• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

13.06.2012 - Tibia 2

Zer O

Banned User
Joined
Nov 18, 2010
Messages
504
Reaction score
5
Co myslicie o najnowszym wymysle cipsoftu.
2 Nowe Servery [Pvp] bez mozliwosci transferu.
Exp x2, Skill x2, Mlvl x2 ...
 
Szczerze? Ludzie nadal będą woleć otsy, podam 2 najważniejsze powody : swapowanie graczy, 20 fragów za osobę.
 
@up ludzie nie mowili ze nie beda grac na "Open Pvp" mieli cos zmienic ale co i jak czy zmienili Nie wiem ;p
 
Nawet nam zrobili nową grafikę na Premium Scrolle. Mam wrażenie, że właśnie skopiowali kolejne dwa pomysły z otsów. Przynajmniej kopiują coś sprawdzonego i jeszcze nikt ich za to nie pozwie.
 
Szczerze? Ludzie nadal będą woleć otsy, podam 2 najważniejsze powody : swapowanie graczy, 20 fragów za osobę.


Mylisz się, już widziałem 2 teamy z otsów, które mają vento kupione i już ponad 70 osób chętnych.... Fajny pomysł, bo w końcu nie będzie można przenieść postaci z innego świata i będzie równa rywalizacja :) fajne wary będą na 80 lvlach :p
 
@up
Tyle, że z 80lvl nagle zrobi się to 200lvl. No a z 200lvl zaraz będzie 250... :) No i po kilku miesiącach znowu będzie narzekanie i płacz, że high levele sobie biorą expy itp itp...

Moim zdaniem CipSoft powinien najpierw usunąć kilka normalnych światów (na których gra najmniej osób) a za to dorobić np. zamiast dwóch to 5 tych nowych. Ponieważ dwa to zdecydowanie za mało. No ale z piątej strony czy CipSoft chce żeby gracze zaprzestali gry na normalnych światach z expem x1?

Ja sam się zastanawiam czy nie wrócić do kariery Tibii na jednym z nowych światów. Jednak grać w Tibię bez pacca to sobie tego jakoś nie wyobrażam.
 
@up bez pacc ? Teraz o pacc ne bedzie problem za gp :) i zadnych wyjebek
@Don Daniello Kopiowanie pomyslu ? Kiedys to bylo karalne ... Teraz zdesperowany Cipsoft robi wszystko zeby starzy gracze wrucili ... czym psuje jeszce bardziej ta gre [mam na mysli servy x2]
 
One są x2 żeby ludzie tam w ogóle grali i zrekompensować ewentualne cofki na etapie testów
 
@up bez pacc ? Teraz o pacc ne bedzie problem za gp :) i zadnych wyjebek
@Don Daniello Kopiowanie pomyslu ? Kiedys to bylo karalne ... Teraz zdesperowany Cipsoft robi wszystko zeby starzy gracze wrucili ... czym psuje jeszce bardziej ta gre [mam na mysli servy x2]

Skąd masz taką informacje? bo ja i inni gracze są innego zdania, otóż taki serwer 2x na lato, bez możliwości przenoszenia postaci to strzał w 10... Zdesperowany cipsoft? może spadło im graczy, ale dalej ich mają i próbują wszystkiego, żeby zachęcić starych do gry...
 
2x lol ale i tak wątpie żebym wrócił po 3 wolnych latach do gry :) musieli by chyba cofnąć gre minimum do czasów 8.60 wtedy może bym się skusił o ile było by mnie stać na pacca bo bez nie go to bym nie grał nawet 8 levelem.

Pzdr
 
8.6 :D Bo elf :D Jak by cofneli o tyle to by polowa graczy co odeszla wrocila nagle. Zapewniam Cie że ponad 10% odeszło z powodu efla. Otsy ostatnimi czasy cieszą się coraz to wieksza popularnością głównie 8.6.
 
Moim zdaniem oficjalny serwer z exp x2 to bardzo dobry pomysł. Przynajmniej próbują czegoś nowego jak na nich. Aż może nawet wejdę i spojrzę jak to na oficjalnej Tibii level szybciej mi wchodzi. Pewnie i tak skończę szybko, ale jest to pewna innowacja. Dużo lepszy pomysł niż ten klient flash. Wzięli by dupę w troki i ulepszyli normalnego klienta. Zaraz open-sourcowe kopie go prześcigną.
 
Ja jeszcze tylko wrócę do tego co powiedział Don na temat kopiowania pomysłów.

Mówi to osoba, która pracuje nad dokładną kopią gry CipSofta. Potem tą grę rozprzestrzenia żeby ludzie, którzy mają "farta" robili serwery i zarabiali tysiące złotych. Bo każdy wie, że zarobki na otsach już się nie liczy w kilku tylko kilkunastu tysiącach.

Weźcie przynajmniej nie mówcie, że CipSoftowi się pomysły skończyły, i że musi szukać natchnienia w świecie otsów żeby przyciągnąć graczy. Dla CipSoftu tacy twórcy OTSów to są takie małe myszki, na które CipSoftowi szkoda czasu. (oczywiście nie planowałem tutaj nikogo obrazić więc BARDZO proszę żeby nikt nie brał tego do siebie)

Chciałem to napisać wczoraj w ostatnim poście ale jakoś mi słów zabrakło.
 
No niby tak. Ale ile razy twierdzili uparcie, że nie da się zrobić czegoś, co otsy miały tak długo, aż ludzie przestali prosić? Mało ogarnięci są moim zdaniem. Czy aktualizacja strony i uruchomienie dwóch serverow musi trwać 6 godzin? Według nich tak. W końcu system płatności to delikatna sprawa. A nie lepiej było napisać ten kod wcześniej i w ciągu pięciu minut podmienić pliki? To są konkretne łosie pod niektórymi względami. To cud, że uzyskali taka stabilność
 
@up

To, że otsy robią rzeczy w 5 minut a potem przez miesiąc mają crashe z tego powodu to chyba nie ich wina... A u nich co ma wyjść wyjdzie w jeden dzień i naprawią w trakcie następnego server save... No a na otsach to będą naprawiać, naprawiać aż w końcu usunął z gry to co sami dodali.

@Edit

po prostu nie można ich oskarżać o to, że mają lepszych ludzi, którzy jak robią to robią porządnie. No a wiadomo, potrzeba czasu żeby coś dobrze wyszło. W świetle ots trwa to miesiącami, w świetle tibii trwa to 6 godzin.


@edit 2

jeszcze do twojego pierwszego zdania się dorwę:
No niby tak. Ale ile razy twierdzili uparcie, że nie da się zrobić czegoś, co otsy miały tak długo, aż ludzie przestali prosić?
To jest tak samo jak z otsami. Na takiej narvii (ale nie tylko ale to jest w tej chwili chyba najstabilniejszy ots - mogę się mylić) jest wiele ludzi, którzy nie chcą bota. Czemu tak Inwob nie zrobi? Ponieważ uważa, że to zaszkodzi grze i "większości" graczom ponieważ nie będą chcieli grać.

CipSoft nad każdym pomysłem zastanawia się bardzo długo. Siedzi nad tym grupa ludzi, która musi przeanalizować wszystko co się może stać... To nie jest tak jak otsy, że wypuści coś a potem na następnej edycji można będzie wycofać bo się nie sprawdziło... Tibia to nie ots, że gra 500-1000 osób (w niektórych przypadkach po 5 osób gra) tylko to jest gra, w która może i nie gra już 60k osób ale nadał około 30k...

W Tibii społeczność jest większa. Na takiej narvii jak się wypowie 20 osób na jakiś temat to już się uważa, że to musi zostać zrobione... W tibii oni nie liczą ile osób się wypowie na jakiś temat..



@EDIT 3 (już ostatni obiecuję :p)
Znowu wrócę do tego co powiedział Don o kopiowaniu pomysłów. Ja np. w większości przypadkach na tym forum widzę prośby o skrypty, żeby jakiś quest DZIAŁAŁ DOKŁADNIE TAK SAMO JAK NA RL TIBII. To samo na otsach się dzieje. Znowu posłużę się Narvią (sory inwob). Ludzie pytają "jak działa fireworker quest?" To jaką odpowiedź się słyszy/widzi? JAK NA RL TIBII.... (oczywiście fireworker quest to tylko przykład)
 
Last edited:
Back
Top