• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[8.4] NPC- Nie teleportuje graczy

kurczok666

New Member
Joined
Nov 23, 2008
Messages
64
Reaction score
1
Mam taki problem chciałem zrobić NPC na Dywan żeby teleportował graczy jednak Gdy mi odpowiada mi
Code:
"Witaj Tester. Gdzie chcesz leciec?(travel)."
gdy wpisuje travel żeby zobaczyć gdzie mogę lecieć pisze
Code:
"Moge zabrac cie do miasta 1, miasta 2 i miasta 3."
i na tym się kończy gdy wpisuje któreś z miast NPC nie reaguje


boat.xml


Code:
<npc name="boat" script="data/npc/scripts/boat.lua" walkinterval="2000" floorchange="0" access="5" level="1" maglevel="1">
	<health now="150" max="150"/>
	<look type="130" head="132" body="116" legs="116" feet="76" corpse="2212"/>
	<parameters>
		<parameter key="message_greet" value="Witaj |PLAYERNAME|. Gdzie chcesz leciec?(travel)." />
		<parameter key="message_needmoremoney" value="Nie stac Cie na to." />
		<parameter key="message_decline" value="|TOTALCOST| czy to zbyt wiele dla Ciebie?" />
	</parameters>
</npc>


boat.lua


Code:
local keywordHandler = KeywordHandler:new()
local npcHandler = NpcHandler:new(keywordHandler)
NpcSystem.parseParameters(npcHandler)
function onCreatureAppear(cid)			npcHandler:onCreatureAppear(cid)			end
function onCreatureDisappear(cid)		npcHandler:onCreatureDisappear(cid)			end
function onCreatureSay(cid, type, msg)	npcHandler:onCreatureSay(cid, type, msg)	end
function onThink()						npcHandler:onThink()						end

-- Don't forget npcHandler = npcHandler in the parameters. It is required for all StdModule functions!

keywordHandler:addKeyword({'travel'}, StdModule.say, {npcHandler = npcHandler, onlyFocus = true, text = 'Moge zabrac cie do miasta 1, miasta 2 i miasta 3.'})

	local travelNode = keywordHandler:addKeyword({'miasta 1'}, StdModule.say, {npcHandler = npcHandler, onlyFocus = true, text = 'Czy chcesz plynac do miasta 1 za 200 gp ?'})
   travelNode:addChildKeyword({'yes'}, StdModule.travel, {npcHandler = npcHandler, premium = false, level = 0, cost = 200, destination = {x=366, y=458, z=6} })
  travelNode:addChildKeyword({'no'}, StdModule.say, {npcHandler = npcHandler, onlyFocus = true, reset = true, text = 'Wroc gdy bedziesz chcial plynac.'})
 
	local travelNode = keywordHandler:addKeyword({'miasta 2'}, StdModule.say, {npcHandler = npcHandler, onlyFocus = true, text = 'Czy chcesz plynac do miasta 2 za 200 gp ?'})
  travelNode:addChildKeyword({'yes'}, StdModule.travel, {npcHandler = npcHandler, premium = false, level = 0, cost = 200, destination = {x=913, y=367, z=6} })
 travelNode:addChildKeyword({'no'}, StdModule.say, {npcHandler = npcHandler, onlyFocus = true, reset = true, text = 'Wroc gdy bedziesz chcial plynac?'})
	
	local travelNode = keywordHandler:addKeyword({'miasta 3'}, StdModule.say, {npcHandler = npcHandler, onlyFocus = true, text = 'Czy chcesz plynac do miasta 3 za 200 gp ?'})
 travelNode:addChildKeyword({'yes'}, StdModule.travel, {npcHandler = npcHandler, premium = false, level = 0, cost = 200, destination = {x=925, y=1034, z=6} })
travelNode:addChildKeyword({'no'}, StdModule.say, {npcHandler = npcHandler, onlyFocus = true, reset = true, text = 'Wroc gdy bedziesz chcial plynac?'})
 

npcHandler:addModule(FocusModule:new())

Mam silnik tfs 0.3.2 Crying Damson

Nie wywala żadnych błędów ale nie działa
 
Code:
destination = {x=366, y=458, z=6} })

masz dobre??

Jak mu piszesz
miasta 1

czy miasto 1
bo musisz pisac "miasta 1"
 
Pozycję mam dobra i pisze "miasta 1" wcześniej miałem normalne nazwy miast i też nie szło ;( Poza tym po wpisaniu "miasta 1" powinien się zapytać czy chce płynąć/lecieć do miasta 1 za 200 gp a nie pyta
 
Ok sprawdzę i dam odpowiem czy działa


Dobra działa dzięki za pomoc
 
Last edited:
Back
Top