• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[Crash]WARNING: Serialize error in IOLoginData::loadItems

Drakos

Banned User
Joined
May 27, 2008
Messages
218
Reaction score
1
Location
Poland
Witam na konsoli wyświetla mi się taki błąd

WARNING: Serialize error in IOLoginData::loadItems
WARNING: Serialize error in IOLoginData::loadItems
WARNING: Serialize error in IOLoginData::loadItems


I po tym ots crash , Proszę o pomoc
 
Tez mam czasem crashe jakies dziwne, i czesto jest cos w stylu:
Code:
Failed to unserialize attr_type: 48 for item: 2152
[Warning - IOLoginData::loadItems] Unserialize error for item with id 2152
w konsoli przed crashem ;D
Myslalem wczesniej, ze to przez czeste zmiany wersje TFS'a, ale teraz jakos to sobie olalem ;p
 
Ta ale mi to crashuje co 5 min , tego nie było puki nie zmieniłem dedyk


@ Problem rozwiązany usunąłem wszystkie itemki z postaci graczy i dałem im 40 pkt do sms shopa oraz odnowa mogą questy wykonać .

Specjalist jak ci pokazuje jaki itemek czyli id itemka to go usuń w bazie wszystkim playerom i wycofaj ten itemek
 
Last edited:
2152 to platinum coin, wiec ciężko pewnie będzie mu go usunąć z gry :D
 
Tez mam czasem crashe jakies dziwne, i czesto jest cos w stylu:
Code:
Failed to unserialize attr_type: 48 for item: 2152
[Warning - IOLoginData::loadItems] Unserialize error for item with id 2152
w konsoli przed crashem ;D
Myslalem wczesniej, ze to przez czeste zmiany wersje TFS'a, ale teraz jakos to sobie olalem ;p

W tym wypadku chodzi o błąd w bazie danych a konkretniej o błędną wartość binarną w kolumnie attributes.
Itemek o numerze ID: 2152 przyjmuje wartość 48 czyli wychodzi z poza zakresu gdyż typ wyliczeniowy AttrTypes_t ma zakres od 0 do 42.

W przypadku Drakosa błąd powstał po zmianie dedyka czyli coś mogło pójść nie tak podczas exportowania lub importowania bazy danych. Usunięcie wszystkich itemek graczom to jest jakieś rozwiązanie ale jest to najgłupsze rozwiązanie.

Teraz należałoby znaleźć położenie tego itemka który powoduje problem.
Nie wiem jeszcze jak, ale pomyśle jeszcze... Pozdrawiam.

Edit
@Specjalist

Zrzuć wszystkie tabele zawierające itemy i ich atrybuty do pliku sql gdzie itemtype = 2152.
Następnie edytuj te pliki jakimś tekstowym edytorem (polecam Notepad++) i wyszukaj wartość 0x0f30.
Powinien być tylko jeden taki wpis. Jeśli nie będziesz umiał zlokalizować tego pliku, to wyłącz na chwile ots-a, zrzuć całą tabele w której znalazłeś wadliwy item do pliku sql. Wywal ręcznie jeden wiersz zawierający ten wpis i następnie importuj tabele z powrotem.
Po tych zabiegach błąd powinien zniknąć. Have fun.
 
Last edited:
W tym wypadku chodzi o błąd w bazie danych a konkretniej o błędną wartość binarną w kolumnie attributes.
Itemek o numerze ID: 2152 przyjmuje wartość 48 czyli wychodzi z poza zakresu gdyż typ wyliczeniowy AttrTypes_t ma zakres od 0 do 42.

W przypadku Drakosa błąd powstał po zmianie dedyka czyli coś mogło pójść nie tak podczas exportowania lub importowania bazy danych. Usunięcie wszystkich itemek graczom to jest jakieś rozwiązanie ale jest to najgłupsze rozwiązanie.

Teraz należałoby znaleźć położenie tego itemka który powoduje problem.
Nie wiem jeszcze jak, ale pomyśle jeszcze... Pozdrawiam.

Edit
@Specjalist

Zrzuć wszystkie tabele zawierające itemy i ich atrybuty do pliku sql gdzie itemtype = 2152.
Następnie edytuj te pliki jakimś tekstowym edytorem (polecam Notepad++) i wyszukaj wartość 0x0f30.
Powinien być tylko jeden taki wpis. Jeśli nie będziesz umiał zlokalizować tego pliku, to wyłącz na chwile ots-a, zrzuć całą tabele w której znalazłeś wadliwy item do pliku sql. Wywal ręcznie jeden wiersz zawierający ten wpis i następnie importuj tabele z powrotem.
Po tych zabiegach błąd powinien zniknąć. Have fun.

Juz wczesniej usunalem wszystkie "wadliwe" itemy, problem polegal na tym, ze to stalo sie na samplach = w chuj tego na serwie sie zrobilo, a ze itemy nie mialy jakiejs specjalnej wartosci to po prostu usunalem wszystkie, ktore powodowaly ten blad. Ale i tak dzieki za pomoc.
 
Back
Top