• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

dedyk pod evo

xexam

New Member
Joined
Aug 3, 2010
Messages
172
Reaction score
1
Witam! Przymierzam się do zakupu dedyka pod evo 40mb 8.54-8.57 który uciągnie tych 400-500 graczy bez lagów , zależy mi na dobrym supporcie (aby w razie ataków pomagali) i jak największym jakość/cena. Wstepnie chciałem brac w server4you. Najlepiej coś w granicach 300zł~. Co polecacie?

kolejne pytanie: czy trudno jest to wszystko wrzucic/poinstalować na dedyku? Czy ktoś bez wczesniejszej stycznosci z linuxem z pomocą poradników da rade bez wcześniejszego uczenia sie podstaw na vps-ie?
 
Nie nie jest trudno, największe pułapki to repozytoria i ogólnie liby na początku miałem tylko z tym problem co do ogólnego poruszania się po terminalu to nie jest zaden problem wykujesz na pamięć 50 podstawowych komend. Ale mając poradnik pod ręką nawet największy noob se poradzi ;p
Server Details – SERVER4YOU
Ten serwer spokojnie uciągnie spokojnie 500 graczy. Bierz go
p.s. zapomnij o 400 graczach zdziwie się jak dobijesz 100
 
Nie chce zeby zrobilo Ci sie przykro, ale jezeli nie poslugiwales sie nigdy jeszcze linuxem to tez watpie, ze jestes jakis mega doswiadczony i na Twoim serwerze bedzie gralo 400-500 osob, mysle, ze jak bedziesz miec 40-50 online to bedziesz mogl mowic o sukcesie. Evo 40 mb? To chyba polowe woda tam zaspamowales albo jakimis bezsensownymi miejscami bo ja mam mape evo, ktora wazy niecale 20 mb i jest tam naprawde sporo expowisk. Czy trudno? Nie jest trudno jezeli sie wykazesz zaangazowaniem, ale zawsze mozna gdzies utknac, na szczescie wtedy mozna zapytac na forum... Ja jednak polecalbym pobawic sie vpsem, ja tam trzymam swojego evo na vpsie i lagow nie mam, a za dedyka bym przeplacil tylko
 
robiłem tego otsa w sumie pół roku, więc nazbieralo się te 40 mb, wody nie ma

@ps. czym rózni sie ten proserver POWER z głównej strony a ten co podałeś Lanceq? niby są takie tsame, a róznica w cenie jest

@up czy wedlug ciebie umiejetnosc poslugiwania sie linuxem = znajomośc wymagań graczy?
 
A masz cos ciekawego tam poza expowiskami? Jakies ciekawe questy, skrypty, w sumie to ja juz nie wiem co te dzieciaki teraz najbardziej chca, ale wydaje mi sie, ze na niby-darmowe premium to najchetniej leca... ech dzieciarnia, nie to co kiedys gracze na otsach i w ogole ich tworcy
 
mam questy różniace sie od tych z wiekszości evo, wiec jesli nikomu nie będzie przeszkadzał mój server (ddos) to problemu z ludźmi nie będzie

@co do reszty: za kilka tygodni będzie zapowiedź i wszystkiego sie dowiesz

@down

dzięki za pomoc, wezme ten server
 
robiłem tego otsa w sumie pół roku, więc nazbieralo się te 40 mb, wody nie ma

@ps. czym rózni sie ten proserver POWER z głównej strony a ten co podałeś Lanceq? niby są takie tsame, a róznica w cenie jest

@up czy wedlug ciebie umiejetnosc poslugiwania sie linuxem = znajomośc wymagań graczy?

W tym droższym masz potężny procek i 16gb ramu to najważniejsze rzeczy poza łączem
Co do drugiej sprawy to zdecydowanie nie.

@UP
ty chyba nie wiesz o co chodzi chyba mieszkasz w polsce to wiesz jacy sa polacy to najbardziej chytry, sprytny, zazdrosny narod, np bedziesz mial sporo graczy to od razu cie zniszcza
 
mam questy różniace sie od tych z wiekszości evo, wiec jesli nikomu nie będzie przeszkadzał mój server (ddos) to problemu z ludźmi nie będzie

@co do reszty: za kilka tygodni będzie zapowiedź i wszystkiego sie dowiesz

ja tez mam takie questy, mam na serwerze ponad 200 roznych actions i movements odpowiadajacych za rozne dzwignie, kratki i inne szeroko rozumiane przelaczniki, wiec sporo tego jest. A na serwerze za wiele ludzi nie gra wcale, wiele uwaza questy za zbyt trudne wiec to akurat nei jest az taki genialny pomysl bo u mnie nie gralo nigdy 500 osob

@up czy wedlug ciebie umiejetnosc poslugiwania sie linuxem = znajomośc wymagań graczy?
nie, ale to moim zdaniem swiadczy o doswiadczeniu. Nie znam nikogo, kto stawial najpierw otsy na swoim kompie i nagle przeskoczyl na dedyka i od razu mial 100 graczy online, nie wspominajac o 500
 
Spore ryzyko w obecnych brać serwer dedykowany pod evo. Proponuje byś wziął jakiś hosting otsów za procent z shopa u kogoś, sam aktualnie nie mam miejsca ale mogę Ci polecić znajomego(Polska, ochrona przed atakami). Jak coś to pw.
 
ja tez mam takie questy, mam na serwerze ponad 200 roznych actions i movements odpowiadajacych za rozne dzwignie, kratki i inne szeroko rozumiane przelaczniki, wiec sporo tego jest. A na serwerze za wiele ludzi nie gra wcale, wiele uwaza questy za zbyt trudne wiec to akurat nei jest az taki genialny pomysl bo u mnie nie gralo nigdy 500 osob

moje actions/movements urozmaicają questa, nie trzeba za długo mysleć jak go zrobic, typowe questy ładne pod względem graficznym i z potrzebnymi skryptami. Jesli nie grało 500 osób to zapewne reklama leżała, bo hermot/materia dopracowane nie byly a gra/grało na nich sporo ludzi (300+)

@up
wole na własną ręke, te 300 zł w stosunku do pracy wlożonej w tego otsa to bardzo mało, więc mam licze na to że szybko się zwróci
 
Jaki jest sens korzystania z takich uslug? To jest dla dzieciakow i tych co nie potrafia uzbierac tych paredziesieciu dyszek na serwer zeby samemu kupic czy zaryzykowac jego kupno. Jak gosc ma na dedyka to niech kupuje dedyka, chociaz ja radze na start i tak vps, nie ma sensu sie zbytnio wyrywac tez z kolei
 
xexam te 300+ to tylko i wyłącznie gildie a tak na poważnie jeżeli chce ktoś mieć 500+ graczy wystarczy znać liderów znaczących się gildii i to wszystko
 
doświadczenie swoją droga, bo server mogłem postawić juz w sumie te pół roku temu, ale wolałem pracować nad jednym konkretnym aby dojść do w miarę wysokiego poziomu i wtedy go wypuścić zamiast bawić się w 10 edycji jednego serva, gdzie po tygodniu graczy zaczyna ubywać

@up
zgadzam się, mimo że poziom obecnych otsów evo jest niski

@2down

wystarczy mi podstawowa wiedza jak to wszystko uruchomić, od poważniejszych spraw są konkretne osoby (do opłacenia) i taniej to wyjdzie niż jak bym miał oddawać komuś procent z shopa
 
Last edited:
mnie jeszcze zastanawia lanceq czy Ty w ogole kiedykolwiek hostowales cos na dedyku? Po kiego czorta 16 GB ramu na 30-40 mb mapke?
 
Jaki jest sens korzystania z takich uslug? To jest dla dzieciakow i tych co nie potrafia uzbierac tych paredziesieciu dyszek na serwer zeby samemu kupic czy zaryzykowac jego kupno. Jak gosc ma na dedyka to niech kupuje dedyka, chociaz ja radze na start i tak vps, nie ma sensu sie zbytnio wyrywac tez z kolei

No ale on też chciałby wsparcie administratora, jak sam wspominał nie jest w tym dobry.
 
mnie jeszcze zastanawia lanceq czy Ty w ogole kiedykolwiek hostowales cos na dedyku? Po kiego czorta 16 GB ramu na 30-40 mb mapke?

Tak jeden większy projekt i kilka mniejszych.
Nie wiem czy udajesz czy na serio się pytasz. Poczytaj trochę o xeonach i athlonach, ram przydaję się w przypadku ddosa poza tym pewnie też coś innego postawi napisał do 300 zł więc ten serwer się akurat mieści w tej cenie.
Dodatkowo popatrz na uptime tych dwóch dedyków i po tym wszystkim co ci napisałem jeszcze raz zadaj pytanie ale sobie :)
 
Zawsze wydawalo mi sie, ze najistotniejszy jest RAM, a procesor to mniej istotna sprawa. Do tego nie podoba mi sie strasznie to uzywanie slowa "projekt" jako okreslenie czegos co nim nie jest, a niestety jest to strasznie naduzywane, zwlaszcza przez jak ja to nazywam "OTSowa nowomowe". Projekt to jest jakis koncept, cos co ma byc wykonane, natomiast jesli jest juz zrobione to nie mozna mowic o tym, ze to jest projekt. A inny przyklad otsowej nowomowy to na przyklad podpisywanie newsow "xxx team" i pisanie w liczbie mnogiej chociaz w 99% przypadkow za newsy i w ogole prace nad otsem odpowiada jedna osoba. Duzo jest takich przykladow, rzygam tym jak to widze. Sory za offtopa, co do tematu to juz powiedzialem - kupuj vps, ucz sie, sprawdzaj czy jest popyt, na pewno na poczatku beda jakies bugi, klonowanie itemow czy inne bajery bo tego trudno uniknac. A jak bedzie popyt i wprawa to kupisz dedyka i bedzie juz naprawde git, dziwki, wóda i lasery
 
Nadal ludzie się bawią w te otsy i żyją tylko nimi przykład texon ja z tym gownem skończyłem na szczęście. Dzięki temu odzyskałem w reszcie swoje życie. Co ta tibia robi z ludźmi. Fakt na otsach grają teraz same nooby aż żal się mi ich robi :(. Tibia spadła na psy jak i całe otsy. Teraz każdy każdego atakuje, wrzuca mu, liczy sie tylko kto ma więcej graczy. Czy w tym wszystkim tylko o to chodzi?? Zostawicie to gówno bo połowe najlepszych chwil swojego życia spędzicie przed tą zasraną grą. Grałem w tibie ponad 4 lata i co z tego miałem nic. Otsów przez ten czas postawiłem myślę że mogę powiedzieć setki i co mi to dało?? Odpowiem Wam Nic, Trochę Kasy Nic Więcej. Zastanówcie się ! ! !
 
Nadal ludzie się bawią w te otsy i żyją tylko nimi przykład texon ja z tym gownem skończyłem na szczęście. Dzięki temu odzyskałem w reszcie swoje życie. Co ta tibia robi z ludźmi. Fakt na otsach grają teraz same nooby aż żal się mi ich robi :(. Tibia spadła na psy jak i całe otsy. Teraz każdy każdego atakuje, wrzuca mu, liczy sie tylko kto ma więcej graczy. Czy w tym wszystkim tylko o to chodzi?? Zostawicie to gówno bo połowe najlepszych chwil swojego życia spędzicie przed tą zasraną grą. Grałem w tibie ponad 4 lata i co z tego miałem nic. Otsów przez ten czas postawiłem myślę że mogę powiedzieć setki i co mi to dało?? Odpowiem Wam Nic, Trochę Kasy Nic Więcej. Zastanówcie się ! ! !

Masz racje, jak Ci sie to udalo? Moze napisz nam jakis tutorial tutaj na polish board, jestem bardzo ciekawy
 
HuntedOT 1 projekcik 70 graczy ( koci lapsior caly czas mi cos zmienial w acc a dominiczek mi zmienil tresc smsow z moich na jego ) xD
VipOTS (tak ten słynny 7.6 Viperia ots grło koło 120 graczy rekord)
EvoParty 200 coś graczy rekord (padło przez DDOS'ki od rodaków)
Everia 2 edycja 120 graczy zaczeli dosowąc
i tutaj takie mniejsze 2 osobowe projekciki moje
Super-Evo 50 graczyy
Evota 40 graczy
rl-map 40 graczy

w otsy sie bawie troche juz ;p chociaz ostatnio coraz mniej graczy



Cała sztuka polega na tym zeby to robic ale nie przesadzic i sie nie uzaleznic biedny donaj teraz przez tibie sam na tej swojej działce komandosy wali ;/

Dobre, zapomniałeś dopisać że wielu z nich grało na XLOGU NA TRAINACH.

Jeśli chcesz serwer z dobrą administracją to w zupełności starczy Ci vps w hosteamie Hosteam - Serwery VPS oczywiście z opcją OCHRONA PRZEZ DDOSAMI.
 
Back
Top