• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

C++ - problem

Xadrian

Active Member
Joined
Feb 24, 2008
Messages
905
Reaction score
26
Location
Poland, Stalowa Wola
Witam,

otóż jeżeli zdefiniuję zmienną x w następujący sposób:
Code:
char x = 'x';

To mogę spokojnie wypisywać ją na ekranie, bo otrzymuje po prostu znak x.
Jednak w przypadku, gdy muszę podać adres do x aby użyć funkcji cputsxy (która powinna na pozycjach x=point[0] i y=point[1] w wierszu poleceń ustawić znak 'x')
Code:
cputsxy(point[0], point[1], &x);

Zamiast x, dostaję na ekranie 4 znaki:
Code:
x'LF
(to samo jest jak dam cout << &x;))

Wie może ktoś jak pozbyć się tego śmiecia 'LF?
 
Code:
cannot convert 'char**' to 'char*' for argument '3' to 'void cputsxy(int, int, char*)'

Ta funkcja pochodzi z conio2.h, które pobrałem jako paczkę do DevCpp, więc pod c++ na pewno robi ;p
 
Mhm, teraz kompiluje, ale problem występuje w połowie, bo:
95107574.png

1. Sens tej aplikacji na razie jest taki, iż można się poruszać iksem w wyznaczonym rejonie.
2. Przy pierwszych ruchach wyświetlają się owe znaki (1 ruch=dwa znaki)
3. Potem następuje przerwa, wszystko działa normalnie, rusza sie sam iks.
4. Nagle wyrzuca ten błąd, y_* i dalej wszystko w normie

więc wtf?
 
cputsxy przyjmuje string jako trzeci parametr, musisz mieć coś w stylu:
Code:
const char* x = "x";
cputsxy(point[0], point[1], x);
 
Last edited:
cputsxy przyjmuje string jako trzeci parametr, musisz mieć coś w stylu:
Code:
const char* x = "x";
cputsxy(point[0], point[1], x);

Nie string, a char *.
zImRt.png


@Xadrian:
Jakbys mial w niedlugim czasie przejsc z konsoli na okienka to polecam biblioteki Allegro/SFML, bardzo proste i przyjazne do tworzenia "gier" :p,
 
To akurat robię z nudów, niedługo zacznę programować proste układy scalone z wyświetlaczami/silnikami itd. w C/asm w ramach dodatkowych zajęć w technikum :)
 
Zabawy na LEDach sa cool, ja mialem pomysl na zrobienie pilota/nadajnika IRDA dzialajcego na czestotliwosci TV, oraz sterownika + all przez USB i zmieniac kanaly z poziomu pulpitu, ale zabraklo zapalu i skilla :D.
 
Back
Top