• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Debug przy próbie zalogowania.

straher

???
Joined
Mar 23, 2010
Messages
255
Reaction score
3
Część graczy może się zalogować i nic się nie dzieje a część (w tym ja) ma debuga po wpisaniu dobrego acc number/password. Ma ktos pomysl jak to naprawic?
 
Zapewne któreś z tych:
1. Po zalogowaniu się akurat logujesz się na masę innych ludzi i debug
2. Błąd w items.otbm, jakiś atrybut jest dodatkowy i tibia.dat go nie czyta
3.. eee?
 
Część graczy może się zalogować i nic się nie dzieje a część (w tym ja) ma debuga po wpisaniu dobrego acc number/password. Ma ktos pomysl jak to naprawic?

port w ip changerze masz dobrze ustawiony ? Ja miałem kiedyś coś podobnego jak próbowałem zalogować ale przy porcie 7172 albo 7271.
 
port jest OK

jak wpisze zle passy to debuga nie ma, debuga dostaje jeszcze przed wybraniem postaci z listy
 
w konsoli totalna cisza, na windowsie wszystko dziala a na linuxie jest dupa
 
Ale debug jest gdy już masz listę postaci i klikasz enter, czy nawet listy postaci Ci nie pokazuje ?
 
czyli to napewno nie items.otb, nie problem przy zalogowaniu, lecz jakiś problem może z przesłaniem informacji z bazy danych do clienta? w sensie nazw postaci, światu, itd
 
wczoraj wieczorem wszystko dzialalo, dopiero dzis rano cos sie zepsulo i niestety jest problem, przeinstalowalem caly system, zainstalowalem na nowo wszystkie paczki ale to nic nie dalo
 
Nie zapomnij że w protocolgame.cpp te liczby są troszkę inaczej zapisane.
 
jak player moze cokolwiek robic kiedy debug jest jeszcze przed wybraniem postaci z listy?
 
nie przed a w trakcie.
Pomysl co sie zmienilo. Pisales ze bylo ok, i przestalo.. samo?
Otka masz na windozie i piszesz ze "dziala" a na linuxie "dupa". Wyjasnij prosze co to znaczy? Doswiadczenie moje i innych mowi, ze jest dokladnie odwrotnie.
Nie wlazl Ci ktos czasem na baze danych i zmienil ..

-- edit
pisales ze cos robiles od nowa. Baze danych tez?
 
od wczoraj 3 razy przeinstalowywalem system i wgrywalem wszystko od zera, probowalem uzyc czystego TFSa i jest to samo, docelowy source jest troche zmieniony i wlasnie ten source dziala na windowsie a nie dziala na linuxie. Wgrywalem baze z schemas.
 
no w to to mi ciezko uwiezyc ze standard tfs Ci to samo robi co custom server na czystym serverze(czy co tam masz za kompa).
analizuj to co robisz. Odpalasz naprawde standard tfs, ze zmienionymi tylko ip, i tez robi debug?
 
Spróbuj stworzyć nową tabelę 'players' albo spróbuj zalogować się na inne konto?

Sprawdź również to co napisał Diath....
 
Back
Top