• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Crashe =?mapa?

BugaS

Donżuan
Joined
Mar 12, 2009
Messages
1,219
Reaction score
9
Location
NYC
Witam!


Mam problem. Mam dużo crashy. Aktualnie posiadam silnik 0.2.5 ale posiadalem 0.3.4 i rowniez mialem crashe. Skrypty sa OK, więc przyczyną musi być mapa.

Jak mogę sprawdzić w inny sposób niż po przez "przechodzenie" przez nią gdzie mogą bugi odpowiedzialne za crashe?
 
error.jpg


Kolega ma taki problem, co crash ma inne adresy zapisane w bledach.
 
Jeśli posiadasz i używasz restartera, to zobacz w output.txt czy logs.txt, jak tam masz~~.

Crashe też mogą być związane z SMS Shopem,
jeśli go masz to spróbój wyczyścić z_ots_communication
w bazie.
 
UP

Restarter nie ma takich plików.
A wyczyszczenie nic nie dało.

Pomóżcie!
 
0.2.5 ?? mówi za siebie wczoraj miałem 5 crasów w jeden dzień a tak to od miesięcy crashów nie było , bardzo dziwne . Kiedy robiłeś ostatnio restart dedyka ? , jakie save używasz ? binery ?
 
Bo jak pisałem w temacie 0.2.5 kiedyś czemu mi zajebało procek 2x3000 , jakim cudem taki procek , to odpisali mi że to przez binery bo coś w 0.2.5 jest nie do końca tak ;] . A już wiem czemu u kolegi jest crash bo używa winshita ? czy to prawda ?
 
A ile tutaj graczy gra ?? jak by był linux na konsoli by wyjebało błąd i już byśmy byli krok do przodu a tak ?
 
Nie wiem jak sprawdzić logi na winshiwcie , kurde jakoś się dało ale jak ?... Drugi serwer jest z tą samą mapą itp ? To może być jakiś ,skrypt , błąd na mapie lub w bazie


@Edit Ile dedyk ma ram ?? może mu po prostu brakuje ram winshift , ventrilo i ots ;]
 
Last edited:
Nie z tą samą mapą, z inną


#edit

2 gb RAM.
Bez ventrillo też padało
 
Last edited:
Ja bym radził zmienić na linuxa , przecież na ubuntu też masz zdalny pulpit i all by było , wszystkie logi itp a tak ? to możemy szukać w nieskończoność

@ Edit jak widzę ten dedyk jest za słaby bo na tym ots-ie są duże lvl-e ,+ winshift + ventrilo , bym radził zmienić na kimsufi Q-1T najlepiej z linuxem ;] , jak co mogę pomóc w linux-ie

@Edit 2 można spróbować na tym deduku linuxa
 
Last edited:
Mozesz nie powtarzac slowa linux,
"linux to linux tamto" ale to nie jest linux. Moze ramu malo !? to by bylo w bledach systemowych ze low memory, ale nie ma. Jezeli nie wiesz pogodz sie z tym i nie pisz, prosze.
 
Dobra ok pogodziłem sie winshift zawsze zostanie winshiftem ;] , tak nie wiem jak to sprawdzić co tam nie gra , życzę odnalezienia crasha . Jak jednak po miesiącu nie uda sie , przetestujcie na LINUKSIE xD
 
Last edited:
Back
Top