• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Działaność Gospodarcza a OTS-y

wladca

Member
Joined
Dec 9, 2008
Messages
641
Reaction score
6
Location
Poland,Grodzisk Mazowiecki
Witam,

Chcialbym sie dowiedziec czy otwieranie dzialalnosci gospodarczej pod OTS-y ma sens i jak to wyglada z grubsza. Slyszalem,ze mozna dedyki wsadzac w koszta ,to prawda ? ( dedyki = ZUS , zamiast tracic,zawsze mozna juz na emeryturke zbierac )
Jesli ktos ma w tym jakies doswiadczenia , prosze pisac ;-)
 
Witam,

Chcialbym sie dowiedziec czy otwieranie dzialalnosci gospodarczej pod OTS-y ma sens i jak to wyglada z grubsza. Slyszalem,ze mozna dedyki wsadzac w koszta ,to prawda ? ( dedyki = ZUS , zamiast tracic,zawsze mozna juz na emeryturke zbierac )
Jesli ktos ma w tym jakies doswiadczenia , prosze pisac ;-)

O ile dożyjesz jej.. Pamiętaj, jesteśmy w Polsce.
A co do dedyków to tak, można "wsadzać w koszta" :)
 
Nie zapominaj o tym ze będziesz musiał płacić ZUS co miesiac przez pierwsze 2 lata bodajże 400zł a później 900zł co miesiąc. A wsadzając kimsufi 24g w koszta to naprawde masz taka kase ze klekajcie narody...
 
Oczywiście dedyki tak jak wszystko co stanowi koszty uzyskania przychodów będziesz mógł wliczyć sobie w koszta. Teraz trochę się wysialając, można zdobyć dofinansowanie z unii, (do 50k chyba...) wystarczy że przedstawisz w 100 % perfekcyjny biznesplan, masz ukończone 25 lat i nie posiadałeś wcześniej żadnej działalności gospodarczej, wtedy pieniązki to już czysta formalność. Jest gra, jest ryzyko, Twoja firma musi się utrzymać przez conajmniej rok na plus, w innym wypadku całą kwote dofinansowania będziesz musiał zwrócić ale to się rzadko zdarza, więc jeżeli masz łeb na karku nie ma się nad czym zastanawiać.

@up
Aktualnie to 300 zł przez pierwsze 2 lata, potem 700 zł.
 
Last edited by a moderator:
Jak byś miał pewne zarobki co miesiąc, to się opłaca, są te fundacje i płacisz za wszystko 250 zł msc z tego co pamiętam ale trzeba mieć stały zarobek żeby się w to bawić. W samą tibie nie warto się bawić moim zdaniem.
 
Skladke zdrowotna mozna odliczyc od podatku (o ile oczywiscie ma sie niedoplate) zas emerytalna + cala reszte haraczy od dochodu... W polaczeniu z nizsza stawka przez pierwsze 2 lata naprawde nie wychodzi tak zle...

ps. Wladca, nie bylbym tak optymistycznie nastawiony ze kiedykolwiek doczekasz emeryture od panstwa. Lepiej odkladaj sam chociazby w najlatwiejszy sposob - lokacie - tak by przynajmniej inflacje rownowazylo. Szczerze mowiac, nie jestem pewien czy emeryture pokolenie naszych rodzicow otrzyma... co dopiero my ;)
 
Last edited:
Oczywiście dedyki tak jak wszystko co stanowi koszty uzyskania przychodów będziesz mógł wliczyć sobie w koszta. Teraz trochę się wysialając, można zdobyć dofinansowanie z unii, (do 50k chyba...) wystarczy że przedstawisz w 100 % perfekcyjny biznesplan, masz ukończone 25 lat i nie posiadałeś wcześniej żadnej działalności gospodarczej, wtedy pieniązki to już czysta formalność. Jest gra, jest ryzyko, Twoja firma musi się utrzymać przez conajmniej rok na plus, w innym wypadku całą kwote dofinansowania będziesz musiał zwrócić ale to się rzadko zdarza, więc jeżeli masz łeb na karku nie ma się nad czym zastanawiać.

@up
Aktualnie to 300 zł przez pierwsze 2 lata, potem 700 zł.

no napewno, już widzę te nagłówki

"polak dostał dofinansowanie na kradziony projekt!"
itp.

napewno mu dadzą... by musiał od nowa robić grafiki itp. by musieli się przyjebać, jak chodzi o kasę 20k+ od takiej np. Unii to nie ma opcji, że ci się cipsoft nie przypierdoli, nie musi zresztą nic robić, tylko wysłać jakieś tam pisemko, że w projekcie, gracze wykorzystują client cipsoftu do łączenia się z ots'em

możesz się spierać czy będą się przypierdalać czy nie, ale nie ma kurwa opcji by ci dali dotacje z unii nie ma takiej opcji, żeby na ots'a ci dali


#temat

lepiej inwestować w coś, albo coś, niewiem ja np. zacząłem obstawiać mecze piłkarskie, wydzieliłem sobie 100 zl i postanowiłem, że będę grał tylko za nie, nigdy nie stawiłem nawet 50% z tego 100 zł ( teraz z tego 100 zł mam jakieś 3600~~)

parę razy źle postawiłem, tzn często robię podwójny zakład, że zakładam ile ktoś strzeli bramek, wynik i np. kto wygra, to parę razy bywało, że wynik źle trafiłem, ale dobrze obstawiłem, że drużyna wygra.. tylko poprostu zamiast 3:0 jest 1:0 i tyle
 
Szczerze mowiac, nie jestem pewien czy emeryture pokolenie naszych rodzicow otrzyma... co dopiero my ;)

To święta prawda :thumbup:!
Wniosek:
`Odkładejże choć grosz na dziyń, aby w dupie nie zostać na 2 dziyń...
 
To święta prawda :thumbup:!
Wniosek:
`Odkładejże choć grosz na dziyń, aby w dupie nie zostać na 2 dziyń...

Dokładnie, obliczają że średnia wieku na forum wynosi 20 lat, do wieku emerytalnego zostało nam 45 lat co daje około 16425 dni * 1gr = 164,25zł !
W tym państwie pożyjemy za taką kwotę długie lata!
 
Hm odkładając dziennie 5 zł, przez 45 lat uzbieramy 82'125 zł,

załóżmy, że będziemy żyli 20 lat na emeryturze (hehe napewno), to miesięcznie wyjdzie nam około 136 zł
 
Dokładnie, obliczają że średnia wieku na forum wynosi 20 lat, do wieku emerytalnego zostało nam 45 lat co daje około 16425 dni * 1gr = 164,25zł !
W tym państwie pożyjemy za taką kwotę długie lata!

lol policzyłeś mi do go grosza bo dzisiaj 20
 
Dofinansowania na OTS na 100% nie dostaniesz (lols...) jak bys chciał zakładać działalność gospodarczą to musiał byś prowadzić jeszcze kilka konkretniejszych projektów a OTS to mogł by byc jedynie cząstką tej firmy.

Zreszta czy czasem od nowego roku nie zmienila sie zasada na jakiej UE udziela dofinansowania? Dawniej dawali ci hajs albo pokrywali np 90% kosztow projektu a teraz podobno (tak mi sie cos o uszy obiło) ze UE udziela jedynie kredytu na bardzo dogodnych warunkach (trzeba oddac teraz ten hajs a wczesniej nie)
 
Last edited:
Dofinansowania na OTS na 100% nie dostaniesz (lols...) jak bys chciał zakładać działalność gospodarczą to musiał byś prowadzić jeszcze kilka konkretniejszych projektów a OTS to mogł by byc jedynie cząstką tej firmy.

Zreszta czy czasem od nowego roku nie zmienila sie zasada na jakiej UE udziela dofinansowania? Dawniej dawali ci hajs albo pokrywali np 90% kosztow projektu a teraz podobno (tak mi sie cos o uszy obiło) ze UE udziela jedynie kredytu na bardzo dogodnych warunkach (trzeba oddac teraz ten hajs a wczesniej nie)


Ad. 1
Może i tak prosić o dofinansowanie, nie ważne ile by zarabiał, tylko wtedy musiał by realnie pomyśleć o kasie na dofinansowanie, jakby Ci z urzędu zobaczyli że koleś chce 50k na rozwinięcie działalności a w biznesplanie ma 2-5k miesięcznie to go wyśmieją, dofinansowanie by dostał raczej tylko o jakaś małą sume.

Ad 2.
Odwrotnie, musisz włożyć z własnej kieszeni 15%, ale to też nie jest tak w każdym przypadku.
 
No i dochodzi jeszcze jedna sprawa.... OTS-y to sliska sprawa. Jednego miesiaca mozesz byc ladnie na + ,a drugiego mozesz byc w D****e.
Ale dzieki za opinie. Napewno sie przyda mlodym " napalonym " .

a dla tych co zbieraja na emeryture,sprzedam dobra metode :
[video=youtube;qynj64_AHIY]http://www.youtube.com/watch?v=qynj64_AHIY[/video]
 
W koszta firmy możesz wliczyć również paliwo, co generuje w moim przypadku ekstra 500zł :p Ponadto zakup wszelkiego sprzętu, czy telefon. Niestety nie liczycie jednego- nie ogarniecie się w księgowości, a księgowej trzeba zapłacić :p
 
Ad. 1
Może i tak prosić o dofinansowanie, nie ważne ile by zarabiał, tylko wtedy musiał by realnie pomyśleć o kasie na dofinansowanie, jakby Ci z urzędu zobaczyli że koleś chce 50k na rozwinięcie działalności a w biznesplanie ma 2-5k miesięcznie to go wyśmieją, dofinansowanie by dostał raczej tylko o jakaś małą sume.
To ile tych otsów chcesz stawiać ? 10 :D? czy 1 konkretny w beyond.pl ^^?

@Elf
Ale przecież otsiarze grube pieniądze robią na otsikach więc co to dla nich +200zł miesięcznie dla księgowej?



Mając firme możesz nawet samochód sobie na nią kupić i puscic w amortyzacje, telefony, czesci komputerowe i sprzet tez mozna sobie wpusicc w koszty i jest taniej tylko trzeba pamietac ze nie mozna tego na lewo pozniej rozsprzedawać bo jak wpadnie kontrola to łoohoo :d
 
Ja to jestem ciekaw jak by wygladala sytuacja jakby sie poszlo z tym do urzedu.... idziesz do babki i mowisz jej,ze chcesz zalozyc firme " stawianie prywatnych serwerow gier " ? jak to wytlumaczyc....

*up

Samochod z kratka xD
 
Ja to jestem ciekaw jak by wygladala sytuacja jakby sie poszlo z tym do urzedu.... idziesz do babki i mowisz jej,ze chcesz zalozyc firme " stawianie prywatnych serwerow gier " ? jak to wytlumaczyc....

*up

Samochod z kratka xD

Ojej, to znieśli już dawno temu z tego, co pamiętam.

Co do nazwy firmy- firma świadcząca usługi w internecie.
 
Back
Top Bottom