• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

0.3.6 błąd po odpaleniu.

Jensej

Member
Joined
Feb 28, 2009
Messages
807
Reaction score
8
Witam
po odpaleniu silnika mam taki bład.
>> All modules were loaded, server is starting up...
>> Forgotten server Online!

theforgottenserver: /usr/include/boost/thread/pthread/condition_variable_fwd.hpp:38: boost::condition_variable::~condition_variable(): Assertion `!pthread_cond_destroy(&cond)' failed.
Przerwane

i zamyka serwa :(
Proszę o szybką pomoc.
 
nic nie kombinowal, jest bug przy zamykaniu serwera, ktory tak sie wlasnie objawia.
Szukalbym raczej przyczyny przy bindowaniu serwera na ip jezeli wylacza sie zaraz przy starcie.
 
nic nie kombinowal, jest bug przy zamykaniu serwera, ktory tak sie wlasnie objawia.
Szukalbym raczej przyczyny przy bindowaniu serwera na ip jezeli wylacza sie zaraz przy starcie.

hmm? jakos ja problemów z 0.3.6 nie mam, no dziwna sprawa ;] moj boost 1.40+
 
To na pewno problem z IP. Upewnij się, że nic nie korzysta z portów 7171 i 7172, albo zmień w configu na 7175 i 7176 i sprawdź czy odpala.
 
:thumbup:

...więc koobek przestań wprowadzać ludzi w błąd, thx.

elf przeciez dokladnie taki bug wystepowal (?) przy shutdownie od ktoregos reva ( ubijanie threadow ). Wiec to raczej nie od boosta jak zasugerowal avertec.
 
elf przeciez dokladnie taki bug wystepowal (?) przy shutdownie od ktoregos reva ( ubijanie threadow ). Wiec to raczej nie od boosta jak zasugerowal avertec.

nie mogę wylączyć procesu ./theforgottenservers.
komenda kill id.?
 
elf przeciez dokladnie taki bug wystepowal (?) przy shutdownie od ktoregos reva ( ubijanie threadow ). Wiec to raczej nie od boosta jak zasugerowal avertec.

ja to sugerowalem, bo wiem ze deqeen mial dwa boosty zainstalowane na raz :confused:
 
@ thx, ale jeszcze małe pytanie jak zmienić pasword do mysql/phpmyadmin?

Code:
/etc/init.d/mysql stop 
mysqld_safe --skip-grant-tables& 
mysql -u root 
mysql> use mysql; 
mysql> update user set password=PASSWORD("nowe-tajne-haslo") where User='root'; 
mysql> flush privileges; 
mysql> quit 
/etc/init.d/mysql stop 
/etc/init.d/mysql start 
mysql -u root -p 
Enter password: (podajemy nasze 'nowe-tajne-haslo' i logujemy sie do bazy)
 
qurde. znowu błędy. Możecie mi powiedzieć jakiś libootsów uzywacie przy kompilacji TFS 0.3.6?

baseevents.o:/usr/local/include/boost/system/error_code.hpp:175: more undefined references to `boost::system::get_posix_category()' follow
 
najnowsza libboost to 40, jeśli jej nie masz to zainstaluj ;p

apt-get install libboost1.40

nie wiem czy dobrze, ale na wszelki wypadek poszukaj:
aptitude search libboost

i wpisz :peace:
 
Back
Top