• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Dedyk Debian 5.0 (Linux)

Status
Not open for further replies.

GarQet

Own3d!
Joined
Feb 10, 2009
Messages
1,381
Solutions
14
Reaction score
81
Witam ponownie! :)
Już chyba większość forum polskiego mnie zna ;)
Mam kilka małych pytanek:
1. Wgrałem już OTS'a na dedyka, a teraz chcę wgrać AccMaker'a. I jak jestem w WinSCP i wybieram gdzie chcę wgrać to wybieram "/var/www/" i pokazuje mi się miejsce, ale nie stety nie wiem co ja mam tam wgrac :/, poprostu cały AccMaker mam tam przenieść? Czy jak?
2. Zadam jak już tego się dowiem :p Bo nie można tego chyba robić wcześniej :)
Czekam na pomoc, dziękuję i pozdrawiam z Góry GarQet.
 
Witam ponownie! :)
Już chyba większość forum polskiego mnie zna ;)
Mam kilka małych pytanek:
1. Wgrałem już OTS'a na dedyka, a teraz chcę wgrać AccMaker'a. I jak jestem w WinSCP i wybieram gdzie chcę wgrać to wybieram "/var/www/" i pokazuje mi się miejsce, ale nie stety nie wiem co ja mam tam wgrac :/, poprostu cały AccMaker mam tam przenieść? Czy jak?
2. Zadam jak już tego się dowiem :p Bo nie można tego chyba robić wcześniej :)
Czekam na pomoc, dziękuję i pozdrawiam z Góry GarQet.

1. tak wszystkie pliki z acc makera masz tam wgrac.
 
1. tak wszystkie pliki z acc makera masz tam wgrac.

Czyli mam wgrac caly folder htdocs z xamppa ze swojego kompa? Dobrze zrozumiałem? ;D
A i jak juz to wgram to mi juz accmaker bedzie dzialal? Czy jak?
 
Czyli mam wgrac caly folder htdocs z xamppa ze swojego kompa? Dobrze zrozumiałem? ;D
A i jak juz to wgram to mi juz accmaker bedzie dzialal? Czy jak?

wszystkie pliki ktore sa w htcos i potem
Code:
cd /var/
i
Code:
chown -R www-data:www-data www
 
aha, no ok... zaraz zrobie i napisze kolejne pytanie :p
Najpierw zobacze czy dziala xP
 
Yyyyy... Znaczy jak wpisałem to :
chown -R www-data:www-data www
To zadnego ladowania nie bylo itp. wiec niewiem ;/ Bo dalej jak wpisuje IP, to pisze "It Works!"
Bo te:
chown -R www-data:www-data www
Wpisałem w putty. Ale nic nie pokazało, jak enter kliknolem... Coś moglem zrobic nie tak? Czy tak jest tylko trzeba cos jeszcze zrobic zeby zobaczec Stronke-AccMakera pod tym IP.


#Edit
Czy muszę zrobić bazę już w phpmyadmin? Żeby się stronka ukazywała?
 
Z tego co pamiętam, to też coś w apache musisz shaszować.
przed jakąś linijke dodać #, tylko nie pamiętam jaka.
 
to żeś mi pomógł :D
Czekam na odpowiedzi ;P Pomoce... ;D
 
wszystko ladnie spakuj pozniej
wget link
unzip filename
i powpisywac sciezki do katalogow w acc
 
cd /var/www/
rm index.html
sprawdz czy dziala ;p

No wszedłem w ten folder, skasowałem index.html i działa, tylko oczywiście z błędami ;)
"Database error - can't connect to MySQL database. Possible reasons:
1. MySQL server is not running on host.
2. MySQL user, password, database or host isn't configured in: /home/lubie całe forum Otland/config.lua .
3. MySQL user, password, database or host is wrong."
Czy z tego up wywnioskowałem, że muszę teraz już bazę zrobić w phpmyadmin, no nie? ^_^
A no i co do bazy, to ja ją normalnie robię, bez żadnych komplikacji ect. tylko tak jak na xamppie, daje nazwę bazie, przegladam schema.mysql, uzupełniam róznymi dodatkami i zakończone.
P.S. Czy ja dobrze robię? I zamierzam dobrze zrobić? :p


#EDIT
Czy może to jest normalka że ja nie widzę accmakera-wyskakuje mi ten błąd, bo nie skomplikowałem jeszcze OTS'a?
 
Last edited:
Dokładnie, nie usunąłeś domyślnego indeksu.

PS. Ciesze się, że zrobiłeś tak, jak poprosiłem Cię na PW, GarQ~.

a po co ci ten domyslny index.html lol
 
No wszedłem w ten folder, skasowałem index.html i działa, tylko oczywiście z błędami ;)
"Database error - can't connect to MySQL database. Possible reasons:
1. MySQL server is not running on host.
2. MySQL user, password, database or host isn't configured in: /home/lubie całe forum Otland/config.lua .
3. MySQL user, password, database or host is wrong."
Czy z tego up wywnioskowałem, że muszę teraz już bazę zrobić w phpmyadmin, no nie? ^_^
A no i co do bazy, to ja ją normalnie robię, bez żadnych komplikacji ect. tylko tak jak na xamppie, daje nazwę bazie, przegladam schema.mysql, uzupełniam róznymi dodatkami i zakończone.
P.S. Czy ja dobrze robię? I zamierzam dobrze zrobić? :p


#EDIT
Czy może to jest normalka że ja nie widzę accmakera-wyskakuje mi ten błąd, bo nie skomplikowałem jeszcze OTS'a?




tak błąd normalny gdyż gesior aac pobiera nazwe bazy hosta oraz hasło z config.lua otsa
 
Mikuch dobrze napisał ;)
Skompiluj OTS'a, albo wgraj sam config - tylko, żeby był z wersji, którą chcesz skompilować.
 
Mikuch dobrze napisał ;)
Skompiluj OTS'a, albo wgraj sam config - tylko, żeby był z wersji, którą chcesz skompilować.

No właśnie co do komplikacja, to próbowałem z tym poradnikiem napisanym przez Elf'a :
Dość że już chyba nie dałem rady przy 1pkt. gdy zrobiłem pierw "mc" po czym wszedłem do niego i szukałem tego pliku sources, to mi go znalazło, potem dodawałem te linijki ale one chyba sie nie dodawały ;/
Czy móglby mi ktoś bardziej opisać 1pkt.?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top