• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Arena clean.

sturnusek

hehe
Joined
May 6, 2010
Messages
52
Reaction score
1
Location
lufbra
Witam dziś wpadłem na mały pomysł co do aren, lecz kombinuje na różne sposoby i coś nie mogę tego zrobić więc postanowiłem napisać na forum.

Chciał bym, aby na arenie przed wejściem wywoływany był clean na danych pos co pobierze z tablicy

to że funkcja jest to wiemy -> doCleanTile(pos)

Tu mam oznaczenie do areny.

Code:
-- v2 podaje się środek gdzie jest hunting arena (do ilu kratek na góra dół lewo prawo ustawiamy w v6 i v7) 
-- v6 na boki ile kratek (w prawo akurat mam ustawione 4 i lewo)
-- v7 gorą dol ile kratek (góra doł mam po 4, bo mam takie areny kwadratowe)

v[2] = {x = 766, y = 1088, z = 7}
v[6] = 4
v[7] = 4

Czy ktoś by był taki miły i napisał mi do tego pętle?
 
Last edited:
lepiej zamiast srodka byloby gorny lewy rog
a wiec najpierw ja bym se zrobil wlasnie nowa wspolrzedna
pos= {x = 766 - v[6], y = 1088 - [v7] , z = 7}
a pozniej robisz petelke podwojna
for gx = 0 to v[6]*2 do
for gy = 0 to v[7]*2 do
newpos={x=pos.x+gx,y=pos.y+gy,z=pos.z}
doCleanTile(newpos)
end
end


Robione na predce zupelnei na sucho i na predko wiec moglem sie pomylic, ale sens powinienes skumac
 
szczerze to już napisałem dokładnie 21:59 xD robiłem to kilkanaście dobrych minut sorki za temat, można usunąć/close. pozdrawiam.

Może się komuś przyda to proszę:

pos1 = {x=v[2].x-4, y=v[2].y-4}
pos2 = {x=v[2].x+4, y=v[2].y+4}

for a = pos1.x, pos2.x do
for b = pos1.y, pos2.y do
doCleanTile({x = a, y = b, z=v[2].z, stackpos=255})
end
end


aaa, no i przypomnę że jeżli ktoś ma areny (hunting) to radze to wklepać bo przy clean = debug gdy będzie na 1 arenie za dużo items(potworów dead oraz items).

to ala FIX ;D
 
Last edited:
Back
Top