• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Pytanie hosting minecraft

Acetone

Banned User
Joined
Nov 8, 2010
Messages
86
Reaction score
6
Ile slotów utrzyma taki serwer:
512 rama
1GHz
5Mbit
Lub może jakie wymaganie muszę spełniać aby był na 50 slotów serwer?
Chodzi o serwer minecraft ;]

Regards,
Acetone
 
Z tym ramem to nie wiem, server minecrafta w javie pisany, mój po uruchomieniu 100mB pożera a nie ma żadnych pluginów - wraz z systemem może zabraknąć.
 
Serwera swojego jako tako nie mam, hostuję czasami dla 3-4 kumpli i zaraz po tym jak wbiją jest masakra, przez pobieranie mapy ja ledwo myszką ruszyć mogę.
A właśnie teraz po wbiciu samemu na serwer użycie procka skoczyło na 20% z 10% w stanie bezczynności.

Procek 2 x 2,4GHz

Jeden gracz to ok. 25MB RAMu, przynajmniej u mnie.
 
Nie logout.
No chyba ich pojebało z cenami.
Ja chce sobie samemu postawić potrzebuje jakiegoś vpsa.
 
no to nie mogles znalesc innego speca od vps na tym forum :d
vihost.pl (tanio ale trochę tną łącze) linuxpl.com (zajebista firma nie tną łącza trochę droższa niż vihost ale bierz linuxpl jezeli masz troche wiecej kasy)

@edit
bierz tego:
http://vps.serveradmin.pl/Serwer-VPS-4,f,47,pakiet,7
+ napisz do supportu o dodatkowy 1gb ramu za 25 zł
Pociągnie 45-55 bez lagów.
 
Tak troche offtopujac to w tym minecrafcie jest jakies pvp czy cos czy tylko to budowanie domkow i kopanie jaskin?
 
linuxpl.com (zajebista firma nie tną łącza trochę droższa niż vihost ale bierz linuxpl jezeli masz troche wiecej kasy)

Jeśli już wkraczamy w polecanie VPSów do hostowania minecrafta, to warto zaznaczyć, że można mieć pecha jak ja i trafić na VPSa gdzie ktoś inny "odpalał torrenty, już zablokowaliśmy mu konto". No niestety jakoś to "zablokowane konto" wciąż ciągnęło po IO i zanim mi się udało mapę skopiować z miejsca na miejsce to wieki minęły. No ale polecam, bo można się rozmyślić w 15 dni, za free :)
 
@Fracek91:
Budujesz, robisz gildie, kradniesz, zabijasz wszystko tyle pluginów tam jest że masakra.
Ale zależnie od serwera.
 
Acetone, ja osobiście Ci polecam vihost. Mam u nich ten VPS 12 gb ram i ostatnio odpaliłem Minecrafta przypadkowo na 2048 mb. Nie wiedziałem nawet o tym, a grało 40 osób z mobami i monsterami.
 
Acetone, ja osobiście Ci polecam vihost. Mam u nich ten VPS 12 gb ram i ostatnio odpaliłem Minecrafta przypadkowo na 2048 mb. Nie wiedziałem nawet o tym, a grało 40 osób z mobami i monsterami.

Po co ci 12gb ram z łączem mniejszym niż 10mbit ? To ja tego nie rozumiem :)
40 osób przy 2gb ? z tego co było napisane w tabelce wyzej to bez laggów na 2gb gra 30 osób
 
Po co ci 12gb ram z łączem mniejszym niż 10mbit ? To ja tego nie rozumiem :)
40 osób przy 2gb ? z tego co było napisane w tabelce wyzej to bez laggów na 2gb gra 30 osób

Nie jest aż tak źle z łączem, w ogóle da się jakoś je sprawdzić?
 
Back
Top