• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Co polecacie ?

Status
Not open for further replies.
Joined
Apr 17, 2009
Messages
307
Reaction score
1
Location
Poland / CK
Witam , chodzę do technikum informatycznego i tak sie składa ze koncze w tym roku 3 klase i musze wybrac specjalizacje , co polecacie ? Nie patrzcie na to z perspektywy robienia otsow itp , tu chodzi o przyszlosc o wyksztalcenie o prace.
( Prosze o opinie ludzi troche starszych i obcykanych)

Specjalizacja 1-Administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi

Dodatkowo kształcenie w zakresie:
- instalacji i konfiguracji sieciowych systemów serwerowych
- instalacji i konfiguracji urządzeń dostępu do sieci lokalnych i sieci Internet
- umiejętności zarządzania aplikacjami i stacjami roboczymi w środowisku systemu operacyjnego
- korzystania z narzędzi wspomagających nadzór sieci informatycznych



Specjalizacja 2-Aplikacje internetowe

Dodatkowo kształcenie w zakresie:
- projektowania i wykonywania dokumentów hipertekstowych i stron WWW
- znajomości i wykorzystania języka Java i PHP w tworzeniu stron
- uruchamiania aplikacji internetowych po stronie serwera
- wykorzystania narzędzi graficznych do projektowania witryn



Specjalizacja 3-Grafika komputerowa

Dodatkowo kształcenie w zakresie:
- projektowania i tworzenia grafiki rastrowej, wektorowej i 3D
- wykonywania i optymalizowania grafiki pod kątem stron WWW
- komputerowego składu dokumentów


Ps. Dodam ze interesuje sie wszystkich po trochu :/ , Za wszelkia pomoc dziekuje :wub:
 
Grafik dużo zarabia, więc się opłaca.
Robisz grafikę na stronę masz kaski.
Bannery i inne rzeczy nie wspomnę.
 
Tez własnie to palnuje wybrac , bo robie 2 certyfikaty MS i bedę mial dobry start .
Grafik dużo zarabia, więc się opłaca.
Robisz grafikę na stronę masz kaski.
Bannery i inne rzeczy nie wspomnę.

Ale grafik nie ma stalej pracy , zrobi jedno potem musi szukac nastepnego : ) , oczywiscie nie mowie ze ktos nie ma stalej pracy bo tacy ludzie sa.
 
hehe ja teraz pójdę do technikum xD na profil informatyczny i pewnie taka decyzja też będzie mnie czekać :p

teraz ci mogę powiedzieć co :p najbardziej chyba dwa albo trzy.

W dwójce możesz zatrudnić się w jakiejś firmie i obsługiwać ich stronę i itp..

A w trójce to jak koledzy wyżej pisali, masz albo nie masz zatrudnienia
 
Ja wlasnie koncze 2 klase i tez za rok bede musial wybrac.
Ja raczej wybiore : Aplikacje internetowe,
a co do Ciebie to powinienes sam zdecydowac co Cie bardziej kreci. ;p

Ps. Wybieraj pomiedzy 2-3 bo z tego jest nawet dobra kasa.
 
W dwójce możesz zatrudnić się w jakiejś firmie i obsługiwać ich stronę i itp..

Bo widzisz kolego swiat rozni sie troszke od twoich wyobrazen , nie pojde do firmy i nie bede sie bawil ich stronka , owszem bede jej administratorem ale oprocz tego bede musial robic kupe innych rzeczy zaczynajac od pomocy typowej pani "Basi" a konczac na zrobieniu sieci komputerowej itp , i tu zaczynaja sie schody z wyborem <fuck>
 
Ja właśnie kończę grafikę i powiem ci tyle jeśli chodzi o naukę no raczej nie nauczą Cię zbyt wiele (nie nauczyłem się rzeczy które pomogły by mi robić coś sensownego) Nie zapomnij że grafika to nie tylko photoshop ale i flash, corel, i w moim przypadku cała masa badziewnych programów które np nie posiadały wypełnienia czy gumki. Liczyłem na grafikę 3d ale nawet nie zaczęliśmy. Jeśli będziesz chciał coś osiągnąć to będziesz musiał się dokształcać sam. Bo w szkole poznasz podstawowe narzędzia kilka sposobów na ich wykorzystanie i tyle.

Mój wykład dotyczył studiów bo jeśli chodzi o technikum to i tak się dużo nie nauczysz bo zawsze będzie brakowało godzin i będą dosyć pobieżnie opracowywali to co muszą opracować.
 
Najwiecej zarabia 2, potem 3 i 1 przynajmniej tak jest w Anglii.

Administrator nie zarabia wiecej niz 22tys funtow rocznie.
 
Ja bym wybrał na twoim miejscu 1 lub 2, ale to tylko moja sugestia :p
 
a ja bym wybrał to co lubie najbardziej żeby potem sie nie wkurwiać, na pewno w czymś czujesz sie najlepiej
 
Specjalizacja 1-Administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi

osobiście ja bym to wybierał :thumbup:
 
Ja bym sie zastanawial pomiedzy opcjami #1 i #2, chociaz wydaje mi sie, ze zapotrzebowanie na webmasterow jest wieksze (moge sie mylic), pozatym webmasterka nie jest taka zla.
 
Wybierz to co lubisz. Technikum i tak nie przygotuje Cie jakoś zajebiście do tej specjalizacji.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top