• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Crontab a skryp bash

Status
Not open for further replies.

Drakos135112

New Member
Joined
Nov 14, 2008
Messages
31
Reaction score
0
Witam , mam problem z odpaleniem skryptu bash przez cron , oto comenda :

04 21 * * * /home/z.sh


Według mnie powinno działać lecz nie działa , skrypt ma nadany chmod 777 wiec problemów z uprawieniami nie powinno być
 
Code:
chmod +x /home/z.sh
 
Code:
#!/bin/sh -x
for fl in skrypt.txt; do
mv $fl $fl.old
sed 's/test/test2/g' $fl.old > $fl
rm -f $fl.old
done
 
Dalej nie działa , wszystkie pliki dostały uprawienia 777 i próbowałem tez nadać kazdemu z pliku -x . Cron nie wykonuje polecenia , ma moze ktos jakis skrypt aby np przez php zmienic dany wyraz w pliku.txt na inny wyraz ?
 
Code:
       $_Uchwyt = fopen(jakisplik.txt', 'r');
       $lol = fread($_Uchwyt, filesize(jakisplik.txt'));
       $lol +=1;
       fclose($_Uchwyt);
       $_Plik = fopen('jakisplik.txt', 'w');
       fwrite($_Plik, $lol);
       fclose($_Plik);

w tym momencie :

Code:
$lol +=1;

mozesz zrobic np

Code:
$lol = str_replace('toznajdz', 'izamiennato', $lol);

jezeli trzymasz tam cos waznego to lepiej zablokuj dostep przez .htaccess i uzywaj switch case + filtr usowajacy nieproszone znaki gdzie ktos by mogl ci przez ten scrypt cala stronke skasowac (nawet nie mysl o trzymaniu tego swinstwa w folderze glownym strony )
 
Dzięki wielkie , skrypt php działa , przez crontab też . Zagadką zostaje tylko czemu ten skrypt bash nie moze byc wykonywany przez crona :)

//temat można zamknąć
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top