• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Cipsoft bierze się do roboty

  • Thread starter Deleted member 148307
  • Start date
D

Deleted member 148307

Guest
From: Stephan Vogler <[email protected]>
> Subject: Takedown notice c01.no-ip.org, c03.no-ip.org
> Date: March 6, 2012 9:49:06 AM PST
>
> We, Cipsoft GmbH, are the owner of the trademark "Tibia". Widespread
> use of the Tibia trade mark has been made in the field of exploitation
> of massively multiplayer online roleplaying games, to the extent that
> this trademark has acquired an extensive reputation and goodwill.
>
> The Tibia trademark is, accordingly, also a well-known mark for all
> relevant purposes of trademark law.
>
> It has come to our attention that our trademark is being used
> marketing a competitive massively multiplayer online roleplaying game
> utilizing the domain name "mastercores.com", hosted on IP addresses:
>
> 46.165.201.2 (port 80, 7171, 7172)

To chyba pierwsza taka akcja ze strony CIPsoftu, skończył się łatwy zarobek, nie tylko dla mastercores ale zapewne dla innych top otsów też.
 
mastercores.com <- jest hostowane w niemczech.... Wydaje mi sie ze jednak my troche poczekamy ;]
 
Prosze a tak ładnie sie trzymali - miesiąc online 400 graczy na 7.6
 
Ta.... dziwić się, jak reklamował ten serwer u nich... Ile razy logowałem na askare, praktycznie co logowałem widziałem jak spamował w depoooo.
 
Wy już walicie plotami. A ktoś wgl potwierdził że to ich mail bo sprawdziłem co się da i oni takim mailem nie dysponują (wujek google nawet nie znalazł nigdzie takowego co może oznaczać że nigdzie w ich dokumentacji on nie widnieje.)
 
Wy już walicie plotami. A ktoś wgl potwierdził że to ich mail bo sprawdziłem co się da i oni takim mailem nie dysponują (wujek google nawet nie znalazł nigdzie takowego co może oznaczać że nigdzie w ich dokumentacji on nie widnieje.)

Całkiem możliwe, ale to nie zmienia faktu że ostro reklamował na ich serwerach.
 
To chyba pierwsza taka akcja ze strony CIPsoftu, skończył się łatwy zarobek, nie tylko dla mastercores ale zapewne dla innych top otsów też.

Już wcześniej zamykane były z tego powodu serwery.

Powód: "Tibia" - nie używajcie go w reklamach i tyle.
Albo piszcie "tibia" - z małej litery i na stronie gdzieś wrzućcie kość piszczelową :)

Wtedy możecie im odpisywać tak jak twórcy ThePirateBay DreamWorksowi:
http://static.thepiratebay.se/dreamworks_response.txt


Ogólnie nadal się zastanawiam kto im zarejestrował Tibia jako trademark xD chyba, że połączenie Tibia razem z kolorami i fontem - wtedy ok.
Nie wiem jak wyglądała strona mastercores dlatego nie powiem nic dokładnie. Ma ktoś może screena?
 
Już wcześniej zamykane były z tego powodu serwery.

Powód: "Tibia" - nie używajcie go w reklamach i tyle.
Albo piszcie "tibia" - z małej litery i na stronie gdzieś wrzućcie kość piszczelową :)

Wtedy możecie im odpisywać tak jak twórcy ThePirateBay DreamWorksowi:
http://static.thepiratebay.se/dreamworks_response.txt


Ogólnie nadal się zastanawiam kto im zarejestrował Tibia jako trademark xD chyba, że połączenie Tibia razem z kolorami i fontem - wtedy ok.
Nie wiem jak wyglądała strona mastercores dlatego nie powiem nic dokładnie. Ma ktoś może screena?

Jak dotąd słyszałem tylko o przypadku z pokemonami BRowskimi i nintendo, co do wiarygodności maila, to napisałem do cipsoftu, czekamy na odpowiedz, bo jak to fake to ktoś sobie nieźle przejebie jeżeli cipsoft wniesie pozew.
 
Jak dotąd słyszałem tylko o przypadku z pokemonami BRowskimi i nintendo, co do wiarygodności maila, to napisałem do cipsoftu, czekamy na odpowiedz, bo jak to fake to ktoś sobie nieźle przejebie jeżeli cipsoft wniesie pozew.

Wcześniej ściągnęli jakiś polski serwer właśnie za używanie logo "tibia" i zrobili to bezpośrednio przez OVH.

Wystarczyło zmienić layout z "globala" na custom i wszystko toczyło się dalej bez problemu.



Może się mylę ale czy..

nie oznacza strzału w stopę jeżeli chodzi o odbieranie maili?

To takie "GTFO Tibians"
 
Wcześniej ściągnęli jakiś polski serwer właśnie za używanie logo "tibia" i zrobili to bezpośrednio przez OVH.

Wystarczyło zmienić layout z "globala" na custom i wszystko toczyło się dalej bez problemu.
Ale ogółem o wszystkie ich grafiki czy tylko o grafikę z napisem "Tibia"?
Bo jeśli używamy Gęsiora to on do tabelek używa kilka grafik i wszystkie buttony.
 
Ale ogółem o wszystkie ich grafiki czy tylko o grafikę z napisem "Tibia"?
Bo jeśli używamy Gęsiora to on do tabelek używa kilka grafik i wszystkie buttony.

W mailu pojawiło się "trademark" czyli znak handlowy.
W tym wypadku myślę, że chodzi raczej o samo logo.
Mastercores go używało?



btw. na następnego posta napisanego chujowym fontem nie odpowiadam ^^
 
W mailu pojawiło się "trademark" czyli znak handlowy.
W tym wypadku myślę, że chodzi raczej o samo logo.
Mastercores go używało?



btw. na następnego posta napisanego chujowym fontem nie odpowiadam ^^
Czyli jak jebnę wielki czarny kwadrat na logo Tibia i napisze "Koci" to będzie ok :)
Fajny kosmiczny awatar.
 
Last edited:
Czyli jak jebnę wielki czarny kwadrat na logo Tibia i napisze "Koci" to będzie ok :)
Fajny kosmiczny awatar.

Tak.


Serio <3 Zmieniłeś fonta <3 ? Dla mnie <3?
rcVT.jpg
 
Sweetaśny kotek ;)
avatar59101_24.gif
 
To raczej fake.
Domena cipsoft.eu została zarejstrowana... Registered March 6, 2012.
Ktoś przekierował ją na cipsoft.com, a adres ip z emaila ustawił inaczej.

Mogę się mylić...
 
Back
Top