• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[Linux]Lampp 1.6 Problem

Koci1994

Banned User
Joined
Dec 27, 2008
Messages
807
Reaction score
1
Witam zainstalowalem sobie Ubuntu I wszystkie sterowniki.
I gdy zainsyalwoalem lampp 1.6 to jak go wypakuje i uruchomie to nic nie wyskauje i jak wejde potem na localhosta to nie wchodzi nic . A w htdocs jest acc maker .Pomocy
 
To co ja mam z tym zrobic rozpakowalem i co dalej . (Jestem zeilony jesli chodzi o linux)
 
A Keraxel to po co wogule mi odpisywałes . Jak zamiast pomuc to sie wysmiewasz i przy okazji posty nabijasz
 
1. Jak piszesz posty zaglądaj do słownika, błędy ortograficzne aż dłubią mi w oczach.
2. Jeśli nie wystarczy ci podanie linku do forum tonącego w tutorialach i posiadającego wyszukiwarkę to wybacz, ale inaczej nie mogę napisać ;)
 
Tam pisze zeby w terminalu wpisac su i haslo do roota
to jak wpisuje haslo do root to mi wysleitla
"root@alan-desktop:/home/alan#" to chyba dobrze ale jak mam wypakowac xampa do "opt" To podczas wypakowaywania jakis blad wyskauje chyba chodzi o to ze nie mam uprawnien
 
Last edited:
Moze mi ktos dac linka do instrukcji zeby byla po polsku i pod Ubuntu 8.04 i Lamppa 1.7
 
Udalo mi sie wrzucic do tego katalogu Lamppa w Termninale wpisalem :
"sudo chmod 777 /opt/" Ale co dalej
 
Spróbuj tak:

Code:
sudo tar xvfz xampp-linux-1.7.tar.gz -C /opt

Potem:
Code:
sudo /opt/lampp/lampp start

Nie wiem czy dobrze, nie pamiętam Ubuntu. :p
 
Xampp ruszył " Xampp for Linux Started." ale jak wejde na "127.0.0.1" to wyswitla mi
Warning: file_get_contents(lang.tmp) [function.file-get-contents]: failed to open stream: Permission denied in /opt/lampp/htdocs/xampp/index.php on line 2

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /opt/lampp/htdocs/xampp/index.php:2) in /opt/lampp/htdocs/xampp/index.php on line 4
 
ZMienilem Uprawnienie folderu opt/xampp na 777 "sudo chmod 777 /opt/xampp/"
I teraz mi wyswietla
Not Found

The requested URL /xampp/ was not found on this server.
Apache/2.2.11 (Unix) DAV/2 mod_ssl/2.2.11 OpenSSL/0.9.8i PHP/5.2.8 mod_apreq2-20051231/2.6.0 mod_perl/2.0.4 Perl/v5.10.0 Server at 127.0.0.1 Port 80
 
Człowieku lamp? Wyjeb to ścierwo!

Instalujemy Server Apache

sudo apt-get install apache2

Instalaujemy PHP5

sudo apt-get install php5
sudo apt-get install libapache2-mod-php5
sudo /etc/init.d/apache2 restart

Sprawdzamy czy PHP działa

gksudo gedit /var/www/test.php

Wstawiamy ponizsza linie do nowego pliku

phpinfo();


Zapisz tak przygotowany plik
Wpisz w przegladarce http://localhost/test.php
Jesli dziala to działa ;) a jesli nie:
sudo a2enmod php5
sudo /etc/init.d/apache2 force-reload
Sprobuj otworzyc ponownie http://localhost/test.php

Jesli dalej nie dziala zainstaluj moduly PHP5

sudo apt-get install php5-xsl php5-gd php-pear

Uruchom ponownie Apache

sudo /etc/init.d/apache2 restart

Instalacja MYSQL
sudo apt-get install libapache2-mod-auth-mysql
sudo apt-get install php5-mysql
sudo apt-get install phpmyadmin

Otwórz plik:

gksudo gedit /etc/php5/apache2/php.ini

Znajdz linie “;extension=mysql.so” na

extension=mysql.so
Zapisz plik
i oczywiście:
sudo /etc/init.d/apache2 restart

i juz mamy zainastalowane co potrzeba, w razie jakich kolwiek problemow uzywamy google i huj
bb
powicz. ;)
 
Już dawno miał link z tym tutorialem pod nosem, ale jeśli się nie potrafi używać wyszukiwarki (ew. kresomózgowia) to nic na to nie poradzę...
 
Back
Top