• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Dedyk - Wlaczone OTSy a procki na dedyku

wladca

Member
Joined
Dec 9, 2008
Messages
641
Reaction score
6
Location
Poland,Grodzisk Mazowiecki
Chcialbym sie dowiedziec czy jak naprzyklad mam 4 procki na dedyku to maxymalnie moge puscic 4 otsy? czy moge ile chce ,poki wytrzymaja? Do tej pory mam 4 otsy i 4 procki i kazdy ots dziala na jednym procku,a boje sie puscic wiecej,gdyz niechce zeby mi dedyk padl.

Prosze o odpowiedz czy moge spokojnie nastepnie puszczac i czy musze cos skonfigurowac w configu ;-)

pozdrawiam
 
Chyba chodzi Ci o rdzenie. TFS z tego co wiem i tak potrafi obsługiwać tylko jeden rdzeń. Ale w drugą stronę wydaje mi się, że to bardziej kwestia RAM niż procka.
Btw. Masz 4 rdzenie, czy 4 wątki? Bo to nie to samo :p
 
Chyba chodzi Ci o rdzenie. TFS z tego co wiem i tak potrafi obsługiwać tylko jeden rdzeń. Ale w drugą stronę wydaje mi się, że to bardziej kwestia RAM niż procka.
Btw. Masz 4 rdzenie, czy 4 wątki? Bo to nie to samo :p

Mozesz ustawic sobie na ktorym ma smigac (koligacja) w configu, ale nie wiem czy to dziala.
 
Chyba chodzi Ci o rdzenie. TFS z tego co wiem i tak potrafi obsługiwać tylko jeden rdzeń. Ale w drugą stronę wydaje mi się, że to bardziej kwestia RAM niż procka.
Btw. Masz 4 rdzenie, czy 4 wątki? Bo to nie to samo :p
Powiedzial, ze ma 4 procesory, nie wiem skad Ci sie wziely watki i rdzenie...
 
4 procesory w jednym dedyku?
Raczej żadna firma hostingowa nie robi takich rzeczy dla zwykłych ludzi, wyszło by to zbyt drogo.
 
Pewnie tak, ale lubie tak mowic ;<

A Ty wladca lepiej uwazaj bo ja kiedys przeciazylem procesor i mi sie spalil.
700 zl w plecy, albo te do dedykow sa tak zajebiscie drogie, albo mnie tak hosting oszukal ;<
 
Jeżeli OTSy nie zjadają całego czasu procesorów to możesz swobodnie stawiać więcej..

@up
Trolling? :p
 
to coresUsed i niceLevel. coresUsed to sam nie wiem, tu jest liczba mnoga wiec moze i jest jakiś dodatek na wielordzeniowość, ale watpie (nie chce mi sie patrzec w source). co do niceLevel, to jest priorytet procesu, tyle ze w linuxie. zmieniaj co chcesz
 
coresUsed to ID rdzeni na których ma działać, przydatne raczej tylko kiedy masz wiele serwerów OT na jednej maszynie.
 
i oto chodzi wlasnie. Czy jak mam 4 rdzenie to moge 5+ otsow puscic?

Teraz mam 4 rdzenie i 4 otsy i smiga,ale boje sie wlaczyc tego 5 dla sprawdzenia....

To jak z tym jest?
 
Nie ma sensu bindować otsów do rdzeni, bo w sumie bardziej zamula MySQL, którego nikt nie zbinduje. On sam używa mnóstwa procesów, które są automatycznie przydzielane przez system do rdzeni. Technicznie rzecz biorąc TFS również tworzy sobie dwa podprocesy, które może działają na różnych rdzeniach.
Morał z tego taki, że i tak jak coś zamuli to wszystko się zamuli, więc nie ma co kombinować z tym przypisywaniem rdzeni. Nawet nie wiem jak można sprawdzić, czy rzeczywiście to działa.
 
Back
Top