• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Zmiana maksymalnego zasięgu chodzenia NPC'a, pytanie..

Seminari

Banned User
Joined
Dec 13, 2009
Messages
1,496
Reaction score
34
Location
Poland
Jak to zmienić?

Tworzę przez skrypt npc'a

doCreateNpc(npc_name, pozycja), ale chcę by maksymalnie chodził po terenie 5x5 kratek? Zmienia się to w pliku .xml npc'a w folderze npcs czy jakąś funkcją lua?
 
Daj mu w XML walkable 0, i w onThink poruszaj nim losowania w tym terenie.
 
no lol i np. mam 30 npców i każdego będę globaleventem losował co ileś sekund w jakie miejsce się ma ruszyć?xd napewno da się prościej
 
No dobra, a sprawdzałeś tak: stawiasz spawn w RME załóżmy 3 kratkowy, a potem w grze komenda /n czy tam skryptem stawiasz na tym obszarze npcka. Może zadziała i nie wyjdzie poza obszar?
 
Last edited:
wątpie, bo popatrz jak to działa w remere, jak stawiasz kreatury to potem klikając na nie prawym klawisze widzisz, że spawn time = 60 np. :_)
 
no w sumie racja xD, ale to bezsensu trochę, nie uważasz? bo to tak jak bym miał na zao najebane respów i potem robię najazd na stepy zao jakiegoś gówna i co? one nie mają respa wtedy
 
no lol i np. mam 30 npców i każdego będę globaleventem losował co ileś sekund w jakie miejsce się ma ruszyć?xd napewno da się prościej
Jeśli twoje wszystkie NPC są w plikach scripts/ a nie zakodowane w XML to możesz stworzyć jeden skrypt onThink w domyślnej bibliotece (data/npc/lib/npchandler).
 
Też by mi się takie coś przydało,
bo nie będę robił ścian do okoła tam gdzie ma się zrespić npc ;x
 
W mapie ustawcie obszar spawnu taki po jakim chcecie zeby NPC chodzil i on poza ten obszar nie wyjdzie!
 
W mapie ustawcie obszar spawnu taki po jakim chcecie zeby NPC chodzil i on poza ten obszar nie wyjdzie!

nie ogarniasz o co chodzi chyba, tu chodzi, że tworzysz go nie już w map edytorze, tylko np. podczas jakiegoś eventu...


hmm w sumie rozwiązanie z movement, który cofa npc'a gdy ten wejdzie za kratkę dalej nawet takie sobie rozwiązanie, ale jakieś jest ;s
 
jesli to maly obszar to podepnij special(niewidzialny) item, pod tile.lua w movements, przypisz mu odpowiednie aid nr 196(standardowo w tfs), i rozstaw ten item wokolo npc.
 
jesli to maly obszar to podepnij special(niewidzialny) item, pod tile.lua w movements, przypisz mu odpowiednie aid nr 196(standardowo w tfs), i rozstaw ten item wokolo npc.

podobnie zrobię i dam funkcje na foruma ;s
aid 196 to blokował npc'ów tylko czy npc'e i moby?
 
jesli to maly obszar to podepnij special(niewidzialny) item, pod tile.lua w movements, przypisz mu odpowiednie aid nr 196(standardowo w tfs), i rozstaw ten item wokolo npc.
Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?
Jak to dokładnie zrobić?
Gracze będą mogli przechodzić?
 
Back
Top