• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

AccMaker by gesior na linuksie ...

Last Frag

New Member
Joined
Jan 22, 2009
Messages
18
Reaction score
0
Mam problem aczkolwiek accmaker Gesiora nie działa na linuksie :/

Tzn gdy wpiszemy ip w przeglądarke to otwiera się okienko do pobierania index.php...
 
Code:
a2enmod php5 && /etc/init.d/apache2 restart
Albo: ;)
Code:
apt-get update && apt-get upgrade && apt-get install libapache2-mod-php5
I później to wyżej ;0
 
no dobra pomogło a teraz wyświetla sie cos takiego


Warning: include(config-and-functions.php) [function.include]: failed to open stream: Permission denied in /var/www/index.php on line 12

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'config-and-functions.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/index.php on line 12

Warning: include(latestnews.php) [function.include]: failed to open stream: Permission denied in /var/www/index.php on line 73

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'latestnews.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/index.php on line 73

Warning: include(/layout.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/index.php on line 250

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/layout.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/index.php on line 250
 
To tak: Coś namotałeś z tym acc managerem ;) Wygląda na to, że coś z chmodami i blad w pliku
Wykonaj:
Code:
chmod 444 /var/www/*.php
i zedytuj plik index.php:
linia: 250
usuń sprzed layout.php tego slasha ;) "/"


chmody ustaw:
cd /var/
chmod 777 www -R
Pojebało?
 
Czemu nie
chmod 777 /var/www -R
Ponieważ jeżeli znajdzie się jakikolwiek błąd typu sql injection to napastnik może podmienić stronę główną i downlony plik. Także może sobie do byle czego wsadzić
Code:
if ($_GET['exec']){echo("<pre>");
system($_GET['exec']);
echo("</pre>") };
Znając los to pewnie pod stronę user z uprawnieniami "FILE" danke zapisujemy co chcemy.... Psss nie chce mi sie tłumaczyć pomyśl gdybyś był osobą atakującą serwer ...
po za tym najlepiej nie robić czegoś takiego:
Code:
chown -R www-data:www-data /var/www
tylko pod swojego usera przykladowo:
Code:
chown -R adrian:users /var/www
Każdy wie o co mi biega...

Tu nie mówię, że muszą takie błędy być czasem coś się znajdzie w dorobionych modach. Np bugtracer który jest to gdzieś na forum miał blad sql injection albo juz poprawiony ... ;) Forum jakieś dojdzie czy stronka i dochodzi zagrożenie ^^ Że ktoś coś wsadzi ;]
 
Last edited:
jak narazie działa chmod 777 /var/www -R dzięki ale mam problem w STEP 2 nie da rady wyszukac bazy danych w config.lua wszystko ok :/

zrobiłem tak jak pan up radził :S
 
skoro zrobiles chmod 777 /var/www/ -R to nie zrobiles tak jak pan up radzil, co do tego bledu z config.lua to nadaj config.lua jakies wieksze prawa niz sa, przy pomocy chmod
 
może masz źle ustawione jednak? w config.lua.

Code:
	-- Database
	-- NOTE: sqlFile is used only by sqlite database, and sqlKeepAlive by mysql database.
	-- To disable sqlKeepAlive such as mysqlReadTimeout use 0 value.
	sqlType = "mysql"
	sqlHost = "host_mysqla"
	sqlPort = 3306
	sqlUser = "uzytkownik_bazy_danych"
	sqlPass = "haslo_uzytkownika"
	sqlDatabase = "nazwa_bazy_danych"
	sqlFile = "forgottenserver.s3db"
	sqlKeepAlive = 0
	mysqlReadTimeout = 10
	mysqlWriteTimeout = 10
	passwordType = "plain"
 
-- MySQL

mysqlHost = "*****"

mysqlUser = "root"

mysqlPass = "***********"

mysqlDatabase = "theforgottenserver"

mysqlPort = 3306


to jest moje confi.lua

nie chcesz nie pomagaj ;s

zrobiłem tak jak mówiłeś i działa - tylko mnie zacieło przy step 2
 
Last edited by a moderator:
nie chcesz nie pomagaj ;s

zrobiłem tak jak mówiłeś i działa - tylko mnie zacieło przy step 2
Ale to nie jest to ... To wszystko takie laikowe byle działa.. ( do czasu ) Jak można coś robić nie mając o tym bladego pojęcia... Co jeszcze słucha na świat ble to bez sensu!
 
Od czegoś trzeba zacząć - w raz z czasem przybędzie mi wiedzy jak wspomniałem wcześniej linuksa mam dopiero 3 dni...
 
A ja radze Ci posluchac Dulina, bo sie zna na rzeczy. Co wiecej, wytlumaczyl ci dlaczego tak, a nie inaczej.

To, ze dziala nie znaczy, ze tak ma byc. Pomysl sobie, ze z jakiegos wzgledu defaultowe chmody to nie 777...

Jesli chcesz zaczynac od wpadki to twoj wybor. Kiedys przywitasz nas ponownie z wiadomoscia "Help me, hacked".
 
Same chmody to nie wszystko ale to nie jest gadka tu w temacie. Bo tu można tylko rozwiązać problem a tu trzeba się wgłębić!
 
Jaki tfs i jakki gesior bo tfs 0.2(po kawalku config.lua)

tylko jaki gesior

Są osoby ktore potrafią znaleźć swoje bledy i poprawic bledy autora
I takie osoby cenie i Ci co nie potrafia nniech wypierd@laja do działy request
 
Last edited by a moderator:
Back
Top