• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Blokada IP

Murach

Banned User
Joined
Aug 22, 2010
Messages
136
Reaction score
3
Czy jest możliwość zablokowania kogoś na IP aby nie miał dostępu do zawartości strony jak i serwera?

Normalnie, jak wpisuje np www.mojots . pl to nie załaduje mu strony ? Czy to jest przez IP Tables czy są jakieś inne mody ?
 
Code:
-A INPUT -s IP -j DROP

Banowanie danego ip na wszystkie porty, iptables to najlepsze i najłatwiejsze wyjście.
 
Last edited by a moderator:
A jest możliwość zdjęcie takiego bana? albo zbanowanie na zakres?
 
Code:
-I INPUT -m iprange --src-range IP_początkowe-IP_końcowe -j DROP

Dodam że blokowanie całego zakresu w iptables wymaga modułu ipt_iprange który standardowo jest wyłączony.

Co do zdjęcia blokady to wystarczy usunąć regułkę w iptables.
 
Last edited by a moderator:
Dzięki, myślę że temat przyda/przydał się nie tylko mnie.

Mam jeszcze takie pytanie, po wpisywaniu komend IP tables dot blokowania, po restarcie serwera dedykowanego/vps-a trzeba wpisywać to jeszcze raz?
 
Dzięki, myślę że temat przyda/przydał się nie tylko mnie.

Mam jeszcze takie pytanie, po wpisywaniu komend IP tables dot blokowania, po restarcie serwera dedykowanego/vps-a trzeba wpisywać to jeszcze raz?

Nie trzeba.

@down
U mnie się do init.d od razu dodawało, może to dlatego że mam CSF.
 
Last edited by a moderator:
@down
U mnie się do init.d od razu dodawało, może to dlatego że mam CSF.

nawet jeżeli dodaje Ci się do pliku odczytywanego potem przez skrypt z init.d, to trzeba regułki wcześniej zapisać, a nie pamiętam by był tool wywołujący określone zadania przy shutdown.. albo po prostu nigdy z niego nie korzystałem. w każdym bądź razie uderzam do tego, iż trzeba wcześniej zapisać regułki, by je później odczytać.

edit post nr. 3600 ;d
 
nawet jeżeli dodaje Ci się do pliku odczytywanego potem przez skrypt z init.d, to trzeba regułki wcześniej zapisać, a nie pamiętam by był tool wywołujący określone zadania przy shutdown.. albo po prostu nigdy z niego nie korzystałem.

init poziom 0,6 (0-shutdown, 6-reboot) o ile dobrze pamietam.
 
Back
Top