• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Dodawanie nowych outfitów.

Dymczas

New Member
Joined
Mar 8, 2009
Messages
105
Reaction score
0
Cześć wszystkim, ostatnio bawiłem się w dodawanie nowych outfitów i mam pare pytań:

1. Gdy przeglądałem tibia.spr, były części outfitu i każda część miała 2 sprity, jeden miał normalne kolory, drugi zaś był taki jaskrawy, przeważnie żółty z czerwonym. O co chodzi z tymi drugimi spritami z jasnymi kolorami ?

2. Znalazłem jakiś outfit, musiałem pociąć wszystkie ruchy na 64x64, następnie każdy na 4 obrazki 32x32. Dodałem to wszystko do tibia.spr, później do tibia.dat i na końcu dałem ten outfit na postać zmieniając looktype w bazie. Na zdjęciach widać, że nowy outfit jest w rogu sqm, a np. normalny citizen nogi ma mniej więcej na środku. Każdy obrazek miał nogi w prawym dolnym rogu, tak samo jak inne outfity, jednak tutaj tylko jest ten problem ; s
Wie ktoś jak zrobić żeby outfit był tak jak inne ?
beztytuuykg.png

14019258.png


3. Jak dodać żeby można było wybrać outfit w 'set outfit' ? Gdy dodaje go do outfit.xml i później wybieram to wyskakuje debug. Czyżby trzeba było coś jeszcze zrobić żeby go dodać ?
Screen z debuga:
beztytuu1rt.png


Byłoby miło jeśli ktoś by pomógł ; )
Dziękuje i pozdrawiam ^^
 
1 obrazek to cieniowanie, 2 to maski kolorów(gdzie będa nakładane kolory head itp)
przesunięcie to może coś nie tak w.dat a debug jakimś cudem dzieli przez 0, nie mam pojęcia czemu(jak wpadnie ktoś kto dodawał outfity to może pomoże)
 
Nie wiesz może jak zrobić te maski kolorów aby dało sie zmieniac kolory ?
 
w paincie masz wez kolor, uzyj tego zeby skopiowac odpowiedni odcien z tamtego sprita, a w dat nie mam pojecia jak to sie laczy ;d
 
No tak myślałem, heh ^^ Każda część w której można zmienić kolor, musi mieć jeden kolor np. włosy mają żółty ^^ Czeka mnie troche roboty ; s
Dzięki ogólnie ^^
Wie ktoś o co chodzi z tą pozycja outfitu ?
 
chyba w dat jest jakies przesuniecie czy inny bajer, ale nie powiem ci gdzie boo nie ogarniam tego za bardzo
moj skil ogranicza sie do dodania przedmiotu o 1 spricie 32x32 ;d
 
31508kw.png


Tyle wywnioskowałem po minutowym rozpoznaniu w programie, zaznaczasz outfit, dajesz Items Prop~ Editor, fajkujesz 'Selected outfits' oraz 'offset' i ustawiasz jakie ma być przesunięcie.
 
@Xadrian
To już wczoraj zrobiłem, spóźniłeś się trochę ale dzięki za chęci ; ) Jakby co ma być 8x8.
 
Back
Top