• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Debian - partycje

Bloumer

New Member
Joined
Dec 12, 2008
Messages
198
Reaction score
0
Pytanie moze i noobskie ale dopiero zaczynam z debianem i nie chce se niczego zepsuc. Jesli moge sie dowiedziec to ile potrzeba miejsca na poszegolne partycje i do czega sluza i gdzie trzeba wrzucic acc maker + serwer i jaka ilosc miejsca jest potrzebna:
/
/boot
/home
/tmp
/usr
/var
/srv
/opt
/usr/local
/mnt
Takie rodzaje widzialem partycji prosze o nie nabijanie sie i nie pisanie durnych postow oczekuje na dobra odp. Jesli bedzie czegos brakowalo prosze o poprawienie lub jak jakies partycji nie bedzie trzeba.
Dziekuje
 
Wszystko zależy od ciebie ile dasz.
Ja mam 512mb na przestrzeń wymiany. Kilkanaście gb na /home no i na resztę mam jedną partycję. Jak na razie to starcza.
Tak po za tym to poczytaj poradniki na necie, nie wydaje mi się żebyś coś przeczytał. Na tej stronie jest całkiem dobry:
DEBIAN.LINUX.PL :: Strona Główna
 
No to kij Ci w plecy ;D
Wtedy omijasz krok "20gb /" i dajesz resztę na /.

Niektórzy zapytają CZEMU 20gb- "better safe than sorry" :thumbup: Już znalazło się tu, na forum kilka osób, którym zabrakło miejsca na /, a byli oni... właścicielami serwerów w OVH! I tu ważna notka, o której już nie raz chciałem wspomnieć: jeśli kupujecie serwer OVH, to najpierw reinstalujcie system układając _własną_ tabelę partycji i sformatujcie, a dopiero potem działajcie/pracujcie/hostujcie.

PS. Ja osobiście mam 50gb dla / i jestem zadowolony.
PPS. Dla potomnych zwrócę uwagę, że np. w serverloft partycje są od początku ustalone do "ekstremalnego" użytku (czyli takiego, jak ja proponuje).
 
Nie rozumiem tego (Ilosc pamieci RAM * 2) swap to jest pod partycje boot przy instalacji sie to ustawia czy jak nie rozumiem. Co sie dzieje z tymi partycjami/folderami var,usr,tmp,mnt? Wszystko tworzy sie na partycji /home ? Bo widzac jak niektorzy daja kody /www/var... wiec sadze ze to sie samo stworzy w /home.
 
chyba jednak powinieneś zajrzeć w poradnik :|
swap jest jakby ukrytą partycją, miejscem na przerzuty danych gdyby zabrakło ramu.
Ilosc pamieci RAM * 2 = matematyka, kretynie. Masz 1GB RAM, robisz 2GB SWAP, masz 2GB RAM robisz 4GB SWAP, masz 4GB RAM robisz 8GB SWAP itd, choć więcej, teoretycznie, niż te 2GB i tak nigdy nie użyjesz, więc wnioskuj sam.
 
Back
Top