• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Czyszczenie domków jeśli gracz nie logował się x czasu

cyna

New Member
Joined
Feb 7, 2009
Messages
236
Reaction score
2
Siemanko.
Ma ktoś, ew. może napisać skrypt, który czyści owenera domku wraz z itemkami, jeśli nie logował się, np. 7 dni?

Z góry dzięki.
 
Znaczy bardziej chodziło mi o coś takiego:

housebuy.jpg


Jeśli nie loguje się x czasu, można przejąć jego domek za pomocą runki.
 
Znaczy bardziej chodziło mi o coś takiego:

housebuy.jpg


Jeśli nie loguje się x czasu, można przejąć jego domek za pomocą runki.
Jaka to czcionka jeśli mogę wiedzieć?
 
trochę chujowo, napewno musisz dać exhausted, żeby tą runką nie zaspamowali ci zapytaniami do bazy danych

bo musisz sprawdzić GUID gracza, który ownuje dany domek, następnie sprawdzić jego lastlogin i pobrać aktualną datę, od tej aktualnej daty odjąć lastlogin i jeśli różnica jest większa niż np. 7 dni to wtedy przejmie domek jak np. komendą !buyhouse

masz rozwiązanie, teraz to oskryptuj, to nie probllleeeem raczej POPATRZ NA INNE SKRYPTY I ZROZUM JE, NASTĘPNIE POMYŚL JAK TO ROZWIĄZAĆ
 
Mam takie coś (ostatnio robiłem)
Lua:
function onSay(cid, words, param, channel)

	local house = getHouseFromPos(getPositionByDirection(getThingPosition(cid), 
		getCreatureLookDirection(cid)))
	if (not house) then
		doPlayerSendTextMessage(cid, MESSAGE_STATUS_CONSOLE_BLUE, "You aren't looking at house's door.")
	else
		local owner = getHouseInfo(houseId).owner
		if (owner == 0) then
			doPlayerSendTextMessage(cid, MESSAGE_STATUS_CONSOLE_BLUE, "You may buy this house via standard command: alana res.")
		else
			local result = db.getResult("SELECT `lastlogin` FROM `players` WHERE `id` = ".. owner ..";")
			if (result:getId() ~= -1) then
				if (result:getDataInt("lastlogin") + 35 * 24 * 60 * 60 > os.time()) then
					setHouseOwner(house, 0, true)
					doPlayerSendTextMessage(cid, MESSAGE_STATUS_CONSOLE_BLUE, "You may buy this house via standard command: alana res")
				else
					doPlayerSendTextMessage(cid, MESSAGE_STATUS_CONSOLE_BLUE, "This flat is already owned by someone else.")
				end
			else
				setHouseOwner(house, 0, true)
				doPlayerSendTextMessage(cid, MESSAGE_STATUS_CONSOLE_BLUE, "You may buy this house via standard command: alana res")
			end
		end
	end
	return true
end
Wystarczy to zrobić na akcje i tyle :).
 
Back
Top