• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Domowy serwer

Nerkoerko

Banned User
Joined
Feb 28, 2009
Messages
402
Reaction score
5
Location
Polska
Witam mam takie pytanie czym się różni serwer dedykowany od normalnego pc w domu?
Tym że ma neta 100mb, zabezpieczenia i stoi 24na 7? No i jest to dobry sprzęt 8 Ram np...?

To jeśli mam komputer 16 Giga ram 12 procek dysk 1 TB net 150mb upc + pakiet zabezpieczeń + firewall sprzętowy za tysiaka mogę nazwać to serwerem dedykowanym?
 
Nie, dedyk ma w ogóle inną budowę, podzespoły które są bardziej ekonomiczne względem poboru prądu do specyfikacji sprzętowych.
Dużo bardziej opłacalny jest dedyk, wiadomo także uptime jak to bywa u naszych dostawców często jest z tym problem, nie chcę wspominać już o chłodzeniu gdzie serwerownie mają azotowe i inne tam. ;)
 
A jakie ceny dedyków? Wydaje mi się że dobry serwer ots na takim domowym sprzęcie da radę utrzymać się
 
110 MB 2ksqm na 2 k sqm ;p real map;p z real skryptami :p
Hm patrzalem na home pl i maja tam dobre serwery tanie ale odstrzasza mnie popisywanie umowy na x czasu... ;/
 
Więc wróćmy do tematu jak zrobić serwer dedykowany w domu?
Czytam teraz właśnie o Water Coolingu problem z ogrzewaniem pc można usunąć wiatraki, woda.
Prąd ile mniej więcej wyjdzie 24/7 przez miesiąć?
 
Jakiego wiaderka...
Edit a co z prądem jak zmniejszyć zużycie energi? :p W dobrych pc nie znajde zasilacza setki ;p
 
Na komputerze, 8 GB RAM, 2 TB, Intel i5 2G postawiłem evo 25 mb. mapa / 89 online na łączu 64 mbps - brak laggów.
 
ja mam kompa 11 lat straszny gownix przez miesiac 24/7 mama musiala doplacic 200zł to mysle ze z 350/miesiac wychodzi
 
Ile na 16 giga ram pc 150 mb net utrzyma graczy? mapa 100 mb
No tak ale ja tu znalazlem pc 700 watowym zasilaczem a twoj co ma 11 lat pewnie ma 120 watowke ;p to jest roznica
 
Łącze możesz mieć 10 mbit, wystarczy. Jaki procek? bo widzę, że nie wymieniłeś?
 
10 mbit nie rozumiem ? 10 mega zamiast 150 ? hm ;p
Chello ma usługę 150 mb czemu miało by być 10 zamiast 150?
Moze wiecie czy jest jakas wieksza ilosc mega w upc albo innym necie jak zalatwic sobie dobrego neta do hosta ots? ;p
Procek 12 ghz

http://allegro.pl/komputer-intel-i5-2310-4x2-9ghz-16gb-500gb-gts450-i2031513698.html
albo
http://allegro.pl/x6-fx-6100-16gb-1tb-hd6950-wifi-bt-bequiet700w-i2085679573.html

Edit mam jeszcze takie pytanie powiedzmy biore neta chello 150 mb można jakoś zwiększyć upload bo przecież on się najbardziej liczy w hostowaniu :p
 
Last edited:
Powiem Ci tak ,że za chłodzenie itd wydasz więcej kasy niż jak byś miał kupić dedyka , u Cuddiego masz dedyka powiedzmy za 300 zł i masz w tym wszystko i na pewno masz w chuj bezpieczniej i wgl nie musisz się martwić o nic ,możesz normalnie korzystać z kompa itd.
A taki serwer w domu to był fajny na 50 osób 4fun.
Wiesz ile zabulisz za prąd? to sie zesrasz.. ;p
@
A jak nie to pogadaj z kimś kto ma dedyka i ci może udostepni troche miejsca i finish
 
Ale na dedyku za 3 stówki ilu graczy uciągnie ? ;p 100? troche mało ;p No może jest to dobre wyjście taki dedyk ale nie znam się ani trochę na tym nie wiem kto by chciał poświęcić mi troche czasu i wszystko wytłumaczyć na gadu ;p jak to jest od spaw kasy po sam dostęp do panelu;p
 
Po co karta graficzna do hostowania?
Powoli mnie przekonujecie na dedyk może znajdzie się ktoś chętny i wytłumaczy mi to trochę głębiej na gadu 36369642
CuddiHosting.pl - Serwery Dedykowane, VPS rozumiem że to nie jest strona zrobiona przez kogoś do wyłudzania otsów ;p i mogę spokojnie zainteresować się ich ofertą :p
 
Last edited:
Lajtowo ja tam posiadałem serwer, i nadal posiadam jestem w 100% happy ;)
Jest to firma (działalność gospodarcza) więc nie masz się czego bać.
 
Back
Top