszystko, nawet papier do podcierania dupy i szczoteczkę.
Student z pierwszego roku który nas oprowadzał powiedział to krótko "albo się uczysz, albo masz przejebane" i tyle :D
No tak, komisję lekarską pominąłem, ale dla kolegi to jest chyba logiczne :D
 
Wgl o czym wy tu gadacie, zero ty naprawdę ogarnij NIE POWIEDZIAŁEŚ NAM NIC O SOBIE

ja ci mogę polecić studia w np. Rotterdamie (Holandia)

POWIEDZ NAM COŚ O SOBIE, BO TAK TO MOŻEMY CI PISAĆ O HARWARDACH I INNYCH

...

a potem co będzie jak maturka na 40% hm?

...
 
Wgl o czym wy tu gadacie, zero ty naprawdę ogarnij NIE POWIEDZIAŁEŚ NAM NIC O SOBIE

ja ci mogę polecić studia w np. Rotterdamie (Holandia)

POWIEDZ NAM COŚ O SOBIE, BO TAK TO MOŻEMY CI PISAĆ O HARWARDACH I INNYCH

...

a potem co będzie jak maturka na 40% hm?

...

Nie zauważyłeś, że on z każdą głupotą leci na otland? pytać ludzi, którzy tu są w przedziale wiekowym 15-18(nie wszyscy)...

Nie zdziwię się jak nowy temat zerowca będzie "zaszła w ciąże, a siedziałem tylko 30 sekund"... :D
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top