• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

[Debian] Przydzielanie procesu na rdzeń.

Syaoran

What does custom mean?
Joined
Dec 11, 2008
Messages
151
Reaction score
4
Location
Poland
Witajcie.
Nie często proszę o pomoc ale czasem muszę. Jestem pewien ,że w Linuksie, tak jak i w windows'ie na pewno jest funkcja przydzielania procesu na rdzeń. Wytłumaczę to na przykładzie gdyż tak będzie najłatwiej:
Odpalam proces theforgottenserver(tfs obsługuje tylko 1 rdzeń procesora) i on korzysta z rdzenia Nr. 1
Następnie odpalam apache'a i mysql i one mają korzystać z rdzenia Nr. 2 i nie wpie**** się na rdzeń nr. 1

Myślę ,że to zwiększy wydajność serwera i kieruję swoje pytanie do osób obeznanych, Jak to zrobić?


Pozdrawiam
 
Nie zmieni to nic :) w sensie wydajnościowym.
 
Dzięki koob ale czy da radę tak skonfigurować apache i mysql?
 
Po co?
Apahe i mysql standardowo podejzewam wbijaja na pierwszy rdzen, wiec rzuc tfsa na czwarty
 
Chciałem postawić serwer WWW dla znajomego, on zaś twierdzi ,że będzie dużo wejść ,więc chce oddzielić.
 
Wiem, ale w razie czego chce to postawić na innym rdzeniu ,żeby wszystko nie stało na 1 i nie muliło w razie nadużycia
 
Linux sam zmieni rdzeń jak poczuje, że zamula :<
 
Back
Top