• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[8.6] Dodanie wyglądu postaci do clienta oraz silnika.

Siberian

New Member
Joined
Feb 16, 2013
Messages
4
Reaction score
0
Witam.

Mam problem z dodaniem nowego wyglądu postaci do clienta jak i silnika.
Posiadam już grafiki danej postaci (ruchy itp., łącznie 13 obrazków dla jednej postaci łącznie z wyglądem dead'a).
Nie wiem kompletnie jak to zrobić, posiadam programy takie jak: dat editor, spr editor, otitem editor, ale nie potrafię tego ogarnąć.

Po prostu chcę stworzyć profesję, która będzie miała nowy looktype, tak jak jest to np. na naruto ots'ach.
Dodam, że potrafię dodać pliki do Tibia.spr. Potem nie wiem co zrobić. Przeczytałem multum poradników na ten temat (dodawanie itemów itp.), lecz żaden nie był dobrze opracowany, krok po kroku i odnoszący się do mojego problemu.


Z góry dziękuję za pomoc.
 
To to ja wiem, tylko nie wiem jak to zrobić, dodawać sprite do Tibia.spr to ja potrafię. Natomiast mam problem z późniejszym dodawaniem... bo mam 13 grafik jednej postaci (w tym jedna odpowiadająca za wygląd zwłok postaci) i nie wiem jak z nich zrobić 1 looktype, czyli jeden wygląd postaci, dzięki któremu mogę przypisać go danej profesji. Jaśniej nie potrafię opisać tego problemu ;d
 
Tak, problem w tym, że nigdzie nie mogę znaleźć dat editora pod 8.6.
Noxitems editor i ten od Black Demon nie działają...


Jeśli ktoś ma dat editor pod 8.6 to proszę o uploada ;d Z góry dzięki.
 
bardzo prosto

1. robisz coś w noxitu, zapisujesz i git
2. odpalasz black demona i otwierasz nim to co zapisał noxitu
3. to co chcesz mieć w 8.6 poprostu kopiujesz z 8.54 (dajesz opcje eksportuj pojedynczy item)
4. plik item pobierasz do 8.6 black demona
5. generujesz nowe tibia.dat i .spr za pomocą black demona i git
 
@up, tylko że ten black demon się tnie, gdy tylko próbuje odczytać wszystkie pliki sprite... dlatego szukam działającego dat editora pod 8.6. Wiem już jak to robić, ale nie mam do tego programu ;d


Umiem podmienić grafiki w .spr, np. z orc'a zrobiłem postać itp., ale chcę zrobić nowe, a nie opierać się na już zrobionych.
 
Back
Top