• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Dowód osobisty.

Sekula 14

Well-Known Member
Joined
Jul 7, 2012
Messages
371
Reaction score
55
Pjona, czy wniosek o dowód osobisty można złożyć zanim się ukończy 18 lat (np. 2 tygodnie wcześniej) a odebrać go jak już się ukończy 18 ?

Potrzebuje go bo muszę podpisać umowę o poufności danych - nie chodzi o kupowanie wódy i papierosków.
 
Wniosek o dowód możesz złożyć kiedy tylko chcesz, chyba nawet niezależnie od wieku. Weź jednak po uwagę, że jak wyrobisz go przed 18 rokiem życia to będzie on ważny tylko na 5 lat (zamiast 10).
 
i nie będzie dowodziku przed sylwkiem ^^

aczkolwiek słyszałem przypadki że w tydzień wyrabiali więc może jakoś się uda :p
 
U mnie zajęło to dwa tygodnie i myślę że mniej więcej tyle będziesz czekać na odbiór
 
Wniosek mozesz zabrac sam - ja wlasnie czekam na dowodzik tymczasowy jak zlozysz wniosek to dostaniesz kartke z terminem odbioru - wiec raczej w tydzien ci nie pyknie.

Ja mam odebrac za miesiac - mysle ze czas odbioru zależy od ilości osób wyrabiających dowody.
 
W grudniu raczej dużo tych dowodów nie będzie, dzięki za info.
 
A po skończeniu 18 ile ma się czasu na zrobienie dowodu żeby nie było lipy?
Muszę ogarnąć sobie zdjęcie a jakoś nigdy nie mam czasu lecieć na drugi koniec miasta ;_;
 
A po skończeniu 18 ile ma się czasu na zrobienie dowodu żeby nie było lipy?
Muszę ogarnąć sobie zdjęcie a jakoś nigdy nie mam czasu lecieć na drugi koniec miasta ;_;

to wsiadaj w autobus > dowolna linia, potem autobanem do sklepu z Fotografiami/etc,
ustawiasz sie do obiektywu, pykaja ci zdjecie w 5 minut i w 5 minut odbierasz fotki do dowodu.
Koszt wyrobienia zdjęcia do dowod. to ok 20 zł.
 
Back
Top