• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Crashbug

TriamerA

The Mystic One.
Joined
Nov 16, 2008
Messages
1,256
Reaction score
17
Location
Poland
Witam, na wstepie zaznaczam ze temat jest zalozony w celu wspolnego znalezienia i zalatania problemu.

Otóż nie wiem ilu z was miało już ten problem a ilu nie, mianowicie ktoś odkrył nowego crashbuga na REV. 3884 który.

(gdb) bt full #0 0x083205e8 in vtable for__cxxabiv1::__class_type_info () No symbol table info available.

Cale GDB.

Debug:
Attacked creature dissapeared.
onCreatureLeave - xxx blablabla.


Na zachete dodam ze czarem Exevo Pan mozemy nawalic sporo itemow na ziemie omijajac limity.
 
Jest to po prostu Crash, żadne zerwanie etc. Serwer się restartuje Ethan ;p Co do funkcji to je mam niestety potrzebuje osoby która ma takie crashe obecnie.
 
Jak się nie mylę to słyszałem coś o błędzie mapy i natychmiastowym restarcie
 
Jak się nie mylę to słyszałem coś o błędzie mapy i natychmiastowym restarcie

Nie jest to możliwe, gdyż wyskoczyła by informacja o tile'u, choć niekoniecznie zawsze, ale..., nie, to raczej niemożliwe.​
 
Niestety, również jestem bezsilny wobec tego buga.
Jedyne co można zrobić, to do każdej funkcji dokleić "printera" - tj. do libów, do każdej funkcji TFS'a jak i własnej, dodajemy print do silnika
Wiem natomiast kto owe bugi wykorzystuje i jestem w pełni świadom, że ta osoba swojego OT nie postawi - niestety, lubi się ukrywać.
Hoster - tego OTS jest sprawnym bugerem. Byłem nausznym świadkiem, gdy po starcie 'lepszego' serwera - wyrzucił go, wręcz w powietrze!

Bug - powoduje zwykłego CRASHA.
Ktoś lubi szukać błędów w kodzie źródłowym jak mniemam. : - )
Tak czy inaczej, jeżeli znajdę owy błąd - podzielę się nim z Wami - już dobrym fixem...
Aktualnie Pan Ciemna Strefa świeci oczami, ale chyba konspiruje z hosterem tego OTS.

z Ciemną Strefą idzie się fajnie dogadać, tylko trzeba mu dać trochę zrobić

całkiem spoko gość
 
Nigdy nie rozmawiałem z ownerem amery, wjeba*ł mi się przed startem mojego evo przez co musiałem odwołać start, nawet nie wiem kto to jest. Proszę o nie mieszanie mnie z nim ponieważ nie mam z nim nic wspólnego.
Osobiście nigdy nie miałem takiego błędu na serwerze, to co widać to najprawdopodobniej błąd w libach (zresztą tam jest segmentation fallout).
Crash log jest fatalny, nic z niego nie można powiedzieć, a osoba która go używa musi być mocno obeznana w c++.

Tak więc wybacz, czelabin.
Po prostu chodzą pogłoski, a ja wolę wszystko napisać, niż gdyby potem miały wyjść 'chocki klocki'.​
 
Back
Top