• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Czas trwania fraga

lenidas

New Member
Joined
Mar 18, 2010
Messages
149
Reaction score
0
Witam, mam małe pytanko bo się troche zmieszałem.

Gdy początkowo zobaczyłem tą linijkę
Code:
time_t now = time(NULL), today = (now - [COLOR="Blue"][B]84600[/B][/COLOR]), week = (now - ([COLOR="Red"][B]24[/B][/COLOR] * 84600));
Myślałem, że wystarczy edytować to 24 np na 6 i wtedy frag będzie trwał 6 godzin a nie 24 (tak jak jest domyślnie w TFS)
jednak po głębszych przemyśleniach i obliczeniach troche się pogubiłem gdyż jedna doba to 24h czyli 84600 sekund. A z tego wynika że pasuje niebieski fragment podzielić przez 4 by uzyskać czas jednego fraga trwającego 6godzin..

Rozwieje ktoś moje wątpliwości?
 
Ok czyli wystarczy zmienić na (now - 84600/4) i frag trwa 6h :)
thx, rep

Tylko o co jeszcze chodzi w tym
Code:
week = (now - (24 * 84600)
co to odlicza? jakby to mial być tydzień powinno być 7 * 84600, hmm

Hmm doszedłem do czegoś takiego
Code:
time_t now = time(NULL), today = (now - 84600/4), week = (now - (24 * 84600/4));

EDIT
hmm wydaje mi się jednak, że to ma być tak:
Code:
time_t now = time(NULL), today = (now - 84600/4), week = (now - (7 * 84600/4));

to 24 mi się cały czas nie podobało.. :p
Czy teraz(wersja 2) frag będzie trzymał 6h?
 
Last edited by a moderator:
Jeszcze ciężej odpowiedzieć.

Tak ciężko sprawdzić bo ciekawe jak chcesz sprawdzić czy po tygodniu faktycznie zniknie frag? w tym przypadku 2 doby czekania, o ile to działa...
 
Last edited:
Myśl logicznie... ustaw sobie na 10 minut i sprawdź czy zniknie :) Jeśli tak to dla tygodnia będzie ten sam efekt.
 
Ok masz racje tylko mnie zastanawia czemu oryfinalnie w TFS jeden tydzień trwa 24dni?
week = (now - (24 * 84600/4))
 
Więc jeżeli to nie jest to co myśle to chyba nie ma sensu ruszać tego 24 ?
Nie no już nie wiem jak to ma być..
week = (now - (24 * 84600/4))
czy
week = (now - (7 * 84600/4))

może ktoś konkretnie odpowiedzieć?
 
Zrobiłem tak:
Code:
time_t now = time(NULL), today = (now - 14400), week = (now - (7 * 14400));
14400 to 4h, zobaczymy co z tego wyjdzie
 
Back
Top