• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Dosyć długi save.

Jixxufi

tibia.at player
Joined
Jun 27, 2008
Messages
199
Reaction score
0
Location
Poland
Cze, mam problem, chodzi o save'a. Trwa dosyć długo i tu pytanie: czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć do czego dokładnie służą te ustawienia w configu:

Code:
saveGlobalStorage = "yes"
storeTrash = "yes"
useHouseDataStorage = "no"
storePlayerDirection = "no"

I kolejne pytanie czy jest gdzieś wytłumaczone co każda z opcji w configu znaczy? bo nie mogłem znaleźć, nie chodzi mi o tłumaczenie na język polski tylko o znaczenie ich. Pozdrawiam!
 
Code:
saveGlobalStorage = "yes"
czy ma byc save taki jak ma cipsoft ;p
Code:
storeTrash = "yes"
czy maja byc zapisywane w pamieci dane o zasmieconych tilesach, aby podczas cleanu nie musialy byc przeszukiwane wszystkie tiles
Code:
useHouseDataStorage = "no"
czy ma byc stosowany binarny zapis domkow (polecam zmienic na "yes", napewno przyspieszy save)
Code:
storePlayerDirection = "no"
czy ma byc zapisywany kierunek, w ktory postac jest skierowana ;P

co do opisu opcji, to jest to w pliku /doc/CONFIG_HELP , jednak nie wiem czy te sa opisane, czy tylko wartosci domyslne ;p
 
Last edited:
ok dzięki za help obadam zaraz ten config_help ;p a co byś proponował jeszcze aby przyspieszyć save'a?
 
no naprzyklad: lepsza konfiguracja serwera bazy danych
dopiero co byl podobny problem na tym boardzie, takze sobie poszukaj ;p
 
Back
Top