• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Dyskusja CDA

Reins

Member
Joined
Apr 9, 2009
Messages
586
Reaction score
8
Witajcie,

Ostatnio dość często korzystam z serwisu cda . pl (Filmy). Wczoraj na www zauważyłem ciekawą notkę :
Code:
W środę (6 kwietnia) nasze serwery po raz kolejny pod naporem kilkuset tysięcy internautów odmówiły posłuszeństwa. Czekamy na nową infrastrukturę, dzięki której mamy nadzieję osiągniemy prędkość światła. Szacujemy, iż nowe serwery będą w stanie udźwignąć 300.000 osób jednocześnie korzystających ze strony. Nowe maszyny będą miały łącznie aż 6144 GB RAM i ultra szybką światłowodową sieć wewnętrzną. Przepraszamy za ostatnie przerwy w działaniu serwisu i dziękujemy za korzystanie z cda.pl

6144 RAM? Taki kombajn możliwy? Jakie w ogóle to musiałyby być koszty... Poszerzanie mojej wiedzy na temat IT skończyło się w 2009 roku więc taki nius jest dla mnie kosmiczny.

Co o tym sądzicie?
 
Na moje to troche dziwne że "wszystkie razem" będą mieć 6144 nie wiem co to za głupoty.
 
wszystkie razem, pewnie będzie kilkadziesiąt serwerów po kilkadziesiąt GB RAM
 
Weź pod uwagę, że tam są jeszcze gry, które też muszą się załadować. Kurde, zdarza mi się tam jakiś film obejrzeć, ale pierwsze moje wizyty to były chyba z 10 lat temu żeby w jakiejś gierki pograć :p
 
Back
Top