• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Dotpay.pl - pytanko

Mefiu

New Member
Joined
Mar 2, 2008
Messages
221
Reaction score
0
Witam.
Mam konto na dotpay.pl i chcę je aktywować.
Nie mam jeszcze pieniędzy wpłaconych na koncie i nie mogę zrobić przelewu.
Słyszałem, że można aktywować konto przez sms'a.
Ale nie widzę tam takiej formy płatności.
Może ktoś pomóc ???
 
Dotpay to zdzeirstwo neidosc ze biora 60% z sms to przy wyplacie jeszcze 18% i trzeba drukwaioc umowy i je wysylac poleconym ;D
 
Dotpay to zdzierstwo, racja, biorą 60 %, racja, podatek 19%, racja, umowy (ja pier***), racja, aktywacja 10 zł przelewem, (zdzierstwo) racja, ale i tak na dzieciach neo można najwięcej kasy zyskać :p
 
Jakiś czas temu myślałem nad zrobieniem takiego własnego systemu. Niestety koszt płatnego numeru to w każdej sieci min. 2k+. (Chyba tylko w orange za darmo jest)

Niestety dawniej było by to nie do zrealizowania, ale w dzisiejszych czasach, czemu nie? Biorąc pod uwagę zyski jakie niektórzy mają z OTSowania, taki system byłby chyba opłacalny. Trzeba było by mieć tylko większa grupkę chętnych osób.
Teraz 30% jest dla nas, a dotpay dostaje 40% o ile sie nie myle.. Mało sprawiedliwy układ nieprawdaż? biorąc pod uwage fakt że większość płatności generujemy my.
 
Taaa.. i ile tam masz z daopay? :D
Te twoje 'dotpay to zdzierstwo' to wyslij do rzadu/urzedow :>
Kupujesz karte za 10 zl, na konto w komorce masz 10 zl, ale kioskarz placi 22% vat, potem do tego dochodzi do cholery kasy dla plus/era itp. ktore ostro kroja za uslugi premium, a potem podatek (nie 19%, tylko 18% od stycznia 2009) dla rzadu (dochodowy) i dla ciebie z 3.66 zl zostaje 0.92 zl na konto na czysto :)
Zaloz firme i z 3.66 zl masz 1.15 zl, ale duzo innych kosztow i formalnosci dochodzi... (wiec musisz miec obroty z sms typu 3000 zl/miesiac, zeby Ci sie koszty za firme zwrocily [200-500 zl miesiac? - tyle mi wyliczyla ksiegowa liczac, ze bede korzystal z jakis ulg dla mlodych przedsiebiorcow itd., a to godziny papierkowej roboty]).
Nie wiem ile w daopay dostaniesz, ale pewnie nie wiele wiecej. W daopay o tyle przewaga, ze mozna z 180 krajow chyba placic, a nie tylko z polski, ale nie wiem jak tam z podatkami, w dotpay.pl mam umowe i pisze, ze oni odprowadzaja (z sms, nie przelewow/kart kredytowych), a w daopay itp. to nie wiem. Jak masz firme to pewnie zero problemow, ale bez firmy to czytajac ich kilometry umow i zawilosci prawnych mozna sie zalamac :)

@slawkens
Nie ma co gadac o kosztach numeru, systemu obslugi napisaniu itp., bo przeciez dotpay itp. firmy opieraja sie na prawnikach, a nie na informatykach i inwestorach. Ktos wysyla SMS do firmy dotpay, ja dostaje tego potwierdzenie na stronie www mojej i zlecenie 'wykonania raportu dla firmy dotpay' za ktory dostaje np. 50 czy 5000 zl zaleznie do miesiaca? To nie system obslugi, a luki prawne :>
 
czyli dotpay jeśli chodzi o smsy to sam już odprowadza podatki i ja mam to z głowy?

edit:
ok, już wiem... jeśli chodzi o osoby fizyczne to dotpay sam odprowadza...
to dobrze, przynajmniej papierkowa robota z głowy ;)
 
Last edited:
dotpay zdzierstwo - ou jea, pogadały dzieci -_- przeczytajcie post Gesiora, może zrozumiecie, darmozjady pierdolone.

PS. Gesiorze, 40% to operatorzy łapają, 20% daopay i w zależności od tego, czy masz na firmę, czy nie, to 40 lub 30% dla Ciebie. Daopay zaś ma tą wadę z oczekiwaniem na pierwszą wypłatę...
 
dotpay zdzierstwo - ou jea, pogadały dzieci -_- przeczytajcie post Gesiora, może zrozumiecie, darmozjady pierdolone.

PS. Gesiorze, 40% to operatorzy łapają, 20% daopay i w zależności od tego, czy masz na firmę, czy nie, to 40 lub 30% dla Ciebie. Daopay zaś ma tą wadę z oczekiwaniem na pierwszą wypłatę...

Dlatego proponuję funkcję przelewy, nie ważne w jakim serwisie(chyba), bo kartą VISA, MasterCard, itd., można płacić z całego świata :)
Procent pobierany przez firmę jest bardzo niski, chyba 3%.
 
Back
Top