• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Dodawanie nowego efektu spella

bilon

Brak
Joined
Dec 11, 2009
Messages
79
Reaction score
1
Location
Poland
Siemka All

Mam mały problem nie wiem gdzie dodać nowe efekty czarów dodałem w .spr, .dat, lib/constant, source/cons, source/tolls.cpp i nadal nie działa tzn. wpisuje np. /z 100 i nic się nie pojawia na mnie ;/ w spell jak dodam to nie ma animacji ;/ mógł by ktoś mi pomóc ? Dam rep++ !
 
Wiem, że stary temat xd nie wiem czy już sczaiłeś co i jak, czy nie xD. Jeśli używasz 0.3.5 to musisz zmienić sobie liczbę w protocolgame.cpp w metodzie [cpp]void ProtocolGame::sendMagicEffect(const Position& pos, uint8_t type)[/cpp]
 
Ponadto typ zmiennej uint8_t moze trzymac maksymalnie liczbe o wartosci 255, wiec jezeli chcialbys dodac wiecej niz 255 efektow musialbys zmienic typ zmiennej jaki uzywa drugi parametr tej funkcji, mysle ze int16_t (32k~) bylby ok :).
 
Up
To nie wystarczy, klient ma ograniczenie unt8_t, więc to jeszcze jego trzeba zedytować.
 
Back
Top