• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Dedyk, VPS czy serwer w domu?

trujkont

New Member
Joined
Jul 17, 2016
Messages
2
Reaction score
0
Cześć. Zakładam serwer z rl mapą pod klient 8.6 tyle, że nie wiem na czym go hostować. Nigdy nie bawiłem się w takie rzeczy i nie wiem jakie obciążenie będzie gdy wbije np. 300 osób.
Rozważam trzy opcje:
1. Serwer dedykowany
2. VPS
3. Mój komputer jako "sewer".

Co do punktu pierwszego chodzi mi ile ramu i jaki procesor potrzebowałbym aby uciągnąć te 300 osób bez lagów i co jest ważniejsze pamięć ram czy procesor?
Jeśli miałbym brać VPS to napewno ceną niszczy taki dedyk, ale napewno spada na nim wydajność. Też pytanie, jaki by musiałby być ten VPS aby uciągneło te 300 osób?
Jakbym miał dużo hajsów to nawet bym nie pytał tutaj.
A propo tego mojego komputera sprawa wygląda tak, że PC mam bardzo dobry, łącze również tylko boję się o jakieś ataki na moje łącze. Dało by się jakoś ochronić?

Co do VPS na ovh.pl jest oferta 1x2,4Ghz oraz 6gb ram w cenie ok. 40zł. Pociągnełoby? Wydaje mi się, że ten procesor to za mało jednak.
 
Co do punktu pierwszego chodzi mi ile ramu i jaki procesor potrzebowałbym aby uciągnąć te 300 osób bez lagów i co jest ważniejsze pamięć ram czy procesor?
Pamięc ram.
A propo tego mojego komputera sprawa wygląda tak, że PC mam bardzo dobry, łącze również tylko boję się o jakieś ataki na moje łącze. Dało by się jakoś ochronić?
Tak, są programy do ochrony przed atakami DDoS, wpisz w google "anti ddos protection" :)
Co do VPS na ovh.pl jest oferta 1x2,4Ghz oraz 6gb ram w cenie ok. 40zł. Pociągnełoby? Wydaje mi się, że ten procesor to za mało jednak.
Powinno dać radę na początku, jak będą lagi to możesz ulepszyć.

Raczej najlepszą opcją jest dedyk.
 
Last edited:
Watpie ze dasz rade 100os miec na servie, nie mowiac o 300.

Z tego co pamietam TFS zabieral 1gb ram na 100os i 2gb ram na 50mb mapki
 
Pamięc ram.
Pamięć RAM jest ważna, ale kto w dzisiejszych czasach nie ma tych 4 GB? Procesor jest dużo ważniejszy jeśli rozważamy VPS. Nigdy nie wiadomo jak ostro po CPU idą inne VPSy na tej samej fizycznej maszynie. TFS nie wymaga dużo procesora, ale jego chwilowe spowolnienie to natychmiastowe "lagi".

Tak, są programy do ochrony przed atakami DDoS, wpisz w google "anti ddos protection" :)
Programy są, tak samo jak można w google wpisać "jak zarobić milion dolarów nie wychodząc z domu". One nie działają bo to niemożliwe.
 
wez sobie na początek vps najtańszy jakis za 18zł np z mintshost i ucz się obsługi linuxa bo bez tego nie masz nawet co liczyć na stawianie ots
 
Back
Top