• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Craturescript

Kacyk

New Member
Joined
Mar 17, 2010
Messages
265
Reaction score
0
Location
Poland
siema, nie mogę znaleźć skryptu (creaturescript) na minimalny poziom (20lvl) jeśli spadnie mam lvl do 19 to przy zalogowaniu uzyskujemy 20 lvl, tak samo ze skillami. Jeśli ktoś jest w posiadaniu tego skryptu z góry dzięki
 
Nie testowane.
Lua:
function onLogin(cid)
	while (getPlayerLevel(cid) < 20) then
		doPlayerAddExperience(cid, getExperienceForLevel(getPlayerLevel(cid) + 1) - getPlayerExperience(cid))
	end
	return true
end
 
Zwyczajny if tez podziała xd mi przy 400 ludziach nawet if działał :<

nie czaisz

jak dasz ifa to raz zmieni ten level w obecnym wykonaniu

więc jak ktoś ma 8 lvl to mu zmieni na 9, a pętla while wykonująca się dla wyników < 20 sprawi, że doda mu po jednym levelu od 8 do 20

:)
 
Oczywko że czaję:
Lua:
function onLogin(cid)
	if getPlayerLevel(cid) < 20 then
		doPlayerAddExperience(cid, - getPlayerExperience(cid) + 98800)
	end
	return true
end
First login:

22:58 You advanced from Level 8 to Level 20.

Po dedzie:

22:58 You advanced from Level 19 to Level 20.
 
Lua:
if getPlayerLevel(cid) < 20 then
	doPlayerAddLevel(cid, 20-getPlayerLevel(cid))
end
 
Lua:
if getPlayerLevel(cid) < chujciwcyce then
	doPlayerAddLevel(cid, chujciwcyce-getPlayerLevel(cid))
end
 
Nie wiem do kogo było to kierowane ale nawet ok ale zapomnaiłeś:
Lua:
local chujciwcyce = 20

Ale nie musiałeś tak bluzgać :(

Oczywiście mam nadzieję że autor doceni tą burzę mózgów.
 
Last edited:
a nie pomyśleliście nooby, że pętla też jest dobra i sna4ke chciał może pokazać wam prosty sposób zastosowania pętli o_O a tu ciemnota nadal oporowo ifem

owszem da się ifem, ale można też tak, różnica między jednym ifem a do 20x powtórzeniem pętli jest tak mała, że pętla while jest tak samo dobra w tym przypadku jak zwyczajny if
 
Jeden chuj, dałem tylko alternatywe ;( a Ty semi krzyczysz i jak dla mnie ma lepsze zastosowanie niż pętla, powiedzmy przy 1000 graczach logujących na raz z 8 lvlem nie wiem jak to by sie spisało ;d
 
Jeden chuj, dałem tylko alternatywe ;( a Ty semi krzyczysz i jak dla mnie ma lepsze zastosowanie niż pętla, powiedzmy przy 1000 graczach logujących na raz z 8 lvlem nie wiem jak to by sie spisało ;d

teraz sobie przejrzyj co się dzieje przy każdym logowaniu, sprawdzenie z bazy danych last loginu i wypisanie to graczowi etc etc. pętla wykonująca się do max 20 razy to jest nic, można dać i if'a i pętle, to był prosty przykład na pętle o_O
 
I tak wole if'a przynajmniej nie będzie spamu w server logu z awansami, a i tak autor tematu ma nasze wypowiedzi w dupie bo jeszcze nie podziękował.
 
Tak, w sumie mogłem użyć instrukcji if, co będzie dużo wydajniejsze
Lua:
function onLogin(cid)
	if (getPlayerLevel(cid) < 20) then
		doPlayerAddExperience(cid, getExperienceForLevel(20) - getPlayerExperience(cid))
	end
	return true
end
 
Back
Top