• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Ból oczu przy PC

ximmy

Member
Joined
Oct 31, 2009
Messages
374
Reaction score
6
W trakcie dnia w ogóle nie mogę patrzeć na monitor, strasznie odpycha wzrok.
Jak gram w gry czy oglądam coś na yt jest spoko, ale kiedy muszę napisać kawałek kodu czy poprawić coś na OTS to tragedia oczy uciekają od monitora. Jedynie w nocy daje radę coś zrobić. Przez ten ból w ciągu dnia nie mogę się niczego nowego uczyć ( a już zabrałem się za c# ) ani pracować. Nie wyobrażam sobie w przyszłości pracować fizycznie czy w branży nie związanej z internetem. Czy w takiej sytuacji doktorek mi coś pomoże czy powie "Panie nie graj tyle w gierki na komputerze" ?
 
To wszystkich dziwi. Może jak w dzień nie używam PC to się zregenerują na noc czy coś podobnego.
 
Hmmn spróbuj jak to zwykle mówią, robić sobie kilkanaście minut przerwy pomiędzy godziną siedzenia + siedź w dobrze oświetlonym pokoju (za dnia też, a nie że spuścisz rolety albo zasłony na max).
 
Wszystkich tych znanych metod próbowałem i lipa. Ogólnie to problem się bardzo nasila kiedy pracuje przy tekście. Jutro już umówiony z okulistą jestem i zobaczymy co powie. Wzrok mam bardzo dobry jedynie to strasznie odpychanie od monitora. Mam nadzieję, że mnie nie wyśmieje i nie wystawi diagnozy typu: mniej grania na komputerku.
 
Odstaw kompa na kilka dni na bok i zaczerpnij trochę świeżego powietrza, bo coraz głupsze te Twoje tematy.

Na forum zadawać takie pytania...............................


@topic nie


@edit, może dlatego Cię te oczy bolą przy kodzeniu, bo tego kompletnie nie rozumiesz? nie Twoja brożka i tyle.


@edit nie mogę się doczekać opinii specjalistów-okulistów z PB xDD
 
@up
Dokładnie to samo bym napisał. Poprostu jezeli masz ots przekaz komus swoje obowiazki na 2-3dni i przez te dni poprostu nie korzystaj z kompa. Wtedy moze przestanie cie odpychac, chyba ze taka rozląka z komputerem to dla ciebie tragedia ;/
 
Czasem 12h czasem 30 minut, średnio jakieś 8 h będzie.
Może ktoś korzysta z jakiś okularów do komputera i dają efekty ?
 
rusz się z domu, najlepiej do okulisty, to on jest specjalistą od takich spaw -.-
Facepalm_facepalm.png
 
@up No pewnie

@averatec umówiony jestem na jutro. Chciałem się zorientować czy ktoś był w takiej sprawie, czy ktoś używa jakiś kropli, okularów.
 
Troche w chuj dużo :D

zakaldajac ze ktos bedzie pracowal przy kompie przez wiekszosc zycia czyli min. 8h dziennie w dni robocze, to na godzine roboty robi sie 5min przerwy co daje 55min roboty i 5min przerwy,
znajac zycie na 8h sie nie konczy bo po pracy jest jeszcze komputer w domu, dlatego trzeba dbac o wzrok, a przedewszystkim o zdrowie, bo siedzacy tryb pracy ma dosc negatywny wplyw
 
Zakładając temat chciałem się przede wszystkim dowiedzieć czy to normalne iść z takim problemem do okulisty i czy wy znacie podobne przypadki lub sami używacie jakiś okularów czy kropli.
 
Zakładając temat chciałem się przede wszystkim dowiedzieć czy to normalne iść z takim problemem do okulisty i czy wy znacie podobne przypadki lub sami używacie jakiś okularów czy kropli.

A czemu miałby być nienormalny? Generanie okulary na kompa to wg mnie mit. Jedyne co warto próbować to zwykłe krople nawilżające, bo jak siedzisz przy kompie to oko nie mruga i po prostu sie wysusza. Wtedy warto sobie kropelki strzelić raz na jakiś czas by te oko wciąż było nawilżone odpowiednio.
 
Code:
Zespół suchego oka powstaje wtedy, gdy oczy nie produkują wystarczającej ilości łez, ich skład jest nieodpowiedni lub nie są one prawidłowo rozprowadzane po gałce ocznej (co 5-10 sekund). Rogówka jest wówczas słabo nawilżona i niedotleniona. W konsekwencji doprowadza to do stanu zapalnego, który zwiększa ilość toksycznych wolnych rodników, a te w nadmiarze uszkadzają delikatne struktury komórek oka.

Więcej, zapobieganie, leczenie, co, przez co i jak się je .... CLICK

Idź do Okulisty, dostaniesz krople, w najgorszym przypadku wrzuci ci na czoło okulary, no i co najważniejsze zdiagnozuje.
 
Siedź zamiast 12 godzin, 18 dziennie to po miesiącu się przystosujesz.
 
Back
Top