• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Custom map - czy startować?

Hayabuzo

New Member
Joined
Dec 4, 2012
Messages
34
Reaction score
0
Witam wszystkich,

Dostałem ostatnio propozycje od znajomego by prowadzić nowy projekt (nazwy jeszcze nie nadaliśmy) i tu mam do was pytanie: czy jest sens?

Troche informacji jak ja to widzę:
Klient: 8.6
Silnik - Własny napisany od 0 (i przetestowany na jednym ze znanych polskich otsów)
Mapa: http://s12.postimage.org/yps6xzgkd/mapar.gif + na dalszym etapie myślę o dodaniu wysp z projektu Eternal Kingdoms
Strona / Acc maker: W trakcie prac http://s12.postimage.org/sqqy7nxr1/Infernoots.jpg
Serwer dedykowany we Francji (OVH)

Sporo dodatków typu doładowania broni - dodatkowy strzał / enhanty do broni / Broń z atakiem ziemi / ognia / śmierci / świętości / lodu itd.

SMS Shop:
Będzie dostępny ale nie będą w nim żadne pozycje typu Kasa/Armory/ Broń itp.


W dalszym etapie będę szukał osób na miejsce TR'a / CM'a.

Pozdrawiam i proszę o opinię
 
Last edited:
90% RL mapa tylko miejscami miasta pozmieniane ale to nadal rl mapa.
nie umiesz nic wlasnego zrobic? to po co sie bawisz w ots
 
Ok - dałeś swoją opinie z którą się nie zgadzam no ale mimo wszystko proszę inne osoby o opinie.
 
z tego co widać jest to zlepienie rl mapy z innymi mapami z działu Maps
według mnie źle pojmujesz wyrażenie "Custom Map" czyt. własna mapa a nie sklejka map z internetu :)
 
Ja tu widzę tylko części miast z rl mapy nawet nie całe a expowiska widzę inne ale ok.
No to tak samo orion też ma rl mape? Bo ma miasta z rl :D
 
Panowie - ale mi chodzi czy jest SENS startować z takim arsenałem i czy ma taki projekt prawo bytu ?!
 
widze mapę ronots, a więc jeżeli masz chęci i czas, żeby zajmować się swoim projektem to jest jak największy sens, nawet dlatego, że czegoś się wkońcu nauczysz, a przy dobrej reklamie ktoś na ronots'a (mapę) wejdzie napewno ;D
 
Nie słuchaj dima0909 bo on nie umie nawet ustawić firstitems ale tak ma prawo bytu dobra reklama i z organizowane prowadzenia serwera i masz graczy z palcem w tyłku.
 
ja uważam że jeżeli na otsie masz dużo eventów, systemów i dobrą reklame to możesz nawet z jednym miastem wystartować ;p
 
Last edited:
Paskudna mapa + niby custom + 0 pojęcia = WARTO startuj !

Może nauczysz się pokory, jak odpalisz a tam 2 online (Ty i Twój MC).
 
Potar to pochwal się swoją mapą bo jest nie wiele lepsza, sama sklejka :)
 
ja uważam że jeżeli na otsie masz dużo eventów, systemów i dobrą reklame to możesz nawet z jednym miastem wystartować ;p

Co jest złego w startowaniu z jednym miastem? Przecież o to chodzi - widać że ktoś gra, łatwo kogoś spotkać - jeśli domki są dobrze rozstawione że w mieście nie istnieją zadupia to serwer ma duże szanse. Dobrymi przykładami są Evolutions, które tak się wybiło popularnością że do tej pory są setki przeróbek online czy chociażby mniej już znany YutOts - w swoim czasie też miał masę przeróbek. A co dobrego jest w pięciu czy więcej miastach? Widzieliście kiedyś tłum ludzi w ankrahmun czy port hope albo kazordoon? Widzieliście kiedyś jakiś ots nie będący real mapą który miałby masę ludzi w każdym mieście? Ja też nie. Widziałem za to atlantydę która pomimo masy systemów, dużej reklamy i ogromnej mapy nie odniosła sukcesu ze względu na mały exp rate i swoją rozległość - gracze się nie mijali - wnioskowali że nikt nie gra i sami też nie grali.

Jeśli chodzi o mapę to fakt - lepiej zajmij się marketingiem a do mappingu poszukaj innej osoby, najlepiej jeśli zacznie od zera(na mnie nawet nie patrz).
SMS shop - skoro nic w nim nie będzie to co w nim chcesz sprzedawać? swoje zadowolenie z pieniędzy które ci wyślą?
jeśli chodzi o nabór do takich otsów to chyba ci się forum pomyliło, tutaj 10 latków tak łatwo nie znajdziesz.

No ale jeśli ty nazywasz to arsenałem to równie dobrze możesz postawić mega kwadratowy orsh x99999 na którym będzie milion teleportów i questy których nikt nie przejdzie bo moby będą miały 452952 knighta na hita - to jest ta sama grupa wiekowa graczy, w którą ja mam wrażenie że celujesz ze swoim serwerem.

Jak dla mnie kolejny przykład serwera na niskim poziomie z administratorem, który myśli że zamydli oczy większej grupie osób eventami pobranymi z internetu.
 
Ja mam zajebistą mapę, skleiłem 2 lokalizacje kawałek ZAO dorobiłem tam dp i całe yala so STFU, jeżeli mówimy o tej co myśle...

A swoją RL się nie chwalę bo wam szczęki opadną.

Tak czy siak powinieneś uszanować moja wypowiedź a nie offtopować, SNEJK OFFTOP warninga mu.
 
Wchodzę tu tylko na forum żeby mieć beke z takich jak ty.
Mam pokazać całą date tu na forum? Bo tak się składa że mam dużą część jej w tym mapę.
 
Skąd? :(

A jak chcesz zamieszczać (jak masz xd) to ja mam wyjebane, już się nie bawię w NON-PROFIT akcje.
 
Pomyśl.
Nie no żartuje nie chce mi się nawet wrzucać..

A czy otsy to non-profit? nie powiedział bym ale ok niech więcej osób tak myśli.
 
Back
Top