• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[Linux]Lampp 1.6 Problem

Ale ten Apache Server to skądś ściągnąć czy on jest wbudowany w Linuxie
 
Juz zrobilem ale mam problem bo jak oddtworzy mi ten plik test.php to jak chce zapisac to sie nie da
 
Last edited:
alan@Server-TFS:~$ sudo apt-get install libapache2-mod-php5
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności
Reading state information... Gotowe
Nie udało się zainstalować niektórych pakietów. Może to oznaczać,
że zażądano niemożliwej sytuacji lub używasz dystrybucji niestabilnej,
w której niektóre pakiety nie zostały jeszcze utworzone lub przeniesione
z katalogu Incoming ("Przychodzące").

Ponieważ zażądno tylko jednej operacji, jest bardzo prawdopodobne, że
danego pakietu po prostu nie da się zainstalować i należy zgłosić w nim
błąd.
Następujące informacje mogą pomóc rozpoznać sytuację:

Następujące pakiety mają niespełnione zależności:
libapache2-mod-php5: Wymaga: apache2-mpm-prefork (> 2.0.52) ale nie da się go zainstalować lub
apache2-mpm-itk ale nie da się go zainstalować
Wymaga: apache2.2-common ale nie da się go zainstalować
E: Pakiety są błędne
Potem jak napisze
sudo /etc/init.d/apache2 restart
to mi wywala
sudo: /etc/init.d/apache2: command not found
 
Dałem sobie rade Lampp dziala musialem właczyc mozliwosc zalogowania sie na root-a (SYSTEM--ADMINISTRACJA--EKRAN LOGOWANIA ;Zakładka Security -- Allow local system administrtator login )
 
Last edited:
hahahah xd
dobra nie będę komentował bo szkoda.. jeszcze guziczki się przemęczą od wciskania n" , o" i b"
 
Moja wina ze jak wczesniej sie porbolwaem zalogowac na roota to sie nbie dalo
 
Człowieku lamp? Wyjeb to ścierwo!

Instalujemy Server Apache



Instalaujemy PHP5



Sprawdzamy czy PHP działa



Wstawiamy ponizsza linie do nowego pliku




Zapisz tak przygotowany plik
Wpisz w przegladarce http://localhost/test.php
Jesli dziala to działa ;) a jesli nie:

Sprobuj otworzyc ponownie http://localhost/test.php

Jesli dalej nie dziala zainstaluj moduly PHP5



Uruchom ponownie Apache



Instalacja MYSQL


Otwórz plik:

gksudo gedit /etc/php5/apache2/php.ini

Znajdz linie “;extension=mysql.so” na

extension=mysql.so
Zapisz plik
i oczywiście:


i juz mamy zainastalowane co potrzeba, w razie jakich kolwiek problemow uzywamy google i huj
bb
powicz. ;)

mam tak zainstalowane ale nie moge miec accounta gesiora bo same bugi leca
 
Ale jak sie uzywa Gesior Acc to juz lepiej Lampp-a uzywac bo na lampie to najlepiej dziala i najprosciej to zrobic xD
 
Ale jak sie uzywa Gesior Acc to juz lepiej Lampp-a uzywac bo na lampie to najlepiej dziala i najprosciej to zrobic xD

Chłopie, dobiłeś mnie tym, że ACC by Gesior.pl najlepiej działa na lamp, przecież to to samo co mysql5 + apache2 + php(nie wiem jakie wersje ma dokładnie lamp ale przypuszczam, że 5 i 4).
Jeśli nie potrafisz obsługiwać się LINUXami, to się nie baw w takie rzeczy, najlepiej używać komendy 'aptitude' która znajdzie Ci wszystkie potrzebne pakiety, np. jak wpiszesz 'aptitude search apache2' to znajdzie Ci nazwę pakietu do instalacji apache2 i wszystkie biblioteki, moduły, itd.
Przypuszczam, że komenda 'aptitude' na ubuntu wygląda tak:'sudo aptitude'.
 
Komenda nie wygląda "sudo aptitude", sudo to osobna komenda pozwalająca na wykonanie czynności z poziomu roota :I Lam(e)pp to nie tylko apache + php + mysql, to także odmienna i kosmicznie dziwna konfiguracja, która nie trzyma się kupy.
Ja polecam używanie apt-get zamiast aptitude ;)
 
Osobiście wolę aptitude. Debian jest dla mnie najlepszą dystrybucją pod OTS, a co do ubuntu, to jakoś nie miałem okazji nim się posługiwać.
 
Last edited:
To zeby działał Acc Gesiora to juz trzeba sie bardziej znac na tym a ja sie woguile na tym nieznam . I to raczej moze nie jest takie trudne ale na Linux to dla początkujących to najlepiej Lampp odpalic .
 
Back
Top