• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Ból oczu przy PC

Wyjdź najlepiej na świeże powietrze, to zrobi ci dobrze, siedzenie cały czas przy kompie to tylko strata czasu.
 
W trakcie dnia w ogóle nie mogę patrzeć na monitor, strasznie odpycha wzrok.
Jak gram w gry czy oglądam coś na yt jest spoko, ale kiedy muszę napisać kawałek kodu czy poprawić coś na OTS to tragedia oczy uciekają od monitora. Jedynie w nocy daje radę coś zrobić. Przez ten ból w ciągu dnia nie mogę się niczego nowego uczyć ( a już zabrałem się za c# ) ani pracować. Nie wyobrażam sobie w przyszłości pracować fizycznie czy w branży nie związanej z internetem. Czy w takiej sytuacji doktorek mi coś pomoże czy powie "Panie nie graj tyle w gierki na komputerze" ?

Uzywaj krople jak nie starczy jest jakas masc do oczu
 
Krople miałem. Jeden dzień było spoko a na drugi już nic nie dawały.
Na świeże powietrze też wychodzę codziennie.
 
Polecam Gunnary, mam PPK Gaming są dobre, ewentualnie jak ktoś nie ma wydać tyle hajsu to polecam krople do oczu, sam kiedyś przez to przechodziłem.
 
Krople do oczy pomogły na jeden dzień.

Teraz jak zrobiło się ciemno jest dobrze. Musze się całkowicie chyba na noc przestawić.
 
Może zrób tak aby było ciemno w pokoju w dzień. Chyba że się boisz ciemności to możne być problem. Jeśli warunki nie pozwalają możesz wykopać sobie ziemiankę pod domem i tam przesiadywać. A tak serio to wyjdz z domu. Tez kiedys tyle siedziałem i człowieku powiem ci że marnujesz zycie, skoro siedzisz tyle godzin przed komputerem to zapewnie juz cos zarobiłeś idz na dupy a nie siedz w domu :D
 
Nie mam pracy obecnie thetabi więc z marnowanego czasu chcę wycisnąć jak najwięcej wiedzy i pieniędzy dlatego tyle czasu.

Obczaję sobie gdzieś w stacjonarnych sklepach te okulary bo będzie łatwiej oddać jak nie pomogą. Tobie serio pomagają ?
 
Spróbuj innego monitora, dla przykładu mnie oczy bolą od monitorów w szkole, jakieś gówniane oczojebne LCD, w domu mam dwa porządne LED i o wiele lepiej wyświetlają obraz a nie jebią tak po oczach jak lekko zmniejszysz jasność w stosunku do domyślnej(przyzwyczajenie ze słabej matrycy w laptopie, zwykle preferuję nieco ciemniejszy wyświetlacz niż normalny)
możesz jeszcze spróbować okularów z 'antyrefleksem', nie wiem ile to daje ale dłużej w takich przed kompem bez zmęczenia oczu wytrzymuję
 
ja siedze 24/7, nie mam żadnych bólów oczu tylko mam ból kręgosłupa

polecam inny monitor, inny kąt nastawienia monitora albo f.lux program
 
@up
Wlasnie mialem pisac o f.luxie. W sumie efekt taki sam pewnie jak gunnary, wiec mozna przetestowac.
Poza tym inny monitor do sprawdzenia.
Ewentualnie brak mozliwosci uzywania kompa i tyle ;)
 
Gunnary to zabawka i też pomagają, ale czasem odechce Ci sie w nich siedzieć, ja na swoim LEDowym monitorku ustawię ECO na 75% czy na 50% i wszystko pięknie kolorowo :)
 
2013-05-27_22-34-52_w857.png

I 20 godzin dziennie da się siedzieć ;)
 
ja siedze od 10-12 do 4 rano z przerwami na 3x spacer siku obiad i te sprawy :p co godzine przerwa na papieroska na balkonie albo na dworzu + spacer i jest dobrze powietrze do czachy się dostaje ;d ale szczerze idz co 2h sie przejdz na 15 minut i ci przejdzie :p jak palisz papierosy to moze byc tez od zaczadzenia :p tak jak kiepskich sie zaczadzil szlugami i dostał fiku miku ;p ja raz mialem tak ze wstalem i odpychalo mnie od monitoru przyciemnilem akran na maxa prawie czarny ale nadal bolaly oczy to poszedlem sie przespac na 3 godziny potem spacer i mineło ;p wiecej powietrza : ] i spacerków moze zacznij biegać jak palisz to z bieganiem nie wypali ci ;x
 
Mi też lekko bolały oczy jak siedziałem przy otsach po 7h dziennie, teraz wbijam na kompa tylko po robocie na jakieś 2 - 3h dziennie i z oczami jest gitara.

Btw. jesteś jakiś niedorozwinięty, że nie możesz pracować fizycznie?
 
Mogę, ale nie chcę. Po co się wysilać jak internet to kopalnia pieniędzy?
 
milo slyszec, ze nie tylko ja stracilem zycie przed monitorem
 
Back
Top