• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[8.0] Poszukuje silnik + kilka pytań

darkqq

New Member
Joined
Aug 21, 2016
Messages
5
Reaction score
0
Szukam silnika do real mapy 8.0
Pobrałem realerę stąd - [8.0][TFS 1.x] Realera - Real Map

Pierwszy raz robię coś w sql'u, wcześniej tylko xvml i do już dawno temu. Znalazłem parę poradników i coś mi się nie zgadza, pierwsze to:
- w configu nie ma linijki z takimi informacjami
[highlight=lua] sqlType = "sqlite" --zmieniamy z "sqlite" na "mysql"
oraz
sqlFile = "forgottenserver.s3db" --plik z którego zaimportujemy baze. Nie ruszac.[/highlight]

Z tego co sprawdzałem to TFS pod 8.0 to 0.2.3 - 0.2.6, a w tytule tematu, z którego pobierałem OTS jest podana wersja TFS 1.2

Znalazłem też taki silnik, ale tam nie ma pliku exe, żeby odpalić OTS ;/
 
Nie mam dostępu do tego tematu, ale jedyne co Ci mogę poradzić to tyle, że w różnych wersjach silników opcje co do konfiguracji bazy danych są różnie nazywane. Czasami jest to mysql, czasami tylko sql. Generalnie szukaj pod słowem "sql". Jeśli jest tylko opcja, dla przykładu mysqlHost (w TFS 1.0, 1.1 etc.), to oznacza że silnik ten wspiera tylko bazy danych MySQL, i nie trzeba zmieniać żadnego sqlite na mysql, bo on domyślnie je obsługuje.

A sqlFile było z tego co się orientuje w silnikach bazujących na TFS 0.3, i oznacza plik bazy danych, ale używany tylko przez sqlite, i nie ważny dla mysql.

Dla mysql ważne jest tylko host, database, username, password. To wszystko znajduję się w configu.
 
Ja do swojego otsa 8.0, nad którym od jakiegoś czasu pracuję, wybrałem ten silnik: GitHub - ninjalulz/forgottenserver at 8.0 i go polecam, chociaż wymaga on poprawienia pewnych bugów (np. potwory co chwilę "przeskakują" z pola na pole, co powoduje że poruszają się jakieś 2x szybciej niż normalnie - udało mi się to naprawić podmieniając odpowiedzialną za to funkcję na wziętą ze starszej wersji TFSa). A tych starych wersji typu 0.2.x to trochę bym się bał, mogą być mocno zabugowane.
 
Ja do swojego otsa 8.0, nad którym od jakiegoś czasu pracuję, wybrałem ten silnik: GitHub - ninjalulz/forgottenserver at 8.0 i go polecam, chociaż wymaga on poprawienia pewnych bugów (np. potwory co chwilę "przeskakują" z pola na pole, co powoduje że poruszają się jakieś 2x szybciej niż normalnie - udało mi się to naprawić podmieniając odpowiedzialną za to funkcję na wziętą ze starszej wersji TFSa). A tych starych wersji typu 0.2.x to trochę bym się bał, mogą być mocno zabugowane.

W tym linku co dałeś też nie ma pliku .exe do odpalania OTSa, co muszę zrobić?
 
@bpawel10

Ehh, nie mogę pobrać visual studio 2015 update 3.
Najpierw nie mogłem dostać kodu przy rejestracji, dopiero dzisiaj się udało. Teraz znowu jest ciągle komunikat:
Niestety, nie udało nam się znaleźć dla Ciebie żadnych plików do pobrania.
gdy próbuję pobrać.

Czy 2017 też będzie się nadawał ?
 
Eh chyba sobie odpuszczę, bo nie ogarniam tego.
Gdy zrobiłem rebuild tfs'a realera 8.0, to wyskoczyło ponad 450 warningów i 1 error:
Severity Code Description Project File Line Suppression State
Error LNK1104 cannot open file 'libboost_system-vc140-mt-1_62.lib'

Pobrałem też twój silnik i wkleiłem vc14 zamiast vc12 realery i też wyskoczył jakiś error na końcu.
W obu przypadkach nie stworzyło żadnego pliku .exe.
 
Back
Top