• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Czy ktoś mógłby sprawdzić czy da się zalogować przez hamachi na mój serwer?

Mapa ma 73.7 MB, strony jak na razie nie będę miał do testów - acc manager będzie (wiem, że acc manager to stare czasy jednak strony jeszcze nie mam więc do testów niestety musi starczyć). Co do bazy danych, przykro mi ale nie mam pojęcia jak ją można tak jak ty to powiedziałeś "odchudzić". ;D Ja zbytnio nie przywiązywałem wagi do bazy danych przez ostatnie miesiące ;D

Zobaczyłem na stronę Vihost.pl. Widzę, że jest limit transferu miesięcznego - nie wiem czy np. 500 GB starczy (chociaż wydaję się, że tak XD). >>Patrzyłem na pierwszą ofertę w tym linku<<. Ram jest więcej niż w hosteam.pl.

No więc jak myślicie, która oferta będzie lepsza dla mnie i czy w ogóle postawie na takim VPS taką edytowaną RL mapę???

Jeżeli chodzi o to czy mam możliwość hostowania serwera na swoim komputerze bez hamachi
Nie chce się ośmieszać ale ja korzystam ze zwykłego wi-fi w laptopie ;p Kradnę neta sąsiadowi XD Pytałem na innym forum czy będę mógł bez hamachi przyjąć ludzi na serwa i odpowiedź jaką dostałem to "nie".

Nie ma szans, nawet jakbyś był na burscie cały czas to minimum dla Cb to VPS 3 z oferty ViHost, nie pisałem o "odchudzeniu bazy" tylko optymalizacji mysql'a, w ofercie vps 3 masz 1,500gb transferu więc na pewno wystarczy, zakładając że nie robisz projektu na 300 osób online.

@up
ViHost nie stosuje mocnego oversellingu co z tym idzie burstować można do woli :)
 
Nie ma szans, nawet jakbyś był na burscie cały czas to minimum dla Cb to VPS 3 z oferty ViHost, nie pisałem o "odchudzeniu bazy" tylko optymalizacji mysql'a, w ofercie vps 3 masz 1,500gb transferu więc na pewno wystarczy, zakładając że nie robisz projektu na 300 osób online.

@up
W ViHost jest to szczęście że nie stosuje mocnego oversellingu co z tym idzie burstować można do woli :)

nawet jeśli było by 300online to 1,5TB na samej tibi nie wicisnie... no chyba ze ktos bedzie mu dosa walil, no i zakladajac ze strona nie bedzie za duzo wazyc, oraz nie bedzie na niej nic do pobierania wiekszego
 
Obrazki strony jak i pliki można dac na osobnego hosta wiec z tym nie było by raczej problemu :d
 
nawet jeśli było by 300online to 1,5TB na samej tibi nie wicisnie... no chyba ze ktos bedzie mu dosa walil, no i zakladajac ze strona nie bedzie za duzo wazyc, oraz nie bedzie na niej nic do pobierania wiekszego

Ale zauważ że sama wirtualizacja openvz już stanowi tu problem, z tego co pamiętam to w vihost mocno zwiększają limity beancountera. Dlatego mogą sobie pozwolić na takie dobre konfiguracje sprzętowe w tak niskiej cenie.
 
Last edited by a moderator:
czyli ze zwykłego serwera vps za 30zł miesięcznie o jakim była mowa zrobiło się 70zł (+ vat pewnie no chyba, że jest wliczony)...

Patrze też na opcję kupowania od razu najtańszego serwera dedykowanego. W hosteam najtańszy to 177zł + 197zł instalacja...
w Vihost.pl jest taniej... Jednak po prostu ufam hosteam ponieważ wiem, że dużo otsów, na których na starcie potrafi grać 1k+ osób jest w tej firmie.
Chociaż jeżeli chodzi o najtańszy zakup to pewnie nie ma znaczenia jaka to firma...

Serwer dedykowany to ostatnia opcja bo jednak do samych testów wydawać tyle kasy ;s


Jeżeli chodzi o transfer na miesiąc... Czy to się liczy tak, że jakikolwiek plik jaki prześlę na serwer vps (np. jakiś nowy skrypt) to mi odbiera tyle GB ile zużyło przy transferowaniu tego pliku na serwer?

Czy to cały czas odbiera tego transferu bo np. ileś ludzi gra na serwie?

Przepraszam, że takie głupie pytania zadaje jednak dotychczas jedyne w czym siedziałem to poprawianie skryptów itp.

Mam jeszcze jedno pytanie... Czy ktoś mi może dać jakiś obraz jak wygląda taki panel administracyjny serwera vps? Czy jest to panel administracyjny ONLINE ? O ile słyszałem to np. do serwerów dedykowanych potrzeba jakiś program?
 
czyli ze zwykłego serwera vps za 30zł miesięcznie o jakim była mowa zrobiło się 70zł (+ vat pewnie no chyba, że jest wliczony)...

Patrze też na opcję kupowania od razu najtańszego serwera dedykowanego. W hosteam najtańszy to 177zł + 197zł instalacja...
w Vihost.pl jest taniej... Jednak po prostu ufam hosteam ponieważ wiem, że dużo otsów, na których na starcie potrafi grać 1k+ osób jest w tej firmie.
Chociaż jeżeli chodzi o najtańszy zakup to pewnie nie ma znaczenia jaka to firma...

Serwer dedykowany to ostatnia opcja bo jednak do samych testów wydawać tyle kasy ;s


Jeżeli chodzi o transfer na miesiąc... Czy to się liczy tak, że jakikolwiek plik jaki prześlę na serwer vps (np. jakiś nowy skrypt) to mi odbiera tyle GB ile zużyło przy transferowaniu tego pliku na serwer?

Czy to cały czas odbiera tego transferu bo np. ileś ludzi gra na serwie?

Przepraszam, że takie głupie pytania zadaje jednak dotychczas jedyne w czym siedziałem to poprawianie skryptów itp.

Mam jeszcze jedno pytanie... Czy ktoś mi może dać jakiś obraz jak wygląda taki panel administracyjny serwera vps? Czy jest to panel administracyjny ONLINE ? O ile słyszałem to np. do serwerów dedykowanych potrzeba jakiś program?

No to tak: z vpsó korzysta się pod małe projekty czytaj evo do 100 graczy, pod rl mapki lub projekty większe to już raczej tylko dedyki. najtaniej Ci wyjdzie w kimsufi sobie kupić, w vihost masz dodatkowo opłate instalacyjną, po Twojej wiedzy można wywnioskować że Twój ots się nie wybije więc śmiało kup tego vpsa 3 za 70 zł z vihost.

Weź za standard że optymalnie 1000 graczy pobiera 15mbps w przypadku ots, i sobię policz. Co do serwerów VPS to jako panele najczęściej stostuje się SolusVM lub HyperVM. Przy serwerach dedykowanych w większości przypadków dostajesz czysty serwer z wybranym system operacyjnym i wloty do ssh.
 
Ja polecam cuddihosting a z tanich i darmowych to otos.pl lub ronit.pl
Jeżeli by Cię nie zaakceptowali to i tak możesz wykupić np. w ronit.pl < - zabezpieczenie, wszystko skonfigurowane, tanio.
 
Ja polecam cuddihosting a z tanich i darmowych to otos.pl lub ronit.pl
Jeżeli by Cię nie zaakceptowali to i tak możesz wykupić np. w ronit.pl < - zabezpieczenie, wszystko skonfigurowane, tanio.

No bez kitu, prawie za darmo.

attachment.php
 
po Twojej wiedzy można wywnioskować że Twój ots się nie wybije więc śmiało kup tego vpsa 3 za 70 zł z vihost.

no sorry ale ja lubię się uczyć podczas wykonywania czynności a nie siedzenia przed jakimś tutorialem i czytania 198233 stron o tym jak coś ustawić a na sam koniec i tak wyskoczy błąd.

Nie wybije się do czasu ;)

Patrze na oferty kimsufi. Czy dobrze mi się wydaję, że najtańszy dedykowany serwer za 74zł brutto jest słabszy niż ten trzeci vps na vihost.pl??

Aha, kolejne pytanie dotyczące panelu administratora w vps...

[QUOTEQuanti]Co do serwerów VPS to jako panele najczęściej stostuje się SolusVM lub HyperVM. Przy serwerach dedykowanych w większości przypadków dostajesz czysty serwer z wybranym system operacyjnym i wloty do ssh.[/QUOTE]

Rozumiem, że to firma (w tym przypadku vihost) daje nam dany panel? Czy to trzeba ze strony jakiejś ściągnąć sobie? :blink: Sory ale tak jak powiedziałem, nigdy się z tym nie spotkałem a teraz w końcu przyszedł na to czas.
 
no sorry ale ja lubię się uczyć podczas wykonywania czynności a nie siedzenia przed jakimś tutorialem i czytania 198233 stron o tym jak coś ustawić a na sam koniec i tak wyskoczy błąd.

Nie wybije się do czasu ;)

Patrze na oferty kimsufi. Czy dobrze mi się wydaję, że najtańszy dedykowany serwer za 74zł brutto jest słabszy niż ten trzeci vps na vihost.pl??

Aha, kolejne pytanie dotyczące panelu administratora w vps...

[QUOTEQuanti]Co do serwerów VPS to jako panele najczęściej stostuje się SolusVM lub HyperVM. Przy serwerach dedykowanych w większości przypadków dostajesz czysty serwer z wybranym system operacyjnym i wloty do ssh.

Rozumiem, że to firma (w tym przypadku vihost) daje nam dany panel? Czy to trzeba ze strony jakiejś ściągnąć sobie? :blink: Sory ale tak jak powiedziałem, nigdy się z tym nie spotkałem a teraz w końcu przyszedł na to czas.

W przypadku VPS'ów dostajesz tam od razu panel SolusVM.
 
Nie lepiej kupić np. w ronit? 100 zł = 200 graczy, 30mb mapa ?
Zawsze możesz się dogadać, a co najważniejsze masz wszystko skonfigurowane + zabezpieczone.

@Qanti
Akurat otos.pl wspiera projekty i o to mi chodziło, a o wykupienie to bardziej ronit czytaj ze zrozumieniem :)
 
avatarek, to możliwe. windows zdecydowanie inaczej zarządza pamięcią jeśli chodzi o TFS.

w każdym bądź razie polecam kimsufi.pl lub u dondaniello (leohost.pl).

Jak chcesz oszczędzić RAMu, to będąc donatorem pobierz TFSa trunk i skompiluj z groundcache (--enable-groundcache podczas ./configure), pomoże Ci to oszczędzić od 500 do 1gb RAMu.
 
avatarek, to możliwe. windows zdecydowanie inaczej zarządza pamięcią jeśli chodzi o TFS.

w każdym bądź razie polecam kimsufi.pl lub u dondaniello (leohost.pl).

Jak chcesz oszczędzić RAMu, to będąc donatorem pobierz TFSa trunk i skompiluj z groundcache (--enable-groundcache podczas ./configure), pomoże Ci to oszczędzić od 500 do 1gb RAMu.
może i tak, ale jaki jest sens stawiania serwera na winshit, jaki...

tak z ciekawości od którego rev mniejwięcej został wprowadzony mechanizm ground cache?
 
avatarek, to możliwe. windows zdecydowanie inaczej zarządza pamięcią jeśli chodzi o TFS.

w każdym bądź razie polecam kimsufi.pl lub u dondaniello (leohost.pl).

Jak chcesz oszczędzić RAMu, to będąc donatorem pobierz TFSa trunk i skompiluj z groundcache (--enable-groundcache podczas ./configure), pomoże Ci to oszczędzić od 500 do 1gb RAMu.

Strona leohost.pl nie działa. Chodzi o laohost.pl czy leohost.net? Z resztą sprawdziłem oba. leohost.net drogi no a laohost - hmm, za 70zł za 2gb ramu? Już na vihost jest lepsza oferta...

POZA TYM. Przykro mi to mówić ale pierwszego otsa będę na 100% stawiał na windowsie. Linuxa mam na drugim starym kompie, który teraz w dodatku się zepsuł. Poza tym zaraz po zainstalowaniu linuxa na tym starym kompie (rok temu chyba zainstalowałem), w ogóle się przyzwyczaić nie mogłem. Prawie nic na nim nie potrafię ;d

@averatec
może i tak, ale jaki jest sens stawiania serwera na winshit, jaki...
no widzisz, szczerze? ;d ja jako amator nie widzę różnicy. Przecież windows łatwiejszy w obsłudze itp... =p z resztą, tak jak powiedziałem, z linuxa nie mam zamiaru korzysta. Wiem, że prawdopodobnie nigdy na moim serwie nie będzie grać po 1k graczy ale nawet jak zagra 50 to będzie dobrze jak na początek...


Tak w ogóle to co chwila strasznie od tematu odbiegamy... No bo w końcu cały czas nie wiem co mam kupić jak na pierwszy raz (system windows). Mapa tak jak napisałem na 3 stronie (75~ MB). Strony jak na razie nie ma ale będzie więc to też od razu wliczajcie.

No i tak w ogóle, serwery vps są ogólnei chyba słabsze, no nie? To czy serwer dedykwoany z 2gb ramu jest lepszy od serwera vps, który ma 3-4 gb ramu?
 
No i tak w ogóle, serwery vps są ogólnei chyba słabsze, no nie? To czy serwer dedykwoany z 2gb ramu jest lepszy od serwera vps, który ma 3-4 gb ramu?


W komputerach nie tylko jest ram, patrząc na inne zasoby np. procesor, to na serwerze dedykowanym jest cały dla Ciebie, w vpsach nie. Jeśli chodzi o ram to nie biorąc pod uwagę innych zasobów to chyba to samo.
 
POZA TYM. Przykro mi to mówić ale pierwszego otsa będę na 100% stawiał na windowsie.

a nam przykro tego sluchac, bo pewnie nic dobrego z tego nie wyjdzie. Do tego za windowsa trza jeszcze placic oplate za licencje, zreszta nie kumam gdzie Twoj problem, w silniku i tak pewnie nic nie grzebiesz skoro zadajesz takie pytania, a skoro tak to mozesz sobie zrobic u siebie w domku na kompie data packa a potem tylko skompilowac sobie z konsoli silnik wg jakiegos poradnika i voila to naprawde malo kosztuje a zyskasz wydajnosc lepsza i pieniazkow mniej zaplacisz.
 
Last edited:
Back
Top