• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Zakup laptopa

A, Qanti:

GT520MX to jest według Ciebie bardzo dobra grafika? Karta która jest niewiele lepsza od integry a się grzeje 247x mocniej? : 3

Asusy w produkcji są droższe od acerów ot cała magia leciutko lepszych podzespołów w podobnej cenie, chociaż tak jak pisałem wcześniej dla niego wystarczy ten drugi tańszy - toshiba którego podawałem.

Co do gt520mx to jak najbardziej dobra karta, do 2k zł dla asusów, zauważ że laptopy do gry(asusy) zaczynają się od 3.5k, wtedy np. można już się rozglądać za takimi kartami jak gtx 580m, co do grzania to jeżeli katujesz procka i grafe cięższymi grami to każda grafika będzie Ci się grzać jak jest w stresie, chyba że masz pasywa ale w kartach mobilnych takie rzeczy się rzadko stosuje.
 
Last edited by a moderator:
Ja kupiłem lapka z biedry z promocji w tam tym roku i smiga bez niczego za 1200 zł 18 cali jakiś quad wiadomo że AMD , 4 gb ramu i jakieś tam gówniane karty graficzne ale za 1200 zł dla mnie bomba :D ale tak czy siak nie polecam nikomu z marketów bo ten lap leży tam chuj wie ile.
 
Znowu ja,

To jest lapek - Asus polecony przez Qanti'ego na początku tematu:

Asus
Cena: 2100PLN

A to jest dosyć podobny Asus:

Asus 2
Za cenę: 1650PLN (450PLN taniej)
Ale: Dual Core B950 zamiast i3-2310M
Ram: 2x1.5GB zamiast 1x4GB
Dysk: 320GB zamiast 500GB
Zintegrowana grafa zamiast GTX520MX

Reszta z tego co widzę taka sama.

Czy może ta Toshibka:

http://allegro.pl/toshiba-c655-2x2-20-4gb-640g-w7-torba-mysz-antywir-i2254557032.html

Ale tutaj tylko 12 miesięcy gwarancji producenta =/

Teraz moje pytania:
ten Dual Core dużo gorszy od i3? Ram 3GB zamiast 4GB nie odczuję? I ta zintegorwana grafa, czy nadaje się do czegokolwiek, czy tylko word/internet i to wszystko? I czy opłaca się brać tego tańszego, jak uważacie?
 
Last edited:

Brzydki, ciężki, gruby :p Nie polecam xD


EDIT

@Radd, łał, napisałeś odrobinkę wcześniej niż ja...

Ram 3GB zamiast 4GB nie odczuję?

Bierz pod uwagę, że może i ma 3 albo 4 GB ramu ale z 4 gb ramu dostępne jest zazwyczaj 3,25

to z 3 będzie może dostępne 2,x chyba xd

EDIT x2.

No chyba Toshiba już jest lepsza od tego ASUSa za 1.6k zł... Ogólnie w środku i na zewnątrz moim zdaniem :p
 
Last edited:
Znowu ja,

To jest lapek - Asus polecony przez Qanti'ego na początku tematu:

Asus
Cena: 2100PLN

Bardzo dobry lapek trochę ponad budżet, będzie Ci służył przez kilka lat bo jest po prostu całkiem nowoczesny do tej ceny.

A to jest dosyć podobny Asus:

Asus 2
Za cenę: 1650PLN (450PLN taniej)
Ale: Dual Core B950 zamiast i3-2310M
Ram: 2x1.5GB zamiast 1x4GB
Dysk: 320GB zamiast 500GB
Zintegrowana grafa zamiast GTX520MX

Całkiem dobry lapek w LoL'u będziesz miał stałe 60FPS'ów bez możliwości spadku, wbrew pozorom zintegrowana grafa od intela nie jest taka zła. Jak na Twoje wymagania nawet za dobry.

Czy może ta Toshibka:

TOSHIBA C655 2x2,20 4GB 640G W7 TORBA MYSZ ANTYWIR (2254557032) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ale tutaj tylko 12 miesięcy gwarancji producenta =/

Teraz moje pytania:
ten Dual Core dużo gorszy od i3? Ram 3GB zamiast 4GB nie odczuję? I ta zintegorwana grafa, czy nadaje się do czegokolwiek, czy tylko word/internet i to wszystko? I czy opłaca się brać tego tańszego, jak uważacie?

Bebechy trochę lepsze od tego acerka tańszego ale za to w acerze masz nieporównywalnie lepszą matryce.


Widzę że sam nie wiesz co chcesz kupić, po prostu podaj cechy na których najbardziej Ci zależy, i czy będziesz grał w nowsze gry poza LoL'em bo nie ma sensu przepłacać kilka stów dla karty i procka.
 
w acerze masz nieporównywalnie lepszą matryce

Asusie? Czy mówisz jeszcze o jakimś innym acerze?

Co do cech, to
-Ma służyć na dłużej, czyli kilka lat
-Bateria całkiem dobra, ale cudów nie wymagam
-Dość "żwawy", czyli żeby ogólnie za długo nie zajmowały mu jakieś obliczenia na CPU, np. kompilowanie TFSa, pakowanie RARem, etc
-Dysk w miarę pojemny, 500GB mile widziane, 320GB to biednie trochę, ale od biedy może być
-USB 3.0 mile widziane, chociaż tutaj dużym ograniczeniem jest szybkość R/W dysku
-co do GPU, to nie grywam praktycznie w nic, ale zintegrowana grafa kojarzy mi się z baaaardzo słabym poziomem, ale nie mam w tej kwestii żadnych podstaw, bo do tej pory używałem tylko PC leciwego z GeForce 9500GT, więc jeśli "wbrew pozorom zintegrowana grafa od intela nie jest taka zła", to zdecyduję się na taką
 
Trochę przejrzałem oferty na allegro:


do 1,500-1,700 zł
Acer Aspire 5750ZG NOWY, NIEUŻYWANY POLECAM !!! (2279795614) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
ASUS X53E K53E 2x2.1GHz 3GB 320GB Windows 7+500zł (2240901132) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

2,000 zł Mój faworyt - i3, 500gb, matryca 17 cali 1600x900, RAM DDR3 8GB, 520M, grafa taka że najnowsze gry na low będą działać na 25 fpsach ale napisałeś że głównie LoL - benchmark NVIDIA GeForce GT 520M - Notebookcheck.net Tech
Laptop Acer AS7739G 7739 CORE i3 GeForce 8GB 500GB (2267978625) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.


Polecam tego za 2k zł z czystym sumieniem, chociaż ten najtańszy, używany za 1,450 zł też jest niczego sobie, oczywiście procek sporo słabszy, grafika taka sama ale ramu 4gb mniej i oczywiście różnią się wielkością matrycy.
 
Last edited by a moderator:
-Dość "żwawy", czyli żeby ogólnie za długo nie zajmowały mu jakieś obliczenia na CPU, np. kompilowanie TFSa, pakowanie RARem, etc

No to z grania w pasjansa już przeszliśmy do kompilacji TFSa...

Polecam tego za 2k zł z czystym sumieniem, chociaż ten najtańszy, używany za 1,450 zł też jest niczego sobie, oczywiście procek sporo słabszy, grafika taka sama ale ramu 4gb mniej.

Ty mu polecasz używane laptopy? :p Laptopa nie można kupować używanego. Czort wie co poprzedni właściciel nim robił i czemu go sprzedaje.
 
Ty mu polecasz używane laptopy? :p Laptopa nie można kupować używanego. Czort wie co poprzedni właściciel nim robił i czemu go sprzedaje.

Akurat po screenach widać że ma góra kilka miesięcy więc na 100% jest gwarka, do tego płaci o te 200 zł taniej.
 
Back
Top