• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Cipsoft

Seminari

Banned User
Joined
Dec 13, 2009
Messages
1,496
Reaction score
34
Location
Poland
Nazwa tematu będzie trochę mylna, aby więcej ludzi zajrzało...


Więc tak, wiadomo, że hackerzy kiedyś wykradli parę rzeczy z serverów tibii (chyba versja clienta 7.8), jak dotąd znalazłem tylko paczki NPC, które sądzę, że są prawdziwe, bo zawierają też informacje, których nie ma na tibia wikii czy innych portalach, a które zweryfikowałem obecnie w grze (tak teraz jest inny client, ale dużo npców się nie zmieniło względem poprzednich lat)

Pytanie 1; Czy wiecie może coś o wykradzionej mapie? Głównie chodzi mi o rookgard, na jakimś forum czytałem, że niby były wykradzione i tak o to poznano tajemnicę jak zrobić by znikał spike sword...

Pytanie 2; Czy wiecie coś o innych rzeczach? Np. czy wyciekły też monstery itd.?

Pytanie 3; Co jeśli bym zmienił system u siebie (z lua) na np. jak cipsoft .npc ? Nie patrząc na to czy dam radę, ale chodzi mi o to, czy cipsoft może się wtedy jakoś przypierdolić, że nie do końca wtedy jest to własny projekt.. ?

Pytanie 4; Ma ktoś Dat Editor pod 9.40 ? Lub ma source jakiegoś dat editora to sobie spróbuje sam przerobić?
 
1. Podobno.
2. Wyciekło z tego co niektórzy mówią 99% "serwera" .
3. A skąd by o tym wiedzieli , że coś takiego masz? , przecież im tego nie udostępniasz.
4. -
 
3. W przypadku kodu nie sądzę bo równie dobrze możesz powiedzieć że sam to napisałeś.
 
Z tego co słyszałem, to pliki serwerowe zostały pozyskane za pomocą technik "social engineering" (czyli zwykłej manipulacji na ludziach), nie było żadnych ciekawych włamów ani exploitów.

Jednakże sam chciałbym się przyjrzeć temu co wyciekło, głównie dla inspiracji oraz z czystej ciekawości.
 
Pisać od 0 dat editor przy braku skilla, jest trochę trudno... Ułatwiło by mi, jakbym miał source jakiegoś starszego niewiem np. tego by black demon czy noxitu
 
Pisać od 0 dat editor przy braku skilla, jest trochę trudno... Ułatwiło by mi, jakbym miał source jakiegoś starszego niewiem np. tego by black demon czy noxitu
To poproś autora takowego programu, może udostępni ci jego źródła :).
 
blackdemon już nie zagląda na fora ;/
hmm no znalazłem przed sec na otfansie source, ale pytanie, to kompilowac mam tym qt coś tam od nokii czy jakoś tak..?

Code:
http://otfans.net/threads/156190-TibiaEditor-V6.X/page34

dokładnie co napisał black demon:
Code:
I dropped this project because I lost serious interest in Tibia as a whole, you could say... I've moved on with my life? I don't feel this community owes me anything. I was just hoping there were others out there experienced and worthy of continuing this project, under my name, or their own. Feel free to use the code as you feel fit, but remember who it came from.

The only person other than myself I can give credit to for this project off the top of my head would be Vitor, for those who still know him.
void TibiaFile::readSprite ( QDataStream& in, TibiaSprite& sprite, quint32 offset_x, quint32 offset_y, bool read_rgb ) was mostly written by him, it has been altered to fit both the SPR and PIC "algorithms" if you could even call them that.

Note: This application SERIOUSLY LACKS COMMENTS
I learned a great deal since writing this application, and my coding style and skill has far improved since. If I had time I likely would have even written a 7.0 version totally revamped under my new styles, habits, and of course, comments.

Very little of the code will work without the QT Framework as it is so tightly wrapped around everything it would be a nightmare converting. Good luck.
 
Back
Top